Arabanın altını sürtme

dellobaltino

New member
Arkadaşlar malum ülkemizin yolları malum köstebek yuvası gibi. Daha önce geçmek zorunda kaldığım birkaç tümsekte arabanın altını hafif derecede sürtmüştüm. Dün epey derin bi çukura denk geldim Allahtan hızım düşüktü ama gacırt diye okkalı bir sürtme sesi geldi. İçim cız etti sanki benim kafamı asfalta sürtmüşler gibi oldu. Eve gelince eğilip arabanın altını kontrol edeyim dedim lakin pek de bir şey görmek mümkün olmadı. İşten güçten fırsat bulup arabayı lifte sokamıyorum. Farkettiğim kadarıyla altta çıkıntı şeklinde bir plastik muhafaza var. Onun sürtmüş olduğunu umut ediyorum. Bu sürtme durumu eminim çok kişinin başına gelmiştir. Görmeden kimse kesin bir şey diyemez ama acaba arabanın neresi sürtmüş olabilir. Eksoz falan çok aşağıda mı yada ne bileyim başka ne olabilir.

yalcin

New member
mehmet çok geçmiş olsun..dediğin gibi çukur tümsek kasis bu ülkede özellikle istanbulda ouuuw acayip fazla..oyüzden aracı alçaltan arkadaşları bir kafamda hayal ediyorum 1000 dereden su getirmek gibidir herhalde onlar için çukurdan tümsekten geçmek:)) benimde başıma gelmişti birkeresinde otoban girişiydi sanırım derince bir çukur duramazsında mecbur geçmiştim..keza zaman zaman başımıza geliyor ama bizim araçların şaşisi çok sağlam allah tan..geçmiş olsun tekrar..lifte sokmak lazım ama altını bir gözden geçirmekte fayda var..

Berkan

New member
Ceedler alcak gozukmesede cidden alttarafı yere yakın (tıpkı407de boyleydi) araca 4 kisi bindginde hemmen ortası sürtebiliyor biraz yüksek ve eni dar tümsek görünce yada dik yokustan inerken tampon altını

ferah tut altta sürtenler ya sasinin cıkıntıları, egzozun kıvrım veya boruları, karterin koruması, on tarafta plastik karlıgın devamı var tampon altına giren o

buda geçenlerde ben yanasırken ufak olan cukurum kırılıp buyumesinde düştüğüm yer.yeni cokmus kısımları fark edebilirsiniz saolsun sultangazi belediyesi :mad:

bu ben arkadasım düştükten sonra poz ver marifetini dedide. cekememiş beni parmaktan ibaretim :D cukurun boyunu onlastigin konumumdan anlayabilirsini

buda önden basılmıs gibi oldu tampon sıfır kaldı :D

leonine25

Active member
Geçmiş olsun hocam... Yayları kestiren arkadaşlara ders olur :) hiç tavsiye etmedim etmemde. Aracında sınırlarında kullanmak aracı en makul olanı...

Serkan OĞUZ

New member
Her aracın sınırı vardır bu sınır ne olursa olsun bizim memleket için geçerli değil.Orjinal halinde bile altını vurmayacağını garanti veremeyecek olan 5 para etmez yollarda istediğin kadar orjinal kullan farketmez. Almanyada da yaşadım değil kesik yayı altına sigara paketi girecek araçların bile çok sorunsuz gezeceği zeminler mevcut.Burda sadece alçak araba kullanmak değil normal araç kullanmanında cezası işte bu oluyor.Devletin yaptığı yolların bize teşekkürü işte. Bir yığın araba sok memlekete sonrada yollara bakım yapma.

Mehmet merak etme arkadaşım kötü bir sorun çıkacağını sanmıyorum.Berkanın dediği gibi alt muhafaza parçaları sürtmüştür.Egzoz zaten aracın taban zemimine paralel oluk içinde ilerleyen bir parça olduğu için onu bile sürtmemiş olabilirsin.Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

Berkan

New member
Geçmiş olsun hocam... Yayları kestiren arkadaşlara ders olur :) hiç tavsiye etmedim etmemde. Aracında sınırlarında kullanmak aracı en makul olanı...
yanlıs anlasılmasın ben cukura düsünce oyle görüntü cıktı ortaya. araba yoksa orjinal yükseliğinde hala :) cukurun derinliginin anlasılması icin
çekmiştim :)

yürüyen aksaam şakaya gelmez.yay kesme bicme ısıtma, kabak veya neydüğü belirsiz ucuz lastik yan sanayi balata arabamın yakınından gecemez

pepe

Active member
Berkan geçmiş olsun...yalnız lastik cuk diye oturmuş çukura

Berkan

New member
Saol Barış tamponu bıraktım diye düşünürken tam yerinde durdu neyseki bişey olmadı

Srhn

New member
bi önceki kasalarda ön çeki demirinın ucu aşagıya dogru çıkıntılı duruyor bi kaç kere çekı demırını surtmustum ama yenı kasalarda aynı durum mevcutmu bilmiorum açıkcası geçmiş olsn yınede