2011 Kasa Ceed Göğüsten Gelen Çıtırtılar

AtaDMR

New member
Merhaba arkadaşlar, kasislerden geçerken, virajlarda ve normal asfalt yollarda titreşimden ve esnemeden kaynaklı ön göğüsten(orta konsol hava çıkışlarının üst tarafından) çıtırtı geliyor. Ses, beton asfalt yani kaymak gibi yollarda gelmiyor :) Bunun için ön göğüs değişimi yaptırmak gerekirmi yoksa zamanla olan deformelerden diyip geçiyim mi? Kısa bir araştırmada yaptım internette bu ses kronik gibi gözüküyor şikayetçi olan çok kişi varmış. Şimdiden teşekkürler

alperky5054

New member
Yenı kasasında bıle var bazen gelıo bazen gelmıyo :) ozellıkle bu klıma ufledıgı yerlerden sanıyorm ben cıtıt cıtttr edıo uyuz oldm

Srhn

New member
Ön göğüs değisimi yapsanızda gelecektır. benım degıstı hala esnemeden dolayı o sesler gelıyo ozellıkle soguk havalarda malzemenın özelliğiyle alakalı bi durum olsa gerek cıtırdı sesı yapıyo araba esnedikce duz yolda ses gelmıyosa sıkıntı yok cok takmamak lazım :)

aLi

Yönetim Ekibi
Bunu forumun eski versiyonunda tartismistik biraz. Konular tasinirken silindi sanirim.

Benim kendi aracimda gelen seslerde ayni yerden geliyordu. Internette arastirirken ruslarin yaptigi bi islemi gordum. Kaput acikken kaput ile camin birlestigi yerdeki bakalit olan kisimlari hava kompresor ile temizliyorlar sonrasinda altlarina slikon sıkıyorlardi. Ruscam olmadigi icin ayrintili anlamadim ama tercume ettigimde az cok o islemleri yapmislar ve sesin kesildigini soyluyorlar.

sercan

New member
Bunu forumun eski versiyonunda tartismistik biraz. Konular tasinirken silindi sanirim.

Benim kendi aracimda gelen seslerde ayni yerden geliyordu. Internette arastirirken ruslarin yaptigi bi islemi gordum. Kaput acikken kaput ile camin birlestigi yerdeki bakalit olan kisimlari hava kompresor ile temizliyorlar sonrasinda altlarina slikon sıkıyorlardi. Ruscam olmadigi icin ayrintili anlamadim ama tercume ettigimde az cok o islemleri yapmislar ve sesin kesildigini soyluyorlar.
Bununla ilgili video varmı acaba çünkü benım araçta da aynı dediğiniz gibi sesler gelmeye devam ediyor

Bocek06

New member
Araç içinde göğüs ile ön camın birleştiği yere en kalın çelik kapı fitili yerleştirdim. Fitil esneyene kadar yaklaşık 3-4 ay göğusten ses gelmedi. Maliyeti 7 tl . Kısa süreli bi çözüm olabilir.

khant

New member

benim aracımda da çıtırtı tam olarak belirtilen yerden geliyor. çok takıntılıyım. sesi ne yapsam kesemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=Y5-dapiwZC0

bu videoda konsolun nasıl açılacağı anlatılıyor. servise gitsem ya da kendim açarak çözmeye çalışsam mı ne tavsiye edersiniz.