2011 iphone 5 sorunu

serkanuludag

New member
Merhaba Arkadaşlar

Ben Aux/Usb aparatına Iphone 3, 4 ve 4S ten Iphone 5 e çevirici aparat taktım (Lightning-_30pin_adapter1) ama yine de hata veriyor, telefonu görmüyor. Malesef telefonumdan sadece AUX kablosu ile bağlamak zorunda kalıyorum ve ses kalitesi inanılmaz düşüyor. AUX/USB kablosu ile Iphone 4 bağladığımda inanılmaz güzel ses kalitesi sunuyor.

bu tür sorunla karşılaşan var mı ?

çözümünü bilen var mı ?

yardımlarınızı bekliyorum

Kadir KURT

New member
Kullandigin aparattan kaynaklaniyor. Belkin markasini ve orjinal urunu dene sorun kalmaz

burak_sefa

New member
aynı dönüştürücüden bende aldım maalesef işe yaramıyor sadece şarj ediyor gibi gösteriyor müzikleri çalmıyor otomatik

burak_sefa

New member
bunu nasıl çözücez?
doğrusunu bulana kadar devamlı satınmı alıcaz ?
hiç bir bilgim yok 30 pinden 5 pine dönüşümümü uyumsuz yoksa iphone 5in yapısımı farklı eski nesile göre anlayamadım. Doğrusu diye bir şey var mı bilmiyorum boşuna para harcamış olursun gibime geliyor mantıksız.orjinali gibi iphone 4 lere göre olan bizdeki aparatın direk iphone 5e göre olanından yapıldıysa ondan bulmak daha mantıklı ki biraz bakmıştım bu dönüştürücüyü almadan önce bulamamıştım.

Serkan OĞUZ

New member
Bu tarz orijinal olmayan 2 farklı ürünü arkadaşım aldı hatta alırken söyledim sorun yaşarsın cihaz genelde orijinal olmayan ürünü direk ayırt ediyor.İlk ürün sizdeki üründü,ikincisi ise çekmiş olduğu resimleri ipad'e aktarmak için buna benzer ayrı bir ürün daha aldı ve ikiside çalışmadı hiçbir işe yaramadı.Bilginizin olması açısından bu örnekleri verdim.

Kadir KURT

New member
Dediğim gibi Dönüştürücüler her zaman sorun çıkarır ozelikle cihaz iphone ise.
Belkin marka cihazi deneyin. Satin almadan knce de müzik baglantisinda sorun olurmu diye sorun

serkanuludag

New member
hiç bir bilgim yok 30 pinden 5 pine dönüşümümü uyumsuz yoksa iphone 5in yapısımı farklı eski nesile göre anlayamadım. Doğrusu diye bir şey var mı bilmiyorum boşuna para harcamış olursun gibime geliyor mantıksız.orjinali gibi iphone 4 lere göre olan bizdeki aparatın direk iphone 5e göre olanından yapıldıysa ondan bulmak daha mantıklı ki biraz bakmıştım bu dönüştürücüyü almadan önce bulamamıştım.

burak bakalım almanyada bu kabloyu orijinal halinde 8 € ya buldum birde onu söyledim sipariş olarak alıcak bir arkadaşım haftaya geldiğinde getirecek.
ufak parçanın orijinali türkiye de 40 dolar üstü....

ben aldım 15 tl ye :D

serkanuludag

New member
Bu tarz orijinal olmayan 2 farklı ürünü arkadaşım aldı hatta alırken söyledim sorun yaşarsın cihaz genelde orijinal olmayan ürünü direk ayırt ediyor.İlk ürün sizdeki üründü,ikincisi ise çekmiş olduğu resimleri ipad'e aktarmak için buna benzer ayrı bir ürün daha aldı ve ikiside çalışmadı hiçbir işe yaramadı.Bilginizin olması açısından bu örnekleri verdim.

orijinal olmamasından da kaynaklanabilir. orijinalini almanyadan cok makul bir paraya sipariş ettirttim.
bakalım ne olucak...

serkanuludag

New member
Dediğim gibi Dönüştürücüler her zaman sorun çıkarır ozelikle cihaz iphone ise.
Belkin marka cihazi deneyin. Satin almadan knce de müzik baglantisinda sorun olurmu diye sorun
kadir selam
birkaç secenek daha yarattım bakalım ona göre hareket edeceğim
dün taşınabilir harddiskimde ufak bir alan acıp onu FAT a cevirdim çünkü harddisk 500 gb NTFS di. müsik yükledim FAT formata ve usb den bağladım tek kelimeyle muhteşem oldu.
en kötü ihtimalle bir flash disk alıp FAT a cevirip müzikleri oraya aktaracağım. ama iphonda güzel olan listelerin önünde olması. bu şekilde ara ara dur yada durmadan dosyalara aktar... .

burak_sefa

New member
burak bakalım almanyada bu kabloyu orijinal halinde 8 € ya buldum birde onu söyledim sipariş olarak alıcak bir arkadaşım haftaya geldiğinde getirecek.
ufak parçanın orijinali türkiye de 40 dolar üstü....

ben aldım 15 tl ye :D
bende yurtdışından 10 tlymi ne getirtmiştim eski iphonelara göre olan kabloyu arabadan çıkmamıştı servis 150 tl istemişti bide bedava kargoyla yolluyorlar hong kongdan falan ufak parçayıda senin gibi olurmu diye ebaydan bulmuştum gene 2.5 dolarmı neydi bedava kargoyla gelmişti gene. istanbul içine bile kargoyla bir şey yollasanız 5 tl en kötü :D senin bulduğun direk 5pinli kablomu ?

serkanuludag

New member
bende yurtdışından 10 tlymi ne getirtmiştim eski iphonelara göre olan kabloyu arabadan çıkmamıştı servis 150 tl istemişti bide bedava kargoyla yolluyorlar hong kongdan falan ufak parçayıda senin gibi olurmu diye ebaydan bulmuştum gene 2.5 dolarmı neydi bedava kargoyla gelmişti gene. istanbul içine bile kargoyla bir şey yollasanız 5 tl en kötü :D senin bulduğun direk 5pinli kablomu ?

biliyorum ... ama ebayden değil aliexpresten alışveriş yapıyorum ben. alibaba.com un perakende sitesi gibi. :=)
kabloyu almanyadan aldırdım amazon.de den ... 8 € ya ... 8 binli yapmadılar malesef

goofyrider

Yasaklı Üye
aynı aparatı ben de aldım ve aynı sorunu yaşadım. orjinal ürün ile denemek lazım. ayrıca apple store'da bizim eski iphone 4 ü direk bağladığımız ve aracın içinden çıkan kablonun iphone 5e göre olanı yok.

serkanuludag

New member
aynı aparatı ben de aldım ve aynı sorunu yaşadım. orjinal ürün ile denemek lazım. ayrıca apple store'da bizim eski iphone 4 ü direk bağladığımız ve aracın içinden çıkan kablonun iphone 5e göre olanı yok.
Malesef ve o aparat orijinali 40 dolar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

goofyrider

Yasaklı Üye
o zaman bluetooth ile bağlanıcaz fakat bluetooth bağlantısında da her gelen uyarı ve mesajda müziği kesiyor.