18 " Jant - 225/40/18 Lastik - Proje.2

Berkan

New member
ben görüp yazana kadar Erol gerekli acıklamayı yapmış zaten eline agzına saglık ;):cool:

yalcin

New member
bende bu üç marka-model arasında michelin e daha yakınım şuanda continental pek yakın gelmiyor açıkcası çok kullananda bulamadım fiyat bile sormadım goodyear eagle f1 her yönden ispatlamış kendini ama michelin gel beni al diyor.. karar vermek zor.. !!!

slhyldz

New member
Michelin iki aracımdada kullandım. Çalıştığım işyerindeki yöneticilerin araçlarıda michelin. Kontrol ettiğimde uzun ömürlü kaliteli bir lastik olduğu tartışılmaz. Uzun km. yapabilirsin. Tek dezavantajı var oda bozuk zeminleri sevmemesi. Ben çukura bile düşmedim eminim (ufak tefek yavaş hızlarda geçtiğim Karasu yolculuğunda balon yaptı. Forumlardada bu tarz şikayetler epeyce fazla. Goodyearla yanlışlıkla bir iki çukura düştüm ama hiç sorun olmadı. Michelin iki senelikti. Goodyear sıfır. Bunun etkisi varmı bilmiyorum ama maddi durumuna göre sen karar ver artık. Aldıktan sonra öngördüğün ömründen önce balon yaparsa senin canını sıkarmı? Sıkmaz dersen Michelin al. ;)

yalcin

New member
şöyle birşeyde var aslında sırf balon ihtimali üzerine gider continental alırım, daha yola çıkar çıkmaz balon yapar bende böyledir : ))))

yalcin

New member
çukur-tümsek-kasis vs. de zaten sakin kullandığım bir problem yaşamam gibi geliyor...?

yalcin

New member
aslına bakarsakda kendini met eden markalarıda pek sevmem goodyear eagle f1 anlata anlata bitirememiş, michelin pilot sport 3 klasik anlatmış, continental ser vermiş sır vermemiş.. böylede continental sport contact 5 daha alınası geliyor insana..

ceronimo1978

New member
Valla Yalcin hocam. Bende arastirmayi cok severim forum forum gezerim. Ama inan bu kadat sabirla bekleyemem gider alirim. Bu da benim tarzim. Ama kararsizlik durumu mu yoksa ekonomik musaitsizlikmi var anlayamadim. Umarim kafana yatkin sorunsuz bir secim olur. Selamlar

yalcin

New member
yarın sabah son fiyat teklifini alıyorum, sonuçta bir proje bu ve araştırmayı ve iyi olanı yada doğru olanı seçmeye çalışıyorum araçta bazı kararlar bir kere verildiği için (benim için böyle en azından) bu sebeple nokta atışı yapmaya çalışıyorum, kafam hala karışık ama son fiyat teklifini Michelin Pilot Sport 3 -225/40/18 lastikler ve König replikalar için alacağım.

slhyldz

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] Seninle yazıştıktan sonra bir arkadışımla muhabbet ederken. Konu bir şekilde lastiğe geldi. Goodyear lastik kullanmış ve ilk 30,000 km den sonra ses yapmaya başladığını belirtti. Modelinden emin değilim ama uzun kullanımda nasıl acaba. Forumda uzun km. ler boyunca Goodyear kullanan varmı? Sonuçta michelin kendini bu konuda kullanıcılar arasında ispatlamış.
Bu arada orjinal jant ve lastiklere bir değer belirledin mi?

rayen

Super Moderator
Jantları tut da, lastikleri gönder gitsin yoksa sana da yar olmaz. Malum ömür meselesi. :D

yalcin

New member
rayen abi doğru söyledin zaten saklamaktaki niyetim jantları kışlık kullanmaktı, bu durumda [MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] tek lastikleri düşünürmüsün ??

Jantları tut da, lastikleri gönder gitsin yoksa sana da yar olmaz. Malum ömür meselesi. :D

yalcin

New member
michelin pilot sport3 lastikleri teslim aldım, dünyanın en iyi lastiğini alıyorsun abi kafan rahat olsun dedi bir havalara girdim : ))) şaka bir yana epey yumuşakmış lastikler okadar yük nasıl duruyor o yanaklarda diye düşünüyor insan!