Zorunlu Kış Lastiği Yasası Geliyor

Snaan

New member
Goodyear bakanlıktan aldığı haberi lastikçilere aktarmış. Bu sene yürürlüğe konulacak yasaya göre Kasım-Mart ayları arasındaki 4 aylık süreçte kış lastiği zorunluluğu getiriliyor. Takmayanlara trafik cezası kesilecek. Kış lastiklerine bu sebeple ciddi zam gelmesi bekleniyor. Forumdaki abi ve kardeşlerime tavsiyem; herkes şimdiden kış lastiğini alsın. Yasa netleştikten sonra lastikleri bu fiyatlardan alamayacaksınız.

Hasan

New member
Ynt: Zorunlu Kış Lastiği Yasası Geliyor

senin kış lastikleri satılık galiba:)

omurkadir

New member

sacmaligin onde gideni

c@n

Super Moderator
Re: Zorunlu Kış Lastiği Yasası Geliyor

Bu karari ayakta alkislarim... cok dogru ve yerinde bir karar..... almanya da da bunu uyguluyorlar, eger kis lastigi yoksa arabanda kaza durumunda sigorta sirketi parani bile odemiyor....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

omurkadir

New member

abi ben karda cikmiyorum yola yagmurda adam gibi gidiyorum gittigim yol otoban kis lastigini ne yapim?

c@n

Super Moderator
Re: Zorunlu Kış Lastiği Yasası Geliyor

Soyle dusun sadece kendin icin degil, bir kar yagdimi kayan kayana kaza yapan yapana, sende kar lastigi olsa bile gelip sana carpiyorlar cunku dogru duzgun lastik kullanmiyorlar.... bunun onune gecilecektir... o yuzden cok yerinde bir karar bence....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

omurkadir

New member

karli gunlerde baksinlar kessinler cezayi zincirsiz veya kar lastiksize ama bana istanbul gibi bi yerde uc gun kar yagacak diye kis lastigi al demesinler.yanlis anlasilmasin kesinlikle kisin kis lastigi guvenlik acisindan super hatta almayi dusunmustum ama bintl veremem kaldi ki millet kabak lastikle geziyor ne kisligi yazligi bu ulkede...

Snaan

New member

@hasan satılıktı lastikler ama lastikçim bu yasanın gelceğni söyledi sattırmam diyo :)

ben de güzel buldum uygulamayı. can abinin dediği gibi almanyada da bu uygulama var. bundan sonra bitik lastiklerle adamın biri gelip sizin arabanıza çarpmayacak. ayrıca yol kenarında yürüyen kaç tane yaya ezildi insanlar hayatını kaybetti. bunun bir şekilde önlemini almak gerekiyor.

ömür eğer kışın hiç çıkmıyorsan zaten sorun olmaz çünkü aracı biryere çağırıp bakmayacaklar. trafikte olanlara ceza kesilecek. adam gelip de garajda duran arabanda neden kış lastiği yok demez :)

bencede yerinde bir karar

amorusso

New member

Gayet yerinde bir karar, Can'in dedigi gibi yurtdisinda kasim-mart arasi yasa ile zorunlu ve cok ciddi yaptirimlari var.

Ben bizzat sahsen kendim 1 kasim da taktiriyorum, 1 nisan cikartiyorum kisliklari :) :)

ali gürbüz

New member

arkadaşlar araştırın , çok az kullanılmış bi dünya takım olarak kışlık lastıkler var 200-300 tl ye.

yüksek meblağ lara gerek yok..

heleki 205 55 16 çok bulunan bir ölçü.

ben kar yağdığında yokuşu çıkamayan yazlık lastıklı araçların arkasında beklemek zorundamıyım??

çok yararlı bir uygulama.

omurkadir

New member

[quote author=Archiqua link=topic=1086.msg29382#msg29382 date=1331616377]
@hasan satılıktı lastikler ama lastikçim bu yasanın gelceğni söyledi sattırmam diyo :)

ben de güzel buldum uygulamayı. can abinin dediği gibi almanyada da bu uygulama var. bundan sonra bitik lastiklerle adamın biri gelip sizin arabanıza çarpmayacak. ayrıca yol kenarında yürüyen kaç tane yaya ezildi insanlar hayatını kaybetti. bunun bir şekilde önlemini almak gerekiyor.

ömür eğer kışın hiç çıkmıyorsan zaten sorun olmaz çünkü aracı biryere çağırıp bakmayacaklar. trafikte olanlara ceza kesilecek. adam gelip de garajda duran arabanda neden kış lastiği yok demez :)
[/quote]

çok kar olduğunda çıkmıyorum kışın tabiki çıkıyorum dışarı.yağmurda bana neden kış lastiğin yok diye ceza yazacaklarsa samimi bulmam ben uygulamayı unakıtanın pastorize yumurta işi gibi bir şey olur.

Snaan

New member

yahu siyasete lüzum yok :) ben de akpyi destekleyelim demiyorum ama bu yasa iyi işe yarayacak bence. unakıtanı sevmek de şart değil ama yaptığı doğruya da doğru diyelim :)

HARUN

New member

Kesinlikle siyasetle birleştrilmemeli bu konu çok yerinde bi karar.....

omurkadir

New member

konunun detaylari belli olsun tartisiriz.su an cok havada bir sey...ne oldugu belli degil.