yeni yedek anahtarla araç çalışmadı yolda kaldık :(

alp2er

New member
arkadaşlar merhaba...

teknik bölümye yeni yedek anahtarımı nasıl yaptırdıgımı paylaştım... sonrasında eve dogru kuzenımle beraber anahtarcıdan cıktık yola koyulduk...

bir süre sonra kırmızı ışıkta durduk. sağ şeritteyiz.... anahtarı kapatıp yeniden deneyelim belki ilk çalışmada çalışttı, belkide şimdi çalışmaz diye düşündük...

aracı stop ettirdim... sonrasında ne yeni nede eski anahtar aracı çalıştırmadı!

yolun sagında kaldık.. hemen dörtlüleri yaktım... bir süre bekleyip yeniden ıkı anahtarıda denedım ama araç çalışmadı...

bir anda başımdan aşagı kaynar sular döküldü sanki....

sonra sakince hemen arabaya ilk baştan biniyormuş gibi yapayım dedim... dedim ki bi bakayım araba boştaymış , kırmızı ışıkta durdugumda arabayı hep boşa atarım :D sonra hemen P konumuna aldım, tekrar denedim araç sorunsuz bir şekilde çalıştı :eek:

sonrasında kuzenimle benim suratımdaki aptal gülümsemeyi görmelisiniz :rolleyes:

16 senedir araç kullanan biri olarak boyle bir hatayı nasıl yaptım nasıl göremedim kendime hala şaşıyorum...

otomatik vitesi park konumuna almadan arabayı çalıiştırmaya çalışanlar kervanına bende katıldım :cool:

erginy

New member
Olur hocam böyle dalgınlıklar. Yeni anahtar üzerindeki kuşkuların seni daha da tedirgin yapmış. :)

enjanka

New member
Konuyu okuyunca dikkatimi çekti. Benim araç 2012 motion A/T. Hatta eski kasa olup da DPF olan nadir modellerden. Benim araç nötr konumda iken frene bassam da basmasam da çalışıyor. Park konumunda çalışmada zaten sorun yok. Çalışmadığı konumlar sadece sürüş konumları (D,3,2,1). Şimdi yanılmıyorsam zaten nötr de aracın çalışması gerekmiyor mu? Yoksa bu sadece benim araca mı özgü :)?

bilgin

New member
İyide araç N konumunda da çalışır sadece D konumunda bırakırsan çalışmaz

alp2er

New member
valla o anda anahtar bozuldu korkusundan neler denedim tam hatırlamıyorum bile :) ama en ıyı hatırladıgım p ye lıp çalıstırdıgım :))