Yeni farkettimde :(

gorkemsin

New member
Yeni ceed alanlar. Sizin araçlarınızda yangın tüpü ve ilk yardım çantası varmı....Hiç aklıma gelmemişti. Bir baktım bagajda sağda yangın tüpü yeri...ama boş...sizde de boşmu yoksa bendemi boş....

metin

New member
Sanırım kimsede yok benim iki araçtada yoktu

Çok şey bilmek önemli değil önemli olan doğruları bilmektir

c@n

Super Moderator
Kimsede yok...

TeamPASAOGLU

bir.mann

New member
Cevap: Re: Yeni farkettimde :(

Bende var ama hediye olarak verildi. Sandıkçılar Kia Sakarya..

bilgin

New member
boş tabiki parayla satmak varken hediye olarak verirmi bizim millet

Srhn

New member
Ynt: Yeni farkettimde :(

Bndede yoktu sadece ilk yardm seti vardi

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

gorkemsin

New member
boş tabiki parayla satmak varken hediye olarak verirmi bizim millet
Benim bir an yüzüm asıldı. sandım ki ( günahlarını aldım) bayi içinden ilk yardım seti ve yangın tupunu aldı. Neden bu ihtimali verdim daha önce aldığım iki aracında (Opel ve renault) orijinalinde yangın tupu ve ilk yardım cantası vardı. Bence hoş olmamış. Hadi ilk yardımı geçtim ama yangın tupleri 0 km araçlarda muhakkak olmalı.

Hoş bahse gierim AB ulkesi olan ülkelere yapılan ihraçlarda ceed in içinde yangın tupu vardır.

Tesadüf yangın tupu yerini görmesem ve burası ne için böle olabilir diye düsünmesem aklıma bile gelmeyecek. Allah korusun yangın tupu her araçta muhakkak olmalı.

ahmymn

New member
Ben de alırken özellikle sormuştum, yok demişlerdi ama yangın tüpü ve ilk yardım setini hediye ettiler...Bunu da anlamak zor tabi, muayenede ilk kontrol edilen ekipmanlardan biri olan ve olmaması durumunda muayeneden geçemediğiniz ekipmanlardan olan ilk yardım çantası ve yangın tüpü, nasıl oluyor da 0 arabalarda bunlar olmadan trafiğe çıkma izni alıyorlar anlam veremiyorum.

gorkemsin

New member
Ben de alırken özellikle sormuştum, yok demişlerdi ama yangın tüpü ve ilk yardım setini hediye ettiler...Bunu da anlamak zor tabi, muayenede ilk kontrol edilen ekipmanlardan biri olan ve olmaması durumunda muayeneden geçemediğiniz ekipmanlardan olan ilk yardım çantası ve yangın tüpü, nasıl oluyor da 0 arabalarda bunlar olmadan trafiğe çıkma izni alıyorlar anlam veremiyorum.
%100 katılıyorum yorumuna. Bu güzel memleketimde bu çelişkiler bu saçmalıkların bir gün sonu gelecekmi?

omurkadir

New member
tüplere de dikkat edin benim 2,5 sene falan oldu alalı(aracı aldığımın ilk haftası kendim aldım trafik seti ile)
basıncı kırmızıya gelmiş.
yeni tüp alıcam adam gibi.
iyi de bi set lazım.
en önemlisi de ilkyardım çantası

CeedTR

New member
Benim aracımda da yangın tüpü yok, ancak ilk yardım setini aracı aldığın bayi (Bursa İnallar) hediye olarak vermişti. Artık eski aracım olan cerato'dan kalan yangın tüpünü takacam.

DaNgErS

New member
Benim araçta hepsi var biraz çingenelik yapınca herseyi veriyolar :) kaucuk paspas+trafik seti+sağlık cantası + yangın tüpü(sanırım en küçüğü) ve boya koruma hediye verdiler, hatta boya korumayı yapmazlar die basında bekledim gözlerimle gördüm :D

berkan1981

New member
Bende kartal tekkardan aldim araci yangin tupu +ilk yardim cantasi+ pas paslar yedek olarak + boya koruma hediye olarak verildi

zeg

New member
arkadaşlar ben arabamı kasım ayında teslim alacagım trafik seti ve yangın tüpü artık yeni gelen arabalarda standart veriliyormus

Snaan

New member
benimkinde de ne ilkyardım çantası ne de yangın tüpü var. bir yangın tüpü aldım sonradan ama o da oraya küçük geldi. 2 litrelik almak gerekiyor sanırım orada takılı durması için.

Sam

New member
eski proda sadece ilkyardım çantası var gt de ikiside var.