Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

rayen

Super Moderator
Geçmiş olsun. Yağışlı, karlı, buzlu havalarda büyük araçlardan acilen uzaklaşmak gerekiyor. 136 lığa gelince, yerinde durmuyor, onu da söyleyeyim yani. :D

turkeril

New member
Geçmiş olsun. Yağışlı, karlı, buzlu havalarda büyük araçlardan acilen uzaklaşmak gerekiyor. 136 lığa gelince, yerinde durmuyor, onu da söyleyeyim yani. :D
136'lık comfort ceedi denizlide test ettim. Daha önce samsunda kışın premiumu test etmiştim, yalıtım farkını anlayamamıştım.

Denizliye kadar kendi aracımı sürmüş olduğumdan ve hemen yeni comfortun direksiyonuna geçtiğimden farkı net gördüm. Hem motor hem alt yalıtım bariz daha iyiydi. Özellikle motor yalıtımı dikkat çekici iyileşmiş. Genel yalıtım daha iyi olunca kendi aracımda hiç duymadığım aynalardan rüzgar sesi bile hafiften geldi kulağıma. Bu testten sonra 136'lığa karar verdim :) Çekiş zaten farklı, kalkıştaki hantallığı halletmişler.

rapiduser

New member
136'lık comfort ceedi denizlide test ettim. Daha önce samsunda kışın premiumu test etmiştim, yalıtım farkını anlayamamıştım.

Denizliye kadar kendi aracımı sürmüş olduğumdan ve hemen yeni comfortun direksiyonuna geçtiğimden farkı net gördüm. Hem motor hem alt yalıtım bariz daha iyiydi. Özellikle motor yalıtımı dikkat çekici iyileşmiş. Genel yalıtım daha iyi olunca kendi aracımda hiç duymadığım aynalardan rüzgar sesi bile hafiften geldi kulağıma. Bu testten sonra 136'lığa karar verdim :) Çekiş zaten farklı, kalkıştaki hantallığı halletmişler.
Kalkıştaki hantallıktan kastınız nedir?

turkeril

New member
Kalkıştaki hantallıktan kastınız nedir?
Örneğin 115'lik eski crdi'ler daha hunhar kalkarlar (cerato gibi). 128'leri hep 128 gibi değil diye eleştirirler. Aslında 128 gibidir ama bunu 100 kmh'den sonra daha iyi anlarsınız. Kalkışı biraz törpülenmiştir yani. Bunun temel sebeplerinden birisi de 260nm torkun tamamının aktif olmayışı, 20-30'luk kısmının gaz pedalı altındaki butona bağlı oluşu diye düşünüyorum. 136'lıklar dct ise 300nm, manuel ise 280 nm olduğundan crdi ruhunu daha iyi hissettiriyorlar. Bunu kastettim.

rapiduser

New member
Anladım. Cevap için teşekkür ederim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

barisince

New member
Merhabalar. Agresif kullanımda şehir içi 7.5lt civarı,sakin kullanımda ise 5.5lt. Uzun yolda 120km/hız sabit devir 1.900 rpm aralığında 4/4.5lt

KartalBey

New member
geçtiğimiz hafta VAN a gidip geldim. genelde sakin kullandım. agırlıklı oarak hız sabitleyici ile 110 km ile gittim. ortalama hızım 90-95 km. toplam katettiğim yol tam 3300 km. yaktığım yakıt net olarak 1045 tl. 0,316 kr/km.. ortalama yakıt değeri 6 lt/100 km. özellikle diyarbakırdan sonraki o yollara göre sonuç iyi diye düşünüyrorum. şehir içide 7-7,5 lt pek geçirmedim şu ana kadar.

turkeril

New member
geçtiğimiz hafta VAN a gidip geldim. genelde sakin kullandım. agırlıklı oarak hız sabitleyici ile 110 km ile gittim. ortalama hızım 90-95 km. toplam katettiğim yol tam 3300 km. yaktığım yakıt net olarak 1045 tl. 0,316 kr/km.. ortalama yakıt değeri 6 lt/100 km. özellikle diyarbakırdan sonraki o yollara göre sonuç iyi diye düşünüyrorum. şehir içide 7-7,5 lt pek geçirmedim şu ana kadar.
Sabit 110 ile manuel araçla gidip gelseydiniz 4.6-4.7 gibi bir değer çıkacaktı :) Otomatik için de fena değil değerler.

cemispother

New member
Araç gerçekten ağır bir yapıya sahip. Bu yüzden eğimli trafikli yerlerde çok yakıyor. Ben normal gidişlerde 8,2 şehir içi değeri alıyorum. Gazlamalar ile vs derken inanın 10 litreler görülüyor ortalamada. Ama keyif veriyor. Ben pek aldırmıyorum.