yeni ceed ses sistemi hk

wings35

New member
arkadaşlar yeni ceed ses sistemi nasıldır? daha önce çok kuvvetli olmasada anfi bass ve comp. kullanan birisi olarak memnun kalırmıyım... birde aracın içinden çıkan hoparlörler kaç cm lik??

c@n

Super Moderator
Ses sistemi fena degil... daha component ve bass yapmissaniz bence size yetersiz kalabilir...

Sent from my Samsung Galaxy Note 2 using Xparent Red Tapatalk

wings35

New member
teşekkür ederim amacım araçla oynamamak. o yüzden sadece hoparlörleri değiştirmek birde kendiliğinden anfili slim bass eklemek. o yüzden hoparlörler kaç cm bilen varsa iyi olur :D

2berk

New member
Ben de aracıma daha güçlü hoparlör takmak istiyorum. Çaplar kaç cm ben de merak ediyorum.:confused:

Sam

New member
Ynt: yeni ceed ses sistemi hk

Bende 400w 20cm alpine woofer, macustic 4kanal stereo anfi mevcut ses deli gibi mid almaya gerek olacak bi durumum yok suan aracin kendi hoporloru bile yetiyo.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sam

New member
Ynt: yeni ceed ses sistemi hk

selman sen subwoofer dan bass alıyorsun ama kaliteli bir müzik demek sadece bass demek değildir :) Alpine SPX 17Pro 2 adet component alıp düzgün bir anfi ile beslediğinde inan bagaja subwoofer koymaya gerek bile kalmıyor :D Ki 4 kanal bir anfi kullandığına göre muhtemelen 2 kanalı köprülenmiştir ve 4ohm da 200waat bir çıkış gücü yakalamıştır (sub wooferın için mono) kalan 2 kanalda muhtemelen ön arka paralel bağlanılarak takılmıştır senin standart komponentlerine teyibinden ses ayarına bir bakarsan sesi ön arka sağ sol şeklinde bölemezsin ya sadece ön arka çalışır yada sadece sağ sol :)

Müzik tesisat işi tamamen göreceli kavramdır. Kimisi bangır bangır bass vurdurur hiç bir şarkı sözü olmayan çıstak çıstak müzik dinler kendini avutur, kimisi sesi çok açmaz ama cızırtısız net sesi dinlemenin keyfine varır. Müzik tesisatı yaptıracak arkadaşlar bence 3e5e bakmayıp doğru ve kaliteli ürünlere yönlenmeliler.

Ben marka fanatiği bir insan değilimdir fakat aracımda hep Alpine ürünlerini kullandım, bir arkadaşım focal, bir arkadaşım hertz, bir arkadaşımda JL audio kullanıyordu sonuç olarak hepsi kaliteli markalar hepside üst seviyede çok net ve güzel ses verir. İlgilenecek arkadaşlara bu 4 markayı tavsiye edebilirim.

Komple tesisat yapacak arkadaşlara tavsiyem eğer tek bir anfi kullanmak istiyorlarsa 5 kanal kaliteli bir anfi tercih ediniz yada hiç kasmayıp 1 tane mono tek kanal anfi sub için 1 tanede 4 kanal dijital bir anfi almak faydalı olabilir.

Bağlama, konfigurasyon, seçim konusunda herkese yardımcı olabilirim.
Iyide berkay ben arabada +10 bas geziyodum buda yuksek seste bozulma yapiyodu simdi -3 -4 gibi dinliyorum gayet tok bi bas sesi ve aracin orjinal hoparlorlerini dinliyorum. Ben tesisat yapmak istesem emin ol yapardim 4500tl lik tesisat kullanan biriydim eski arabamda. Gerek varmi? Bence yok bu bile fazla goreceli demissin bencede gorecelidir ses isi bebim derdim ses almak degil ufak bi basla kolonlara yuklenmemekti yanlis anlasilmasin...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

berkan1981

New member
arkadaslar bende aracıma güzel bi ses sistemi düşünüyorum ama pek anlamam bu işlerden bana kaça mal olur acaba ? cift anfi olcak ve araca yalıtımda yapılcak

Likya

New member
Arkadaşlar
Gerek mesleğim gerekse Audiophile denebilecek seviyede audio ya yakınlığım çerçeveside şunu diyebilirim. iyi sound bası tiziiyi olan değil 20 Hz -20 Khaz arasındaki tüm sesleri en fazla +/- 3dB kayıpla ( insan kulağının ses farkını işitme eşiği ) verebilen ve ses içindki harmoniğyi birbirine karıştırmayan,piyanoda bir ses notasına batığınızda o sesin dışında gölge ses üretmeyen ses kaliteli sesdir.
Ülkemizde genel eğilim kaliteli ses , sadece Güm tıs güm tıs bas ve tiz seslerin bolca duyulduğu , arabada muhateşem bi mzüik sistemi var diye mahalleye hava atmak yaratılmış bir CAR STEREO efsanesinden ileri gidememeiştir.

Ses kalitesi hoparlör çapından ziyade aracın hoparlör yerleşimindeki akustik performansından alınır. 8 cm çapındaki hoparlörüöyle güzel hesaplanmış bir kabin veya akustik yol içine koyarsınızki sanırsınız 20 cm lik 50 wattlık hoparlör çalışıyor.

Ayrıca şunu belirteyim. Otolarda kullanılan müzik sistemlerinde alınabilecek maximum güç kanal başına 20 Watt RMS dir. Peak to peak 500 watt 1000 watt lar tamammen osiloskop ekranında gördüğünüz anlık tee değerdir. Çünkü 12 volt belselemeli bir araçda kanal başına 20 watt demek 2 kanalda 40 watt eder 12 volt beslemede 40 wattı çekebilmek için amplifikatörün 3.5 -4 amper çekmesi gerekir. dolayısıyla elektriksel güçten ziyade akustik güç ve ayrıntıları alabildiğiniz ses en iyi sestir.

Sözümü şöyle bitireyim , MP3 en kalitesiz ses türüdür, 44.1 khz 16 bitlik CD sesi ehh işte.iyi müzük dinlemek istiyorsanız mp3 ü atın bir kenara.

24 Bitlik 48 khzlik sound en iyi sound dur. Otomobilde en iyi sound orta seviyede bile olsa CD çalardan alınandır.44.1 khz 16 bit
En iyi amfi lambalı amfilerdir. ( Örneğin Prima Luna veya HEGEL ) , lambalı amfide bir kez müzik dinleyin ( max 25 watt kanal başına veya taş çatlasın 40 wattı geçmez ) başka müzik dinlemezsiniz.Tabii lambalı anfi otolarda henüz yok. ev sistemlerinde var fiyatlarıda uçuk sadece amfi en ucuzu 10.000 tl den başlıyor 50.000 e kadar yolu var.

Ama unutmayın bu müzikte CAR stereo modasındaki Cıstak cıstak bir ses yoktur.

KiaCEED in ses kalitesi pure sound açısından oldukça iyi denielbilir ( fiayt performans açısından ) Siemens marka unit özel yaptırılmış.Yeni CEED daha iyi.

İyi müzkler

ve dinlemeler