yeni ceed kullananlar ve benimle aynı sorunları yaşayanlar...

gorkemsin

New member
Herkese merhabalar..uzun bir süredir tatildeydim ve bulunduğum ortamda internet yoktu..bu nedenle foruma uzak kaldım..ancak bahsedeceğim 3 sorundan ikisi burada uzun uzun tartışılmış..

1) Malum fren sorunu ve henüz bir çözüm yok.

2) Arkadan gelen ses...Arabanın düşük hızda esnemesi ( tümsekten geçerken v.s ) ile arkadan gelen az da olsa rahatsız edici tok bir ses.. yolda giderken bu ses kesinlikle yok. Ben sesin nerden geldiğini hala anlamadım. Alperen nickli arkadaşımızda benzer sorundan bahsetmişti ama çözüm bulamadı sanırım.

3) 1. viteste veya geri viteste çok nadirde olsa kavrama sırasında bazen metal metale sürtüyormuş gibi bir ses duyuyor musunuz? Ses beni tedirgin etti. Ama araçta bir titreme kesinlikle yok. Sanırım bu sorunu daha önce burada belirten olmadı. Bana özel değil birinde daha duymuştum donanım haberde.

1. ve 2. sorun çok tartışıldı zatende yinede geçen sürede tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. 3. sorun ise neden kaynaklanıyor olabilir fikri olan var mıdır?

Bocek06

New member
2012 proceed var bende. fren sorunum hic olmadi ama tumsekte arkadan gelen ses icin servise gittim onlarda arka camurluktaki sac daha yumusak o esnuyor malesef bir cozumu bulamadik. geri vitesteki mekanik sesede cok normal dediler.cok cozum aradik alfakat onunda bi cozumu yok gibi.

Tesla

New member
Fren sorununu okuyunca çok korkmuştum Ceed'den. Birçok araçla sıfr bu sebeple test sürüşüne de çıktım ve düşük hızda ABS'nin devreye girmediği tek bir araçla bile karşılaşmadım. Tabi şartlar her zaman sorun yaşayan arkadaşlardan muhakkak farklıdır. Ben tedbir olsun diye galeriden çıkar çıkmaz lastik bayisine gidip Hankook lastikleri Goodyear Efficiencygrip Performance lastiklerle değiştirdim. Ani fren de yaptım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Tümsekten geçerken gelen ses için bir sitede, arka süspansiyonların yayların yuvalarının olduğu bölüme (adını hatırlayamadım) taş giriyormuş. Ses ordan geliyormuş ve taş çıkarılınca ses kesiliyormuş. Birkaç kişi yaşamış bunu hatta resmini yayımlamışlardı.

1. vitesde hiçbir ses duymuyorum ben. Aracı yeni aldığım için kulağım arabada sürekli, teyp bile çalıştırmıyorum bazen.

gorkemsin

New member
Fren sorununu okuyunca çok korkmuştum Ceed'den. Birçok araçla sıfr bu sebeple test sürüşüne de çıktım ve düşük hızda ABS'nin devreye girmediği tek bir araçla bile karşılaşmadım. Tabi şartlar her zaman sorun yaşayan arkadaşlardan muhakkak farklıdır. Ben tedbir olsun diye galeriden çıkar çıkmaz lastik bayisine gidip Hankook lastikleri Goodyear Efficiencygrip Performance lastiklerle değiştirdim. Ani fren de yaptım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Tümsekten geçerken gelen ses için bir sitede, arka süspansiyonların yayların yuvalarının olduğu bölüme (adını hatırlayamadım) taş giriyormuş. Ses ordan geliyormuş ve taş çıkarılınca ses kesiliyormuş. Birkaç kişi yaşamış bunu hatta resmini yayımlamışlardı.

1. vitesde hiçbir ses duymuyorum ben. Aracı yeni aldığım için kulağım arabada sürekli, teyp bile çalıştırmıyorum bazen.

bence sorun lastik değil bence ama sende sorun yoksa sevindim. ama lastiklerde hiç böyle bir arabaya yakışan lastik değil oda ayrı...ben o lastikler yüzünden geçen kış kaza yapıyordum...değiştirdiğin iyi olmuş bence...bilseydim bende hiç üzerinde gitmeden değiştirirdim ama kullandık bir kere ve bari biraz eskiteyim dedim. kışa bende değiştireceğim.

yay arasına sıkışan taş olayına gelince kontrol etmedim ama yarın arabanın altına bir yatıp bakmayı düşünüyorum. ancak o arkadaşın duyduğu ses biraz daha farklı geldi bana, bendeki ses farklı gibi.

omurkadir

New member
Hepsi çok normal sesler çözümü pek yok herkeste var veya olacaktır takma kafana.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi