Yeni Ceed Donanım Eksikliği

OGZKRT

New member
Geçen hafta iş dolayısıyla bizim peder beyle romanyaya gittim bucareşt e gittim neyse galerinin birinin önünden geçerken yeni ceed gördüm ve girdim içeri ilk bakışta hiçbir fark yoktu satış görevlesine aracı bana tanıtmasını istedim adam başladı anlatmaya neyse önce içine bindim öncelikle araçta ilk dikkat çeken navigasyon sistemi ve koltuk ısıtma olması :) Sonrasından daha dikkatli bakmaya başladım araçta start-stop ve şerit takip sistemi vardı tabi bunlar neki araçta bi xenon farlar vardı ve emin olun muhteşemdi gündüz ledleriyle çok güzeş duruyodu ve aracın arkasına geçip bide stop lara baktım stoplar full led di :D E şimdi güzel abilerim bu bize yapılan revamıdır ? 2013 premium ceed e biniyorum o aracı gördükten sonra gözüme farklı gelmeye başladı :(

omurkadir

New member
Her marka böyle neredeyse ben şuanki donanıma bile şaşırıyorum bu kadar donanımlı nasıl getirmişler diye :):)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

Tesla

New member
Ben de youtube'da incelemeleri izlerken bu saydığın özllikleri görmüştüm. Koltuk ısıtması neyse de seçenek olarak bile xenon - led stop ve navigasyon getirilmemesi, üstüne de tüm avrupadan pahalıya satın almamız sinirlendiriyor insanı.

bilgin

New member
Vergilerden böyle geliyor bu araçlar bize. Bizim Çelik motor bu aracı isterken o eksik olan özellikleri istemiyor daha fazla vergi vermemek için,ha çelik motor cebindenmi ödeyecek tabiki hayır mecburen fiyata yansıtacak.Bu durumda benim 60.000 TL ye aldığım premiumun fiyatı bu özelliklerle 80.000 TL ye dayanacak. 80.000 TL ye 2011 model 320 d Bmw alınır.

Tesla

New member
Tamam da siz 80bine 3.20 alırsınız. Ama Ceed alacak olan da olur. nasıl ki 85bine golf satılıyorsa. Ceed'i de sen sat, alan alır, almayan almaz. Almak isteyen olursa sipariş geçme yöntemini kullanırsın. En çok 1 ay beklenir zaten Kia'da. Hem böylece o dolu araç için de yedek parça bulunacağı için ya da pazar oluşacağı için diğer Ceed kullanıcıları da dilediği donanımı sonradan da olsa edinebilir. Mesela piyada trendline Gof kalmadı. Herkes bir şekilde comfortline'a/highline'a çeviriyor aracını.

argovolkan

New member
Tamam da siz 80bine 3.20 alırsınız. Ama Ceed alacak olan da olur. nasıl ki 85bine golf satılıyorsa. Ceed'i de sen sat, alan alır, almayan almaz. Almak isteyen olursa sipariş geçme yöntemini kullanırsın. En çok 1 ay beklenir zaten Kia'da. Hem böylece o dolu araç için de yedek parça bulunacağı için ya da pazar oluşacağı için diğer Ceed kullanıcıları da dilediği donanımı sonradan da olsa edinebilir. Mesela piyada trendline Gof kalmadı. Herkes bir şekilde comfortline'a/highline'a çeviriyor aracını.
Katılıyorum. Önsipariş olayı hayata geçirilmeli..

omurkadir

New member
ya unuttunuz galiba 2011yıllarında makyajlı proceed geliyor mu gemi nerede geldi mi gelecekmi
benzeri eski kasa ceedlerde de 128lik gelmeyecek dediler bir hafta sonra geldi vs. bayilerin haberi bile yoktu.
yeni kasa proceed geldi tek donanım pakediyle
gt gelecek mi daha net değil
bu film daha sürer gider :D

cenkboz

New member
Türkiyeye gelen tüm araçlarda malesef donanım eksikliği var.Bu da aracı daha ucuza satmak için bize böyle alt versiyonlu kakalıyorlar.Benim 2011 ceed-sw var.Avrupada satılan araçlarda nevigasyon var bizde niye yok.Biz 2.sınıf vatandaşmıyız dedim.Bana verilen cevap şu.vergisi çok oluyormuşta aracın fiyatı artıyormuş.Yuh bee.

Emre Akçay

New member
2011-2012 Ceedler de de koltuk ısıtma, navigasyon, deri koltuk ve ISG gelmedi sanırım.

amorusso

New member
Türkiyeye gelen tüm araçlarda malesef donanım eksikliği var.Bu da aracı daha ucuza satmak için bize böyle alt versiyonlu kakalıyorlar.Benim 2011 ceed-sw var.Avrupada satılan araçlarda nevigasyon var bizde niye yok.Biz 2.sınıf vatandaşmıyız dedim.Bana verilen cevap şu.vergisi çok oluyormuşta aracın fiyatı artıyormuş.Yuh bee.
ucuz arac getirme istegi disinda, Ithalatta anlamsız tarifeler ve vergiler var, maliyet çok yükseliyor, bahsettiğiniz Fulldonanımlı otm vitesli ceedler Avrupa da KDV dahil 30.000 Euro'ya yakın satılıyor, buna ÖTV ve bugünün kurunu eklediğinde anlamsız fiyatlar ortaya çıkacak, ayrıca donanımlar belirli konfigürasyona göre üretilir, istediğini alamazsın, isteğe göre olursa 120 günde başlar teslimat, hazır paket daha çabuk çıkar. Bu konuda Çelik motor haklı, dağılın :)))

amorusso

New member
Tamam Çelik Motora hak verildi..Dağılıyoruz..:)
:)) Sezar'ın hakkı Sezar'a verilmesi lazım,

her distribütör kendi paketlerini sipariş verir, geçenlerde birisi Romanya örneğini verdi, navili ceed görmüştü , ama büyük ihtimalle düz vites, cam tavansızdı, oranın konfigürasyonu öyle . Orda özrl sipariş verdiğinde 90 günden aşağı almazsın, gününde gelen araç olmuyor o ayrı mesele.

Yıllarca milleti esp siz Cool ve Motion ceed e bindirdiler, şimdiler çok daha iyi ona göre.