yeni ceed dış sesle alakalı

babıesrar

New member
Arkadaşlar genel olarak araçlardaki olağan dışı sesleri çok iyi yakalayan biri değilim. Zaten sitedeki en az tecrübeli şoför olma ihtimalim de yüksek :D bu yüzden araçlardan gelen seslerin neler olduğunu anlayacak tecrübem yada kulağım yok. Uzun yolda 110dan sonrasına çıktığımda dışardan ciddi ses geliyor. Bu anladığım kadarıyla rüzgar sesi oluyo. Lastik sesi nedir tam bilmiyorum açıkcası. Ama şundan eminim hızlandıkça ses artıyor. Bu durumda duyduğum ses rüzgar sesi değil mi? Bi de bu ses olayı özellikle yüksek hızlarda oluşan sesi minimuma indirmek için ne tür bi işlem yaptırmalıyım araca? Neresi olsa götürcem. Zira benim aracımda tek memnun olmadığım konu bu ses. D sınıfı araçlarda az olduğu söyleniyor ama passat 508 insignia gibi araçlarda bile bundan şikayet edenler var.. C sınıfı olması bundan feragat etme zorunluluğu mu getiriyor? Yoksa etkili bi çözüm var mıdır? Uzun yazdım hakkınızı helal edin :eek:

c@n

Super Moderator
Anlattigin ses ruzgar sesi de olabilir lastik sesi de... eger yolda giderken seste degisiklik oluyorsa buyuk ihtimal ile lastik sesi, cocumu lastik degisimi.. ruzgar sesine yapabilecegin birsey yok...

TeamPASAOGLU

kaan

New member
abi klimadan kaynaklanıyor olabilir.geçen 130-140 km hızda klima kapalı olduğu halde bende ıslık sesi duydum.sonra menfezi sola iterek kapattım.ses gitti.

babıesrar

New member
yok kaan o dediğini biliyom. ona dikkat ediyom özellikle. dışardan geldiğine eminim..

babıesrar

New member
Anlattigin ses ruzgar sesi de olabilir lastik sesi de... eger yolda giderken seste degisiklik oluyorsa buyuk ihtimal ile lastik sesi, cocumu lastik degisimi.. ruzgar sesine yapabilecegin birsey yok...

TeamPASAOGLU
değişiklik derken 100 110 arası ses yok bunların üstüne çıkınca ciddi ses farkı oluyo. lastik sesi hızın artmasıyla artar mı? ben yalıtım vs bi işlem yapabilirim diye umutluydum ya :(

c@n

Super Moderator
Lastik sesi yola gore artar.. senin anlattigindan anladigim ses ruzgar sesi.. bu durumda yapilacak bir sey yok.. en azindan benim bildigim..

TeamPASAOGLU

Bocek06

New member
Bagajda bulunan yedek lastik havuzu araçlarda anfi görevi görüyor ve sesin sürekli arabanin içerisine iletilmesini sağliyor. bunun için benim çözümüm bauhouse dan aldiğim %100 yanmaz kendinden yapiskanli kağucuk var rula seklimde satiliyor metresi 8 tl. onu yedek lastik havuzuna yapistirdim. buda bagajdan gelen sesi kesti. ilerliyen zamanlarda bumu camurluk altlarina ve motor kaputunun kaputunun içinede uyguliyacam.

babıesrar

New member
Bagajda bulunan yedek lastik havuzu araçlarda anfi görevi görüyor ve sesin sürekli arabanin içerisine iletilmesini sağliyor. bunun için benim çözümüm bauhouse dan aldiğim %100 yanmaz kendinden yapiskanli kağucuk var rula seklimde satiliyor metresi 8 tl. onu yedek lastik havuzuna yapistirdim. buda bagajdan gelen sesi kesti. ilerliyen zamanlarda bumu camurluk altlarina ve motor kaputunun kaputunun içinede uyguliyacam.
Kardeş ürünün resmini paylasman mümkün mü? Tam anlamadım da nasıl bişey olduğunu :eek:

Bocek06

New member
şuan şehir disimdayim arabama kavustugum an paylasiyorum fotolari.