Yeni Ceed 3. periyodik (45bin) bakımına dair

babıesrar

New member
Herkese selamlar. Uzun zamandır işlerimin yoğunluğu nedeniyle online olamıyordum. İnşallah herkes iyidir.

Dostlar, en geç 15 nisan itibariyle aracımın 3. periyodik bakıma girmesi lazım. Aracı mayıs sonu haziran başı gibi satacağım inşallah. Gerçek garanti (Kia trde 2+3 diye sözde 5 yıl durumu) süresi olan 2 yıl 2014 eylülde doldu. Yetkili servis olağan bakım masrafının 520 lira olduğunu söylüyor. Ancak garantisi dolmuş aracın bakımından servis kazığı yemek istemiyorum. İkilem yaşadığım konu ise bakımı özelde yaptırırsam satış döneminde bunu belgeleme sıkıntısı oluşması. Serviste yapılan bakımlar tüm Türkiye'de görülebiliyor. Alıcının kafası karışsın istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

İkinci olarak yeni ceed 1.6 crdi için filtreleri temin edebileceğim bildiğiniz bir internet sitesi var mı? Sanalpazarda birkaç ilan gördüm ama emin olamadım. (20-25 martta izmirde olacağım güvenilir bir mekan varsa ordan elden de alabilirim malzemeleri)

Araç gün itibariyle 35bin kmde.

babıesrar

New member
Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevineceğim :)

korrinni44

New member
geçen hafta 45.000 bakımını yaptırdım . Gaziantep KİA da . ödediğim para : 530 TL ydi...
bilginize...

babıesrar

New member
Abi fiyatın diğer yetkili servislere göre yüksek olduğunu söylemiyorum zaten. Birkaç ay sonra aracı satacağım. Özelde yaptırmak satışta işimi zorlaştırır mı bunu merak ediyorum. Hani yetkilide olunca kayda giriyor ya her şey.

rayen

Super Moderator
Şimdiye kadar sattığım araçlarda kimse servis kaydı sormadı. Zaten expertiz yaptırılıyor. Olan biten belli, sen doğru bilgi verdiğin sürece sorun olmaz. Filtreleri de servisten al. Polen hariç. Gir bir yağcıya (Castrol 5-30 önerilir) ver yağ filtresini değiştirsin yağı. Hava filtresini de, poleni de kendin değiştirirsin. Al sana bakım. :D

babıesrar

New member
Niye polen hariç abi? Yetkili servisler filtre satışı yapıyor mu dışarıya? Kendim yapamam ya. Malzemeyi alıp sanayide bi elemana yaptıracağım. Satışla ilgili söylediklerin rahatlattı abi. Teşekkür ederim

inimicus

New member
Sanayideki eleman fatura kesiyorsa al. Ben satarken gösterdim özel servis faturasını diğer bütün servis kaydı ile beraber. Karşı taraf için güven telkin ediyor.

GT-I9100 cihazımdan gönderildi

babıesrar

New member
Sanayideki eleman fatura kesiyorsa al. Ben satarken gösterdim özel servis faturasını diğer bütün servis kaydı ile beraber. Karşı taraf için güven telkin ediyor.

Benim de aklıma geldi ama işte sanayiciler pek fatura falan kesmiyorlar diye ikileme düştüm. Fatura olsa özel olmasının negatif tarafı yok sonuçta. Fatura alamasam da özelde yaptıracağım. Max 200e patlayacak işe boşa 500 vermeyeyim garantisi bitmişken

inimicus

New member
Aynen git özelde yaptır.

slhyldz

New member
Bazı araçlar vardırki özellikle alıcıları seçicidir. Kiada onlardan biri bana göre. Eğer servis kayıtlı olursa kesinlikle daha hızlı ve alıcı kitlesi daha fazla olan bir ticaret yaparsın. Tabiki nasip kısmet işi bunlar ama alınacak bir önlem varsa 300 tl fazla ver. Satarken o verdiğin 300 tlyi kesinlikle çıkarırsın. Ayrıca sanayiye gittiğinde alacağın 5lt yağ, servisten alacağın filtreler sana işçilik dahil 250 tlden aşağıya mal olmaz.

rayen

Super Moderator
Niye polen hariç abi? Yetkili servisler filtre satışı yapıyor mu dışarıya? Kendim yapamam ya. Malzemeyi alıp sanayide bi elemana yaptıracağım. Satışla ilgili söylediklerin rahatlattı abi. Teşekkür ederim
Polen pahalı da o yüzden. 70 TL gibi bir fiyatı vardı.

babıesrar

New member
Bazı araçlar vardırki özellikle alıcıları seçicidir. Kiada onlardan biri bana göre. Eğer servis kayıtlı olursa kesinlikle daha hızlı ve alıcı kitlesi daha fazla olan bir ticaret yaparsın. Tabiki nasip kısmet işi bunlar ama alınacak bir önlem varsa 300 tl fazla ver. Satarken o verdiğin 300 tlyi kesinlikle çıkarırsın. Ayrıca sanayiye gittiğinde alacağın 5lt yağ, servisten alacağın filtreler sana işçilik dahil 250 tlden aşağıya mal olmaz.
Rakamın aşağı yukarı öyle olacağını biliyorum. Fakat herşeyi açık net yazacak birisi olduğum için garanti sonrası periyodik bakımı özelde yaptırmış olmamın çok takılacağını sanmıyorum. Sonuçta ilk iki bakımın yetkili servis kaydı var. Genelde herkes böyle yapıyo garanti bitene kadar yetikili sonra özel. Tabi nasip bu işler haklısınız.