Yeni Ceed 1.6 Dizel-Otomatik Hakkında Fikirleriniz/Önerileriniz

Hasansancak

New member
Herkese iyi akşamlar keyifli forumlar. 2011 TDCI Focus Collection sahibiyim bu yüzden bu forumda pek aktif olamıyorum. Fakat bugün bir kia ceed 1.6 CRDI concept plus deneme sürüşüne çıktım. Aracı çok beğendim vites geçişleri çok hoşuma gitti aracın göğsü,donanımı beni tatmin etti. Fakat içime sinerek bu araca 68bin lira (Asal otomativ verdiği fiyat 2013 model 0 km) veresim gelmiyor. Bu araç hakkında ne dersiniz. Kronik sorunları nelerdir ? Ayrıca özellikle sordum 15bin km bakım fiyatına 540tl dediler bu çok uçuk bir fiyat değil mi?
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

mangusta

New member
Collection donanim seviyesinden prestige seviyesine resmen level atliyorsunuz...ayni segment diğer markalari arastirdiysaniz farki çok iyi anlarsiniz..ayni donanim VW de otomatik olarak 88 bin gibi bir rakam cikiyor focusta 77 ile 80 arasi...ben aldim consept plus manüel p.tesi teslim alacagim kismetse..bu donanimda dizel daha ne olsun...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kindhearted

New member
kardeş ben 2013 concept plus otomatik kullanıyorum.arabaya görünüş olarak diyecek bir şey yok ama ben halen şunu anlamış değilim diğer aynı sınıfındaki bir araçtan extrası nedir ben çözemedim.panaromik sanruf ve led gündüz sürüş farı galiba çünkü ben extra başka bir şey görmüyorum.gerek golf olsun gerek focus olsun fiyatler bence eşit durumda en azından şunu yapabilirsiniz istediğiniz özelliği ekletip istemediğin bir özellik varsa ekletmezsin.ceed de olan bütün özellikler golf de var zaten şimdi baktım 2013 golf en üst paket 74 civarında var sen pay biç.birde sana otomatik kullanıcısı olarak şuan sivas merkezde kullanıyorum aracı üzerinde yzlık lastik var ş.içi 10.7 ama uzun yolda 5.5 ortalamayı yakaladım eğer kısa mesafe kullanıcısı isen kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem forumda 7.5/8 lt yakanlar var ama onlar şehir içide olsa uzun km yapanlar yazılım attıranlar felan. ben sana tavsiyem ikinci ele bak abi temiz arabalar var ceed olsun golf olsun focus olsun yada ne bakarsan

icmumcu

New member
kardeş ben 2013 concept plus otomatik kullanıyorum.arabaya görünüş olarak diyecek bir şey yok ama ben halen şunu anlamış değilim diğer aynı sınıfındaki bir araçtan extrası nedir ben çözemedim.panaromik sanruf ve led gündüz sürüş farı galiba çünkü ben extra başka bir şey görmüyorum.gerek golf olsun gerek focus olsun fiyatler bence eşit durumda en azından şunu yapabilirsiniz istediğiniz özelliği ekletip istemediğin bir özellik varsa ekletmezsin.ceed de olan bütün özellikler golf de var zaten şimdi baktım 2013 golf en üst paket 74 civarında var sen pay biç.birde sana otomatik kullanıcısı olarak şuan sivas merkezde kullanıyorum aracı üzerinde yzlık lastik var ş.içi 10.7 ama uzun yolda 5.5 ortalamayı yakaladım eğer kısa mesafe kullanıcısı isen kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem forumda 7.5/8 lt yakanlar var ama onlar şehir içide olsa uzun km yapanlar yazılım attıranlar felan. ben sana tavsiyem ikinci ele bak abi temiz arabalar var ceed olsun golf olsun focus olsun yada ne bakarsan
merhabalar, golf için 74bin rakamı vermişsiniz ama bu rakam düz vites için geçerli, dsg olanı 83.190tldir. evet ful bir araçtır buna 1000tl civarı metalik renk farkı ve 2000tlnin üstünde de cam tavan farkıyla 86bin tl nin üstünde olup %3-3,5 civarında da indirim yaptırabilirsenız 83500tlden aşağı almanız pek mumkün görünmez.yani arada yaklaşık 15binden fazla fark vardır. değer mi? kişiye göre bence değişir. bence değmezdi zaten ceed aldım ama düz vites.

mangusta

New member
ben yanlış yeremi bakıyorum diye tekrar vw sitesine girdim..
fiyat bilgisi:eek:tomatik olanı cam tavan+sunroof opsiyon..
extra bi-xenon farlar diğer tüm özellikler hemen hemen aynı...ıvık zıvık farkı var ha bide vw amblemi...
yni extrası fiyatı arkadaşım...varsn bizimki vw olmasın...
ayrıca şahsım için konuşuyorum mauel olacağı için sıkıntı yok :)

Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSGHighline88.300 TL

Berkan

New member
golf highlinedan hiçbir eksik yanı yoktur concept plusun ozellikle vw de para verip aldıgın 17 jant ve sunroofuda kattıgında. standart highline dsg 88.300 TL şuan açılmayan sadece arkası kalkan sunroof ve 17 jantınıda eklersen iyimser olarak 90 gercekci olursak 92-94 den asagı olmaz metalik rengini falan katmadan. + aracı bekleyecegin 2-3 ayda cabası olur. 74 e alacagın comfortline golf ceedin donanım olarak yanına yaklasamaz ekstradan en babası bile performans olarak zaten hiç hiç yaklasamazlar

edit:burnundan kıl aldırmayan dogus grubunun en baba yapacagı indirm atıyorm 86.865 se o 865 almaz odur gidip fiyat alarakda görebilirsiniz bu durumu

icmumcu

New member
Bu arada, golfun highline donanımı, ceedin concept plus donanımından daha fazla donanım özelliği içerir.bu konuda ceed premium ancak higline ile yarışır. o da birbirine üstünlük göreceli olarak olabilir. ama ceed bence kendi kendine park yardımıyla öne geçer.

icmumcu

New member
ben yanlış yeremi bakıyorum diye tekrar vw sitesine girdim..
fiyat bilgisi:eek:tomatik olanı cam tavan+sunroof opsiyon..
extra bi-xenon farlar diğer tüm özellikler hemen hemen aynı...ıvık zıvık farkı var ha bide vw amblemi...
yni extrası fiyatı arkadaşım...varsn bizimki vw olmasın...
ayrıca şahsım için konuşuyorum mauel olacağı için sıkıntı yok :)

Golf 1.6 TDI 105 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSGHighline88.300 TL
siz 2014 model olana bakıyorsunuz. 2013 model için fiyat farklı. fiyat listesinin sağ üst köşesine basarsanız görebilirsiniz. ben 2013 ceed için 68bin tl fiyta verildiği için o listeyi baz aldım.

mangusta

New member
doğrudur 2014 fıyatı
ceed premıumda 2013 olarak sıkı bir indirim alabiliriniz 76 liste fiyatını 72 lere çekmek mümkün..

vw 83 olan sonroof olmayan modelinde alacağınız indirim %1 yani hepi topu 1 tl indirim alırsınız...kaldıki 2013 odel zaten ellerinde yok o yüzden2014 modele tabisiniz yani fiyat 88 civarı sunroof olmayan model için

icmumcu

New member
golf highlinedan hiçbir eksik yanı yoktur concept plusun ozellikle vw de para verip aldıgın 17 jant ve sunroofuda kattıgında. standart highline dsg 88.300 TL şuan açılmayan sadece arkası kalkan sunroof ve 17 jantınıda eklersen iyimser olarak 90 gercekci olursak 92-94 den asagı olmaz metalik rengini falan katmadan. + aracı bekleyecegin 2-3 ayda cabası olur. 74 e alacagın comfortline golf ceedin donanım olarak yanına yaklasamaz ekstradan en babası bile performans olarak zaten hiç hiç yaklasamazlar

edit:burnundan kıl aldırmayan dogus grubunun en baba yapacagı indirm atıyorm 86.865 se o 865 almaz odur gidip fiyat alarakda görebilirsiniz bu durumu
böncelikle highline ile concept plusi karşılaştırıyorsak vw nin sitesine baktığınızda ceed de olmayan özellikler şunlardır;
1.alcantra koltuk döşemesi
2. 5.8inç dokunmatik ekranlı cd çalar(navigasyon değildir)
3. orjinal boyutta yedek lastık( yabana atmayın bizim lastiklerle 50yi geçemiyoruz. bence yedek lastik orjinal boyutta olmalı)
4. bi-xenon farlar
5. led stop farları
6. elektro mekanik el freni (bence çok da önemli değil)
7. start-stop özelliği
8. diz hava yastığı
9. yorgunluk tespit sistemi
17inç jantlar highlineda da standarttir. ceedin tek avantajı cam tavan ve fiyattır.
dediğiniz gibi golf comfortline ile ceed concept plus mukayese bile edilemez. ceed daha donanımlıdır.

icmumcu

New member
doğrudur 2014 fıyatı
ceed premıumda 2013 olarak sıkı bir indirim alabiliriniz 76 liste fiyatını 72 lere çekmek mümkün..

vw 83 olan sonroof olmayan modelinde alacağınız indirim %1 yani hepi topu 1 tl indirim alırsınız...kaldıki 2013 odel zaten ellerinde yok o yüzden2014 modele tabisiniz yani fiyat 88 civarı sunroof olmayan model için
haklısınız

Berkan

New member
İç Donanım​

1/3 - 2/3 katlanabilir arka koltuklar
S​
S​
S​

'Zoom' kumaş koltuk döşemesi
S​
-​
-​

Alcantara/'Global' kumaş koltuk döşemesi
-​
S​
S​

'Dark Silver Brushed' iç dekor
S​
-​
-​

'Piano Black' iç dekor
-​
S​
S​

Ambiyans aydınlatması
-​
S​
S​

Bagajda 12 V soket
S​
S​
S​

Deri direksiyon simidi ve vites topuzu
S​
-​
-​

Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi ve vites topuzu
-​
S​
S​

Direksiyondan kumanda edilebilen tiptronik vites özelliği
-​
S*​
S*​

Işıklı makyaj aynaları
S​
S​
S​

Ön kol desteği ve entegre eşya gözü
S​
S​
S​

Arka kol desteği ve bagaja ulaşma bölümü
S​
S​
S​

Ön koltuk altlarında eşya gözü
S​
S​
S​

Ön ve arkada iki adet okuma lambası
S​
S​
S​

Soğutmalı, ışıklı ve kilitlenebilir torpido gözü
S​
S​
S​

'Composition Color' Radyo-CD-MP3-WMA çalar (Türkçe dil seçenekli, 5' renkli dokunmatik ekran)
S​
S​
-​

'Composition Media' Radyo-CD-MP3-WMA çalar (Türkçe dil seçenekli, 5,8' renkli dokunmatik ekran)
-​
-​
S​

Aux-in girişi ve SD-Card okuyucu
S​
S​
S​

USB-in müzik çalar bağlantısı
-​
-​
S​

8 hoparlör
S​
S​
S​

Dış Donanım​

%65 karartılmış arka ve arka yan camlar
-​
-​
S​

6,5J x 15 'Lyon' alüminyum alaşımlı jantlar, 195/65 R15 lastikler
S​
-​
-​

6,5J x 16 'Dover' alüminyum alaşımlı jantlar, 205/55 R16 lastikler
-​
S​
-​

7J x 17 'Dijon' alüminyum alaşımlı jantlar, 225/45 R17 lastikler
-​
-​
S​

Arka cama entegre radyo anteni
S​
S​
S​

Çift egzoz çıkışı
-​
S**​
S**​

Elektrik ayarlı ve ısıtmalı yan aynalar
S​
S​
-​

Elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar
-​
-​
S​

Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar
S​
S​
S​

Orjinal ebatta çelik jantlı yedek lastik
S​
S​
-​

Orjinal ebatta alüminyum alaşım jantlı yedek lastik
-​
-​
S​

Ön sis farları ve statik dönüş farları
-​
S​
S​

Radyatör ızgarası altında dekoratif krom çıta
S​
S​
S​

Ön tampon altında ilave dekoratif krom çıta
-​
S​
S​

Bi-Xenon 'Basic' ön farlar
-​
-​
S​

LED arka stop lambaları
-​
-​
S​

Konfor​

Bluetooth'lu mobil telefon hazırlığı
-​
-​
S​

Elektromekanik park freni
S​
S​
S​

Auto Hold fonksiyonu
S​
S​
S​

Eve geliş-evden çıkış fonksiyonu (Coming-Leaving Home)
-​
-​
S​

Far yükseklik ayarı
S​
S​
S​

Hız sabitleyici (Cruise Control)
-​
-​
S​

Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
-​
-​
S​

Klimatik (Manuel klima)
S​
-​
-​

Klimatronik (Çift bölgeli tam otomatik klima)
-​
S​
S​

Otomatik yanan kısa farlar
-​
-​
S​

Ön koltuklarda yükseklik ve bel destek ayarı
S​
S​
S​

Spor ön koltuklar
-​
S​
S​

Park mesafe sensörleri (ön/arka)
-​
-​
S​

Start/Stop sistemi
S​
S​
S​

Fren enerjisi geri kazanımı
S​
S​
S​

Yağmur Sensörü
-​
-​
S​

Yol bilgisayarı (Türkçe dil seçenekli)
S​
S​
S​

Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
S​
S​
S​

Güvenlik​

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
S​
S​
S​

Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi (XDS)
S​
S​
S​

Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR)
S​
S​
S​

Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR)
S​
S​
S​

Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP)
S​
S​
S​

Dinamik Direksiyon Önerisi (DSR)
S​
S​
S​

İkincil çarpışma freni (Multi-collision Brake)
S​
S​
S​

Arka koltuklarda iki adet çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX)
S​
S​
S​

Piroteknik ön emniyet kemerleri
S​
S​
S​

Arkada 3 adet 3 noktalı emniyet kemeri
S​
S​
S​

Disk frenler, ön/arka
S​
S​
S​

Emniyet kemeri sesli ve ışıklı uyarı özelliği
S​
S​
S​

Gündüz sürüş farları
S​
S​
S​

Hıza duyarlı elektro-mekanik servo direksiyon
S​
S​
S​

Immobilizer
S​
S​
S​

Lastik Basınç göstergesi
S​
S​
S​

Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları
S​
S​
S​

Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları
S​
S​
S​

Perde hava yastıkları
S​
S​
S​

Sürücü diz hava yastığı
S​
S​
S​

Ön yolcu hava yastığını devre dışı bırakma özelliği
S​
S​
S​

Yorgunluk tespit sistemi
S​
S​
S​

En sağ sıra highline ortası comfortline donanım

edit: kaymıs liste koyunca en alttaki S'ler highline ortasıra comfort en üstsıra boşline
comfortline ile concept plusla alakası yoktur yanına yanasamazki ceed de olan yagmur far sensorleri kararan dikiz katlanır ısıtmalı ayna sunroof led usb yok comfda

hatta cogu highline da ekstra ücrettir onu demek istiyorm

edit2: golf 7 122 hp altı tüm dizel benzinliler sabit akslı cıakr bagımsız süspansiyonlu çıkmaz

icmumcu

New member
evet ben highline ile concept plusi karşılaştırdıkları için böyle demiştim. ama golfun şöyle bizim araçlardan çok büyük bir artısı var; süspansiyonları muhteşem. aracı çok tok hissettiriyor, sessiz ve konforlu.

mangusta

New member
yabana attığımdan değil aksine severimde golfü...
ama ben araç ararken 1.2tsi comfortline için 58 bin fiyat verildi.xenonu geçtim comfort pakette şu an aldığı consept plus pketteki donanımlar opsiyon...
led
sunroof
hız sabitleyici
bluetooth
usb
jantlar 16
aynalar katlanır değil,
coming home yok
Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası yok
Otomatik yanan kısa farlar yok
park sensörü arka yok
yağmur sensörü yok..

ve 58 bin tl....ikram %1 yani 580 tl..

hade dedim gittim ceed aldım hemde dizel....

icmumcu

New member
ama ben araç ararken 1.2tsi comfortline için 58 bin fiyat verildi.xenonu geçtim comfort pakette şu an aldığı consept plus pketteki donanımlar opsiyon...
led
sunroof
hız sabitleyici
bluetooth
usb
jantlar 16
aynalar katlanır değil,
coming home yok
park sensörü arka yok
yağmur sensörü yok..

bende:):):)

Berkan

New member
led
sunroof
hız sabitleyici
bluetooth
usb
jantlar 16
aynalar katlanır değil,
coming home yok
park sensörü arka yok
yağmur sensörü yok..

2 mesaj once demiştim canlı örnegi gelmiş hehe :D

bende once i30 hemen yanında opelde girdik anne zoryla enjoy plusdu galiba 58.500 lük görünce uzaklastım direk bayiiden ceedi aldım 51.500 e :D

Hasansancak

New member
Saolun arkadaşlar bende focus 3 ve ceed aynı eşit donanımlar arasındayım tip olarak kesinlikle ceed fakat isimden markadan dolayı focusu düşünüyorum açıkçası. Pek yazılım taraftarıda değilim tabiki fabrikasyonda binilir ama şeytan işte gıdıklıyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hasansancak

New member
Saolun arkadaşlar bende focus 3 ve ceed aynı eşit donanımlar arasındayım tip olarak kesinlikle ceed fakat isimden markadan dolayı focusu düşünüyorum açıkçası. Pek yazılım taraftarıda değilim tabiki fabrikasyonda binilir ama şeytan işte gıdıklıyor :)

akrepkral86

New member
Ah şu marka fanatikliği ah nasıl bir iştir anlayamadım bence ceed al kardeşim gerek tasarım olsun,gerek kalite olsun gerekse performans açısından ceed focustan bir seviye önde yakıt tüketimine gelirsek turk konvertörlü şanzımandan dolayı en fazla 1-1,5 litre fark eder arada oda performans için göz ardı edilebilir

flea_cn

New member
hangi aracı aldınız çok merak ediyorum.. ama umarım ceed olmuştur bu.. o kadar memnunum ki.. performansı, rahatlığı, uzun yoldaki sağlam duruşu ve hiç yormaması.. bunları fordda bulmak çok zor.. özelikle uzun yol rahatlığı.. ayrıca paket doluluğu tartışılamaz.. bende premium var. hersey var. golf highline opsiyonlar çok fazla. aracı fullemek çok zor.. yüksek rakamlar.. ikinci el 8500 km aldım. sizde bu şekilde bakın. almadıysanız tabi :D