Yakit

reallaz81

New member
Benim araçta 270 e doluyo en baba şehir ici kullanım 550 km ortalama tüketim 10 litre ve normal kullanım bu aracım daha 12000 km sırf bu yüzden ben aracı satıcım incir ağacı dikti ocağıma :)

Kadir KURT

New member
Arac cok yaksada benzinli aractan daha iyidir. Modellerine gore bizimki evet oz3llikle benimki gibi otomatikler cok yakiyor golf benzinli bile bizim araclardan az yakiyor. Bende honda civic vardi 2012 model en son onda 230 tl ye 450km yapardım bununla 220 tl ye 500-550 km yapiyorum benimde ilk kiam bu arac ve hic arastirmadan aldim. Ama bosver guzel araba biraz az bineriz :) aslinda araclarin hepsi az yakiyor bizde yakit uzeri vergi cok

Ervirtue

New member
Merhaba bu yazdıklarını şaka olarak algılıyorum. Kesinlikle bu yakıt değerleri doğru değil.bence servise uğrayıp bir güncelleme attır arabana... :))

Kadir KURT

New member
Merhaba bu yazdıklarını şaka olarak algılıyorum. Kesinlikle bu yakıt değerleri doğru değil.bence servise uğrayıp bir güncelleme attır arabana... :))
Yok arkadasim benimkide oyle 8 lt 100km dikkat edersen araclarimiz premium otomatik yani :(

reallaz81

New member
Orası oyle vergiden en pahalı yakit kullanıyoruz ayrı bi konuda milletin bir depoya 800 ile 1000 km dizel otomatiklerle yol yaptığını duyunca görünce insana fena koyuyo :) eco modununda bi seye yaradığını görmedim müşteri hizmetlerini arıyorum mail atıyorum dikkate alıp dönüş yapan yok araba on numara yakit ve hizmet kısma nefret ettirdi araçtan

sutcuali

New member
benim aracım 2012 sw mation 258 kmde 13litre yaktı

Ervirtue

New member
Farkları biliyorum ama yakıt konusunu kabul edemem. 6,5 gecmedim desem... Bi dinle dediğimi.servise git yazılım attır İnan fark olacak..

Serkan OĞUZ

New member
Benim araçta 270 e doluyo en baba şehir ici kullanım 550 km ortalama tüketim 10 litre ve normal kullanım bu aracım daha 12000 km sırf bu yüzden ben aracı satıcım incir ağacı dikti ocağıma :)
Dediklerinize kısmen katılıyorum ancak aracın 270tl'ye dolduğu bilgisi yanlış yazıldı sanırım çünkü lamba yanar yanmaz fulledim en fazla 215TL yakıt alabildim.Depo bomboş olsa yine 270TL yakıt almaz yada ben bir hata yapıyorum:) Dediğiniz gibi sadece şehiriçi full depo 550-600km her türlü yapıyor.Aracım 11.000km'de ve ortalama yakıt 7.8lt ile 8lt arası değerlerim.Satmayın arabanızı:)

Serkan OĞUZ

New member
Farkları biliyorum ama yakıt konusunu kabul edemem. 6,5 gecmedim desem... Bi dinle dediğimi.servise git yazılım attır İnan fark olacak..
Ayağım hassastır inat ettiğim zaman istediğim değeri bir şekilde yakalarım ama Erdem bey otomatik bir araç ile sırf şehiriçi bu değeri yakalandıysanız valla helal olsun diyorum ayağınıza şapka çıkarıyorum:)

By_Cesar

Active member
Benim araç normal kullanımda şehir arası yollarda 5.3-5.9 arası yakıyo şehir içinde 8-10 lt arasında gelip gidiyo.. Şehir içi dediğim küçük bir ilçe maksimum hız 40-50 km bu şartlarda 8-10lt değerlerinde. Aracı ilk aldıgımda bu degerler daha yüksekti ama zamanla azalmaya başladı. Bu aracı almadan önce çok araştırdım tek kötü yanının fazla yakıt tüketimi olduğunu biliyordum o yüzden çokta kafaya takmıyorum. Diğer emsallerine göre Donanım,görsellik,performans,popülerlik ve dha bir çok artısınjn yanında yakıtı bir yerde kafaya takmamk lazım.. Başka forumlarda yazanlarada çokta inanmayın etrafımda wv-honda-opel araçaları kullanıpta yakıttan dert yanan cok arkadasım var ;) Gaza yerinde ve kararında basmayı öğrendikten sonra yakıt tasarrufu sağlamak mümkün buna diikkat etmeli dostlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

reallaz81

New member
serkan bey aracın fabrıka verısıne gore 53 lt depo kapasıtesı ama benım aracamı mahsus bılmıyorum ama tam bos depoyu 60 lt ye kadar ben dolduruyorum kı bu da guncel yakıt fıyatlarına gore 267 lıra yapıyor ayrıca sızın ortalma yakıt tuketımı benım uzun yolda yakalayabıldgım rakam :) sehır ıcı yazın klıma kısın soguk derdı 9.5 lt asagı dusmuyor muhtemelen arkadasın dedıgı gıbı guncelleme ıle cozulebılecek sorun gıbı duruyo yada baska sekılde cozen arkadas varmı

Serkan OĞUZ

New member
Benim araç normal kullanımda şehir arası yollarda 5.3-5.9 arası yakıyo şehir içinde 8-10 lt arasında gelip gidiyo.. Şehir içi dediğim küçük bir ilçe maksimum hız 40-50 km bu şartlarda 8-10lt değerlerinde. Aracı ilk aldıgımda bu degerler daha yüksekti ama zamanla azalmaya başladı. Bu aracı almadan önce çok araştırdım tek kötü yanının fazla yakıt tüketimi olduğunu biliyordum o yüzden çokta kafaya takmıyorum. Diğer emsallerine göre Donanım,görsellik,performans,popülerlik ve dha bir çok artısınjn yanında yakıtı bir yerde kafaya takmamk lazım.. Başka forumlarda yazanlarada çokta inanmayın etrafımda wv-honda-opel araçaları kullanıpta yakıttan dert yanan cok arkadasım var ;) Gaza yerinde ve kararında basmayı öğrendikten sonra yakıt tasarrufu sağlamak mümkün buna diikkat etmeli dostlar.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Kesinlikle yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum benzer bir yazıyı başka bir konu başlığı altında bende paylaşmıştım.Hemen hemen aynı değerleri yakıyoruz ve dediğiniz gibi birçok özelliği bir arada barındıran güzel bir araç.Forumlara bilgi edinme amacı ile bakıyorum ancak yakıt konusunda kesinlikle yazılanlara direk inanmıyorum.Bahsettiğiniz markaları çevremde kullanan ve şikayetçi olan birçok kişi biliyorum.Gaza biraz daha dikkatli basmak ve agresif kullanımdan kaçmak sonucu direk etkiliyor.

Serkan OĞUZ

New member
serkan bey aracın fabrıka verısıne gore 53 lt depo kapasıtesı ama benım aracamı mahsus bılmıyorum ama tam bos depoyu 60 lt ye kadar ben dolduruyorum kı bu da guncel yakıt fıyatlarına gore 267 lıra yapıyor ayrıca sızın ortalma yakıt tuketımı benım uzun yolda yakalayabıldgım rakam :) sehır ıcı yazın klıma kısın soguk derdı 9.5 lt asagı dusmuyor muhtemelen arkadasın dedıgı gıbı guncelleme ıle cozulebılecek sorun gıbı duruyo yada baska sekılde cozen arkadas varmı
Valla sizin yazdıklarınıza göre hesabınız doğru tam dediğiniz rakam çıkıyor:) Ben lamba yanar yanmaz alıyorum yakıtı acaba devam etsem daha ne kadar gider tam emin değilim.Benim aracımda soft bir yazılım mevcut ancak yazılımdan öncede dediğiniz rakamları hiç görmedim.Bence yazılım deneyin derim.

reallaz81

New member
Re: Cevap: Yakit

Serkan bey ışık yandıktan sonra bizim buranın boludagı gibi rampa yol gitmiyorsanız 50 km kadar yol yapiyo (en son cesaret edip gittiğim km:) ) zaten bahsettigim ortalama tüketim agresif kullanım değil en stabil sürüş

Ardylm

New member
Ben satıp megane 3 coupe aldım 1.5 DCİ 105 hp 230 tl ye 980 km ışık yanıyor cok zorlamıyorum ve güzergahım yoğun :)

Serkan OĞUZ

New member
Ben satıp megane 3 coupe aldım 1.5 DCİ 105 hp 230 tl ye 980 km ışık yanıyor cok zorlamıyorum ve güzergahım yoğun :)
Yoğun bir güzergah için oldukça iyi bir rakam:) Ortalama 5.3lt gibi bir ortalama yapıyor yanılmıyorsam.

BURAK POYRAZ

New member
ya arkadas her yakıt konusunda yazıyorum.eşimin swceed 14lt yazıo ki 100tl ye 210km gitti.benim avensis2000motor aracım bile 9 10ltyakıyor.dizelaracların kaderi kadrdeşim soguk motor kısa mesafe cok yakıt .aracı en az 5dk ısıtacan.sonra gaza bas bırak yapmıcan bastınmı surekliliğin olacak o zaman degerler yerine gelio.e tabi busurede menzile varmıs oluyoruz buda yakıtı cok yaktırıyo.benim anladıgım bu.ancak yazılım mutlaka bu araclarda sart.alt devirleri rahatlatırsak pedal daha hassas oluo ve gaza basmak gerekmıo.http://www.ceedclubtr.com/forum/teknik-ve-faydali-bilgiler-42/tuketim-degerleriniz-43.html.burda daha faydalı bilgiler sizi yonlendirecektir

sgmurat

New member
Benim consept plus otomatik olcuyorum ama 100 tl ye en baba 190 km yaptim bu araba cok yakiyaaa :::((,

sgmurat

New member
Benim consept plus otomatik olcuyorum ama 100 tl ye en baba 190 km yaptim bu araba cok yakiyaaa :::((,

umutap

New member
Otomatik vites için 3000 tl fazla istediğinde caymıştım. Neden bilmem. Ama düz vites şehir içi dışı karışık 5.5 şu an. Dizel.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi