Xenon ya da led far kullananlar

bir.mann

New member
Aracımda orijinal led far var, İstanbul'da aydınlatmasız ve çift yönlü yolda, birkaç kez çok yoğun olmayan sisle karşılaştım, ancak farlar beyaz ışık verdiği için, sis aynı duvar gibi oldu ve görüş mesafem 2-3 metreye düştü. Halojen sis farlarının hiçbir faydasını görmedim, ki onlarda orijinal sarıya yakın renk.
Bir önceki aracımda (ki o da led farlıydı) sis farlarını sarı folyo ile kaplamıştım, ancak bu aracımdaki sis farlarının yapısı gereği folyoyu yapıştırmak için far camını yerinden çıkarmayı gerektiyor o yüzden yapamadım. Ancak arabada taşıyacağım, acil durumda direk farın kendisini kaplayacağım.

Berkan

New member
eski accentlerle dalga geçerlerdi sisleri sarı diye ama en işlevseli sarı sistir bıcak gibi keser acar sisi mantıklı uygulama. yada sorunu kökten çözmek isterseniz 3000kelvin xenon bildginiz sarı yanar oda aynı işlevi görür

bir.mann

New member
eski accentlerle dalga geçerlerdi sisleri sarı diye ama en işlevseli sarı sistir bıcak gibi keser acar sisi mantıklı uygulama. yada sorunu kökten çözmek isterseniz 3000kelvin xenon bildginiz sarı yanar oda aynı işlevi görür
Eski Peugeot'lar da sarı farlıydı hatırladığım kadarıyla.
Xenon'la benim işim olmaz ama eğer servise yolum düşer ve uygun far bulursam sisleri sarı yapacağım.

http://petrolblog.com/wp-content/uploads/2013/02/img_3540.jpg