Xenon ve Amerikan Parklar 34KN4667

zfrgll

New member
Merhaba arkadaşlar sonunda aracımın ön ışıklandırma sistemi tamamen bitmiş durumda.Sisler xenon , farlar xenon ve bu kadar yakışacağını beklemediğim Amerikan parklar....!!!

aLi

Yönetim Ekibi
Hersey guzel ama keske plakayi normal app yapsaydin.

zfrgll

New member
En kolay iş Ali abi :)) Sen istedin de yaptırmadık mı :) Bende sevmedim fakat aracı bayiden teslim alıyorken böyle aldım ellemedim daha da ama kısa zamanda yaptırıyım ben onu dur sen :)

berkan1981

New member
Zafer nasil yaptircan app bende yaptircamda

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

BEYNUR

New member
Çok güzel olmuş benim eski araçtaki xenonları bağlayamıyoruz farlara xenon ampülü nasıl monte ettiniz. H7 xenonlara ara adaptör bulamadım orjinal ampül adaptörünüde bozmak istemiyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hakan078

New member
Amerikan park için ne yapmak gerek acaba nasıl yapabiliriz? Bu arada araç çok güzel olmuş Maaşallah

zfrgll

New member
Zafer nasil yaptircan app bende yaptircamda

Abi ümraniyede arkadaşım yapıyor bu işi ben modellere bir bakayımda sana da atarım modelleri çok basit sıkıntı yok plakayı yapıp veriyorlar mühürsüz ama orjinal plakalarını arabanda tut bagajda polis milyonda bir çeviriyor beni 1 kere çevirdi kontrol amaçlı orginal plakalar yanında mı dedi evet dedim gösterdim devam ettim haberleşiriz abi

zfrgll

New member
Çok güzel olmuş benim eski araçtaki xenonları bağlayamıyoruz farlara xenon ampülü nasıl monte ettiniz. H7 xenonlara ara adaptör bulamadım orjinal ampül adaptörünüde bozmak istemiyorum

Hiçbir adaptör yada arada bir ürün kullanılmıyor kia erbek yetkili serviste yaptırdım farların arkasındaki kapağı tam xenon ampülünün geçeceği şekilde uygun panç ile deliyorlar ve arkasına conta koyuyorlar beyinleride farın arkasında uygun bir yere gizliyorlar bu kadar 1 damla su almıycak şekilde işlem yapıyorlar ben çok memnunum

zfrgll

New member
Amerikan park için ne yapmak gerek acaba nasıl yapabiliriz? Bu arada araç çok güzel olmuş Maaşallah
Hakan kardeşim 168204905 sahibinden.com dan sipariş ver +90 (530) 242 80 08 bu numarayı ara anlaradan geliyor siparişin geldikten sonra ara beni ben sana yardımcı olurum.

BEYNUR

New member
Hiçbir adaptör yada arada bir ürün kullanılmıyor kia erbek yetkili serviste yaptırdım farların arkasındaki kapağı tam xenon ampülünün geçeceği şekilde uygun panç ile deliyorlar ve arkasına conta koyuyorlar beyinleride farın arkasında uygun bir yere gizliyorlar bu kadar 1 damla su almıycak şekilde işlem yapıyorlar ben çok memnunum
Uygun bir zamanda Erberk yetkili servise gidicem o zaman ve sanırım bendeki eski xenon takımlar boşa çıkıcak

hakan078

New member
Hakan kardeşim 168204905 sahibinden.com dan sipariş ver +90 (530) 242 80 08 bu numarayı ara anlaradan geliyor siparişin geldikten sonra ara beni ben sana yardımcı olurum.
Kardesim tesekkur ederim cevabin ve ilgin icin aliyorum bunu simdi araca herhangi bir arizadi yada elektriksel bi sikinti yaratmaz dimi bu

zfrgll

New member
Uygun bir zamanda Erberk yetkili servise gidicem o zaman ve sanırım bendeki eski xenon takımlar boşa çıkıcak

Aynen hiç vakit kaybetme Semih beyle görüş orda.

zfrgll

New member
Hiçbir sorun yada sıkıntısı yok Hakanım ben gidip dışarda taktırmadım bunu çok titiz biriyimdir.Kia yetkili serviste arkadaşa rica ettim taktılar mis gibi oldu :D yolda beni durdurup soran ceed ciler var :D

dellobaltino

New member
Xenon konusunda bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Ben de erbek de xenon taktırmayı düşünüyorum. Ama kullandıkları marka konusunda çekincelerim var. Cenmax kullanıyorlar sanırım. Kaliteli xenonlar arasında ismi geçmiyor. Ne bileyim bi MTEC gibi philips kalitesinde değil. İkinci çekincem xenonların çok fazla akım çekmesi ve ulaştığı yüksek voltaj değerlerinden ötürü elektrik aksama zarar vereceği. Xenon konusunda teknik bilgiye sahip arkadaşlar bilgi verebilir mi acaba. Yani ben taktırdım gayet güzel oldu değil de;ne kadar akım çeker bizim araçlardaki akü ve alternatör bunun için yeterli mi. Yani taktırıp belki kısa vadede bir sorun olmayıp uzun vadede araca kalıcı zarar verebilecek bir potansiyele sahip mi

rayen

Super Moderator
4 yıldır aracı alırken serviste taktırdığım cenmax 6000K Xenonu kullanıyorum. Taktırdıktan kısa bir süre sonra sağ balans arıza yaptı ve garantiden değişti. Muayene zamanı geldiğinde söktüm proceede taktım, şimdi onda kullanıyorum. Bir daha hiç sorun çıkmadı. Tek şikayetim 4300K olmayışıydı. Eğer elektrik arızası gibi problemler olsaydı, şimdiye kadar çıkardı.
Özetle Cenmax iyidir, 4300K olsaydı süper olurdu. Malesef cenmaxda yok. Yeni çıkardılarsa bir bilgim yok.

dellobaltino

New member
ben de 4300 taktırmak istedim ama ellerinde 6000 ve 8000 varmış. ben de 6000 de karar kıldım. servis garanti veriyor ama biraz araştırınca xenon yüzünden beyni yanan araçlar yada balastın yanması,reflektörün kararması gibi sıkıntıları duyunca bi tereddütte kaldım. 4 yıldır bi sorun yaşamadan kullanmış olmanız beni rahatlattı.Sonradan değiştirmesi muayene için söküp takması kolaymıdır peki. Birde malum şekil yapıcaz diye insanları rahatsız etmek de olmaz. trafikte tepki alıyomusun bizim araçların merceği ışığı iyi odaklıyor mu

rayen

Super Moderator
Ynt: Xenon ve Amerikan Parklar 34KN4667

Söküp takması gayet kolay. Ben yapamam diyorsan 1 elektrikci 2 dakikada halleder. Sadece 2 tane yedek far kapağı alacaksın muayenede boş görünmesin yada bir arkadaştan bir kaç saatliğine ödünç alacaksın. :D
Yolda uygun yükseklikte olursa sorun olmuyor, odaklanma gayet iyi.

By_Cesar

Active member
hayırlı olsun bizim araçlarda xenon'un olmaması gerçekten fiyasko. geçtiğimiz ay 15.000 km bakımına servise gittiğimde sordum xenon gelidmi diye geldi ama yeni kasalar da arzıa sıkıntısı yaşanıyor dediler fiyatına da 450 lira dediler bende vazgeçtim taktırmadım. Siz işlemi nerde yaptırdınız markası ne acaba ? bir de kaçlık xenonlar genelde 4.000 - 6,000 kelvin aralıgındakı xenonlar tavsıye edılıyor sizinkiler kaçlık?

berkan1981

New member
Mfk kullaniyom 6000k xenon daha bi sikinti yasamadim sadece selector cakdigimda usb den muzik dinliyorsam anlik takilma yapiyor okadar

unalks

New member
bugün yolda amerikan park yaptırmış bir ceed gördüm canlı olarak çok yakışmıştı. anadolu yakasında varmıdır işini hakkıyla yapan bildiğiniz yer :confused: