Ucuz motorin farkı

sinan1

New member
4.2 TL yerine 3.8 TL ödemek, Birazcık kar etmek mümkün gibi görünmekte.
46 litrede 0,4 x 46 = 18,4 TL fark var.

Gerçekte bu durum böyle midir? Aynı miktar ucuz motorin ile, pahalısı kadar aynı kilometre yol alabiliyor muyuz?

Tespit eden, veya güvenilir kaynaktan bir bilgi mevcut mu?

Veya km dışında ucuz etin yahnisi olarak başka bir zararı olur mu?

Ucuz motorinden kasıt nedir yani

1. Akaryakıt istasyonlarının kendi karlarından feragat edip sürümden kazanmak için yaptıkları indirimler var bunlardan bahsediyorsanız bildik firmalardan almanızda bence sakınca yok. (Benim burada hendekte bir tırcılar kooparatifine ait istasyon var üyelerine verdiği indirimli fiyattan bana da veriyor 1-2 kere aldım fakat1 depoda her zamanki mesafeyi gidemedim o yüzden tercih etmiyorum)

2. Yol kenarlarındaki ucuz motorinlerde ne olduğu belli değil hezkes bu firmalar denetleniyor bir sıkıntı olmaz dese de ben bu motorinden alıp 1 depoda 18 tl kar edeceğim diye aracımı üzmem (başıma gelen bir olayı anlatayım : çok güvendiğim bir tanıdığım ucuz mazot satan bir yer tavsiye etti ucuz ama çok iyi kaliteli mazotu var dedi bende denemek amacı ile 1/2 depo aldım araba çalışırken kokudan yanında duramazsın o derece yani sonra arkadaşı gördüm bu ne lan dedim abi kaliteli mazot kokar dedi bende s....kt l....n dedim)

bu nedenle her zaman bildik marka sürekli kullandığın yakıt en iyisidir.üç kuruş kar edeceğim derken 100 kr zarar etmemek lazım dizel aracın tamiri pahalı dikkat etmek gerekli (benim şahsi fikrim)

Srhn

New member
Ucuz motorinden kasıt nedir yani

1. Akaryakıt istasyonlarının kendi karlarından feragat edip sürümden kazanmak için yaptıkları indirimler var bunlardan bahsediyorsanız bildik firmalardan almanızda bence sakınca yok. (Benim burada hendekte bir tırcılar kooparatifine ait istasyon var üyelerine verdiği indirimli fiyattan bana da veriyor 1-2 kere aldım fakat1 depoda her zamanki mesafeyi gidemedim o yüzden tercih etmiyorum)

2. Yol kenarlarındaki ucuz motorinlerde ne olduğu belli değil hezkes bu firmalar denetleniyor bir sıkıntı olmaz dese de ben bu motorinden alıp 1 depoda 18 tl kar edeceğim diye aracımı üzmem (başıma gelen bir olayı anlatayım : çok güvendiğim bir tanıdığım ucuz mazot satan bir yer tavsiye etti ucuz ama çok iyi kaliteli mazotu var dedi bende denemek amacı ile 1/2 depo aldım araba çalışırken kokudan yanında duramazsın o derece yani sonra arkadaşı gördüm bu ne lan dedim abi kaliteli mazot kokar dedi bende s....kt l....n dedim)

bu nedenle her zaman bildik marka sürekli kullandığın yakıt en iyisidir.üç kuruş kar edeceğim derken 100 kr zarar etmemek lazım dizel aracın tamiri pahalı dikkat etmek gerekli (benim şahsi fikrim)

Çok doğru söylemişsin abi zaten benzinli araçlara göre çok çok az yakıyor araçlarımız ucuzuna kaçmaya gerek yok o kadarda

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Ucuz motorin farkı

4.2 TL yerine 3.8 TL ödemek, Birazcık kar etmek mümkün gibi görünmekte.
46 litrede 0,4 x 46 = 18,4 TL fark var.

Gerçekte bu durum böyle midir? Aynı miktar ucuz motorin ile, pahalısı kadar aynı kilometre yol alabiliyor muyuz?

Tespit eden, veya güvenilir kaynaktan bir bilgi mevcut mu?

Veya km dışında ucuz etin yahnisi olarak başka bir zararı olur mi?
Ucuz mazot la daha çok km yapıyorum
Daha güzel gidiyor aracım
ama daha sesli çalışıyor katık olmadığı için içinde
Ama dpf bulunan araçlar için önermem dpf I erken tıkar

TeamPASAOGLU*

sinan1

New member
Gebze çıkışında istanbul istikametinde sağda kırmızı denizaatı gibi logosu olan bir istasyon var. fiyat her zaman düşük. şu sıralar 3.8 yani. Defalarca aynı yerden alırım. kokusunu veya başka sıkıntısını görmedim.

Acaba aynı kilometreyi mi gidiyorum diye kafama takıldı. Yalova civarında USPET var. oradan da almıştım. ucuz etin yahnisi olmasın bityeniği olmasın dedim. Biz sürümden kazanıyoruz demişti.

josefsalvatini arkadaş, dpf nedir. Benim araçta var mı yok mu nasıl anlayabilirim?

06meto06

New member
arkadaşlar ben bi lojistik firmasında çalışıyorum ve araçlarımız yurtdışı çalışıyor dönüşte depolarındaki mazotlar rezalet.
bazı firmalarda tırlar büyük depoları fulleyip getirip satıyorlar , ucuz mazot veren benzinliklerde böyle mazot satılıyor. yani kaçak mazot . yurtdışında çantacı diyorlar satanlara adam mazotu çoğaltmak için gazyağı, neft , su , idrar (çiş):p bile karıştıriyor mazota düşünün artık...

HARUN

New member
en temiz yakıt bizim sattığımız yakıt der çıkarım konudan :cool::cool::cool::cool: devamı reklama girer :D

bmx

New member
Ben şu anda BP den piyalepaşa kendi istasyonundan alıyorum. 90 TL yakıta 5 TL puan veriyor.Birde Kredi kartı kampanyalarını takip ediyorum.
Bu şekilde düşürüyoruz fiyatı

omurkadir

New member
ben kredi kartı kampanyalarından alıyorum genelde %10-15 karım oluyor.

mesela parafcard a 4*100tl ye 50tl veriyor şu an istediğin markada.shellden alıyorum son bir depodur gtl.
ses daha az motor güzel çalışıyor ama daha çok yakıyor.

06meto06

New member
akbankda 5 kere 75 tl ye 40 tl veriyor.

bmx

New member
ben kredi kartı kampanyalarından alıyorum genelde %10-15 karım oluyor.

mesela parafcard a 4*100tl ye 50tl veriyor şu an istediğin markada.shellden alıyorum son bir depodur gtl.
ses daha az motor güzel çalışıyor ama daha çok yakıyor.
bende uzun süre GTL kullandım ama baya yakıyor.Menzil baya kısalıyor.Şimdi arada 3 ayda bir depo tam boşaldığında alıyorum.