Tüketimle ilgili...

turkeril

New member
Bana da öyle geliyor, da burada servis yok işte...

alicanım

Member
Geçen gün yapılan denetimlerde bir çok akaryakıt istasyonunda satılan akaryakıtlarda çeşitli hileli karışım tesbit etmişler ve ağır para cezası vermişler.Kocaeli ilinde olan bir durum.Diğer illerde de buna benzer durumlar söz konusu olabilir.Arkadaşın birisi nereden yakıt aldığımı sormuştu onun için bu bilgiyi yazdım.

alicanım

Member
İlk arabayı aldığıma 1981 bende büyük bir abim bana tavsiyesi sanayide bir ustaya yakıtta da bir yerden al.O günden beri ben bu söze uyarak hareket ettim.Farklı yerlerden yakıt alıp depoda karıştırmadım.Yıllardır bu doğrultuda hareket ettim.

turkeril

New member
Benim yakıt aldığım yer garanti bi yer diye biliyorum. Sorun olmaması lazım.

Saldım artık normal kullanıyorum. Hız 29 kmh, yakıt 8.0 litre.

alicanım

Member
İlker Bey bende daha önce sürekli tüketim değerlerine bakıp duruyordum.Bir ara neredeyse takıntı halini almıştı.Aradan uzun süre geçtikten sonra yine Yalovaya giderken değerleri resetleyeyim dedim bakayım bir değişiklik olacak mı?Yalovadan dönerken bir bakıyım dedim hareket etmeden önce yazdığım değerleri görünce sevindim.Yine sıfırlayıp hareket edip Yarımcada tekrar baktığımda aynısını görünce tamam dedim.Motor yoluna girdi dedim.Sizde benim gibi yapın fazla kafaya takmayın.Yalnız hıza takıldım neden 29 km?Hızlı gitme şansınız yok mu?O hız zannerdersem o değerler çıkar.