Tır Otomobilin Üzerine Devrildi

_SpOrTmEn_

New member
Merhaba Arkadaşlar,

Bu sabah işe giderken okuduğum bir haber sonucunda sizlerinde fikirlerini almak istedim.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 3 ay araştırma sonucunda bende 2014 KİA Ceed Concept Plus sahibi biriyim.
Ben öyle herkes gibi yok çok bassın az yaksın yok atik olsun vs. diye düsünen biri değilim, ben biraz da işim gereği olduğunu düşünerekten de iç tasarım görsellik konusu benim için vazgeçilmezdir ki güvenlik olsun donanım olsun fazlasıyla benim isteklerimi bu araç zaten karşılıyor.
Neticede aracı aldıktan sonra baya bir eleştiri almıştım o araç alınırmı başka araç alamadınmı vs vss. :) çokta önemli değil
iyide olsa kötüde olsa sonuçta aracı kullanacak ben ve kararı veren de ben :)

Velasılı bu haberi gördükten sonra muhabbet oldu bak işte görüyormusun KİA araç dümdüz olmuş :) vs. gibi muhabbetler oldu.
Şimdi merak ediyorum arkadaşlar, Allah aşkına böyle bir kaza sonucun da hangi araba üç aşağı beş yukarı bu hale gelmez sölermisiniz...
Şunuda belirtmek isterim ki biz de az çok güvenlik konusunda sağlamlık konusunda iyi arabalar olduğunu biliyoruz ama böyle oldumu ''ne kadar ekmek o kadar köfte'' mantığı devreye girdiği için ister istemez farklı modellere yönelmemiz aşikar.
Ama anlamadığım şudur ki, insanlarımızda ki bu marka küçümseme algısı nedir, sonuçta insanların bir bütçesi var ve bu bütçeye göre de hareket etmek ve belli başlı alternatiflere karar kılmak mecburiyetindeyiz.
Sonuçta herkes ister ki en iyisi olsun.
Şunuda belirtmeden edemicem sonuçta şöyle genelleme yaptığımız da yıl olmuş 2014 kendi adıma söylüyorum ki artık kötü araba diye birşey yok ufak ufak ortadan kalkıyor bu mantalite....

Velasılı bu haberleri görünce sizlerinde düşüncelerinden istifade etmek istedim. Sonuçta herkes olmasada çoğunluğumuz burada KİA kullanıcısıdır.
Konuyu belki yanlış yere açmış olabilirim...
Herkese İyi Forumlar.

Haberin linki: Sakarya TEM'de bir tır otomobilin üzerine devrildi - En son haber

arac_4279.jpg

arac_7613.jpg

kaza_2211.jpg

yalcin

New member
bana rio gibi geldi. ama fakat araç sahibine büyük geçmiş olsun...cana gelmesin de zarar, Allah beterinden korusun.

Serkan OĞUZ

New member
Araç yeni kasa Rio. Bu tarz kazalar gördükçe moralim sıfıra düşüyor. Allah herkesi böyle görüntülerden uzak tutsun.Bence araç devrilen onca yüke rağmen yine iyi kalmış. Bu tarz tepeden darbeli bir kazada çok güvenli diye düşündüğümüz ciddi paralar verilen araçlardan nasıl bir sonuç çıkar fikir yürütemiyorun ancak çokta aman aman farkı olmaz herhalde.

_SpOrTmEn_

New member
Araç yeni kasa Rio. Bu tarz kazalar gördükçe moralim sıfıra düşüyor. Allah herkesi böyle görüntülerden uzak tutsun.Bence araç devrilen onca yüke rağmen yine iyi kalmış. Bu tarz tepeden darbeli bir kazada çok güvenli diye düşündüğümüz ciddi paralar verilen araçlardan nasıl bir sonuç çıkar fikir yürütemiyorun ancak çokta aman aman farkı olmaz herhalde.
yanı soyle dusununce guvenlı dıyoruz elbette ama bı yere kadar guvenlı sonucta :)
yanı baktıgımızda bellı testlerden elbette gecırılıyor aldıgımız arabalar ama bu kadarıda sonucta pısmıs tavugun basına gelmez dedırtıyor.
kısacası bedava yasıyoruz...

Berkan

New member
valla iyi bile dayanmış bence.

sonucta bmw mercedes audide bükülmez ezilmez malzemeden yapmıyor aracını. hyundai kia gayet saglam süpheniz olmasın benim basıma eski i30 ile 2 kaza geldi birinde sol camurlukktan metrobus bariyerine girdim kapı bile kasılmadı saglam darbeye ragmen 2.de ise yaklasık 120 130 la spinler atıp bariyere vurdum ön ve arkadan pert oldu orda ama yine aynı sekildeydi cizigim bile yoktu.

veya diger ornek plasik camurluklarıyla dalga gecilen megane clio vs 5 yıldızı babasının hayrına almadılar gayet saglamlar

ceed'e gelicek olursakda arac ciddi agır ve kuru agırlık degil kapıların icindeki barlardan tutun bilmem neyine kadar donatılmış durumda.kapıyı cok yavasca ittirdiginizde tam kapanmamasındanda anlayabilirsiniz bunu doluluktan ve agırlıktan olusturdugu basınc hafifce ittirmeyle kapanmamasına yetmeyecek düzeyde :cool:

Serkan OĞUZ

New member
Yani testlerde araçlara böyle bir testin yapılıp saglamlık konusunda yıldız verilip piyasaya çıkarılmadığı aşikar. Çok şanssız ve kötü bir kaza.Ortadan ikiye ayrılmış Golf Gti herkes hatırlar vb çok kaliteli denilen ancak darmadağın olan markalar var.Bence markayı zirveye çıkarıp veya yerin dibe sokmak için verilecek örnekler değil bunlar.Resimler için şimdiden kusura bakmayın.
Ekli dosyayı görüntüle 2107
Ekli dosyayı görüntüle 2108
Ekli dosyayı görüntüle 2109

Batum

New member
nedense kia denince öylebir algı var milletimizde onlarda kiayı kullanmayanlar zaten kullandıktan sonra fikirleri değişecektir.
yalnız kazaya karışan kimse çok geçmiş olsun acil şifalar çok feci durum Allah c.c kimseye göstermesin.

_SpOrTmEn_

New member
nedense kia denince öylebir algı var milletimizde onlarda kiayı kullanmayanlar zaten kullandıktan sonra fikirleri değişecektir.
yalnız kazaya karışan kimse çok geçmiş olsun acil şifalar çok feci durum Allah c.c kimseye göstermesin.
amin...