Tavandan gelen ses ve 1000km bakımı hk.

Kadir KURT

New member
Arkaşalar Aracı alalı 1 hafta oldu.

Tavandan gelen ses :
Aldığım günden itibaren (cam tavanlı) Aracın sağ üst orta bölüm tavanından satibilize yollarda gıcırtı geliyor. Döşemeyi elimle uste bastırınca susuyor. Şuanda tek sorunum bu.

1000km bakımı:

Sıfır araçların hepsinde 1000 km bakımına beni çağırmışlardı. Aracın genel kontrolü yapılacak diye.
Aracım 750 km olduktan sonra İstanbul Tekkar Bayiinin Servisini aradım.
1000 km bakımı veya öyle bir kontrol bizde yok. Sorun olursa gelirsiniz dediler.
Neden Çelik motor bu kontrol bakımını koymuyor acaba ? Kia ya çok güvendiğinden mi? Yada bir sorun olduğunda kullanıcı hatası var diye bilmek için mi?

babıesrar

New member
Aynı yer mi bilmiyorum ama çukurlu yollara girdiğimde sağ tarafta bende de ses oluyor. Benim de moralimi bozuyo bu. Haftaya servise sorcam. Bence siz de servise götürün Kadir bey.

Kadir KURT

New member
Vallahi sağ orta taraf iki kapı arsı üstü o bölgeyi avuc içi ile bastırınca kesiyor.
Siz götürdüğünüzde neler yaptıklarını burada paylaşırsanız sevinirim.
Ben de müsait bir zaman bulabilirsem götüreceğim. Şimdi sadece o ses yüzünden gitmek istemyirorum.
Teşekkürler

yalcin

New member
gıcır seslere yapacak bir durum yok bilginiz olsun aracın bazı döşeme yerlerinden zaman zaman bu tür sesler geliyor fakat zamanla alışıyor insan:confused:

rayen

Super Moderator
Arkaşalar Aracı alalı 1 hafta oldu.

Tavandan gelen ses :
Aldığım günden itibaren (cam tavanlı) Aracın sağ üst orta bölüm tavanından satibilize yollarda gıcırtı geliyor. Döşemeyi elimle uste bastırınca susuyor. Şuanda tek sorunum bu.

1000km bakımı:

Sıfır araçların hepsinde 1000 km bakımına beni çağırmışlardı. Aracın genel kontrolü yapılacak diye.
Aracım 750 km olduktan sonra İstanbul Tekkar Bayiinin Servisini aradım.
1000 km bakımı veya öyle bir kontrol bizde yok. Sorun olursa gelirsiniz dediler.
Neden Çelik motor bu kontrol bakımını koymuyor acaba ? Kia ya çok güvendiğinden mi? Yada bir sorun olduğunda kullanıcı hatası var diye bilmek için mi?
Cam tavandan gelen gıcırtı büyük olasılık cam tavanın üzerine oturduğu fitillerden geliyordur. Serviste yine büyük olasılık slikon spray sıkıp göndereceklerdir. Yine de devam ederse sorun başka olabilir. Ama Türkiye'nin yol şartlarında araçların gıcırdamayan yeri var mı ki?
1000 bakımına gelince, bu bakım bazı firmalarda 1500 bakımı diye geçiyor. Aslında yapılan işlem yağ ve soğutma suyuna bakmak, eksilme var mı? diye. Bundan önce bende Partner Tepee vardı ve pejo 1500 bakımına geleceksin demişti. Gittim motor yağı baya bir eksilmişti. Ücretsiz tamamlıyorlar. Demek ki, bizim motorlarda bir eksilme (ki 1000-1500 aralığında yağ seviyesini hep kontrol ettim.) olmadığından Çelik Motor ihtiyaç duymuyor. Ama siz yine de kendiniz kontrol edin, ne de olsa sıfır motor ne olacağı belli olmaz. Benim herkese önerim, kendi aracınızın çok iyi gözlemcisi olun, sorunu servis bulsun, filanca bulsun demeyin. Ama olayı da abartmayın yoksa o araca binemezsiniz. :D

Kadir KURT

New member
gıcır seslere yapacak bir durum yok bilginiz olsun aracın bazı döşeme yerlerinden zaman zaman bu tür sesler geliyor fakat zamanla alışıyor insan:confused:
Bayiden çıkardım ve ilk o ses ile tanıstım yani kısacası aracta direk vardı.

Bugra

New member
benim de sunroof perdesini açınca tavandan bir takırtı geliyor, perdeyi kapatınca geçiyor. sanırım perdenin sarıldığı yerle ilgili bir sorun var ama yapmak için tavanı sökecez derlerse yaptırmam

huss25

New member
bende aynı sorunu paylaştım 1 hafta önce burada, servise gittim ses gelmedi sonra bir iki kez daha yaptı kesti sabahları yapıyorsa genleşmedendir benimki serin hava şartlarında daha fazla yapıyordu şu an tamamen kesildi sadece ön taraftaki perdenin sarılı olduğu yerde tıkırtı kaldı oda zamanla geçicek diye bekliyorum umalım da sizin gıcırtı da benim tıkırtıda geçer fakat bu sabah bi transportıra bindim benim aracımla hergün geçtiğim yoldan gidiyoruz fena ses geliyodu camlardan takır tukur bu araç 3 yıllık tabi sınıf farkıda var o kamyonet sayılır camlıda olsa sonuç olarak bizim yollarımızı düzgün yapmaları için ne yapalım bizdemi sokaklara dökülelim anlamadım ki 25 binlik araba alıyoruz 25 bin devlete veriyoruz yollar yine bozuk yine bozuk:mad: araba bineni devlet biniyo alırken binerken mazotta muayenede cezalarda aklına ne gelirse ya binin tamam razıyızda sadece yolları düzgün yapında siz bizi binerken yaşadığınız konfor varya hah onu bizde parasını verip aldığımız arabayı binerken yaşayalım.

Kadir KURT

New member
Araba daha 1000 km ye geldi sanruf acıkken tıkırtı yapıyor vay be abi bu kadarmı malzeme kalitesi şaşırdım kaldım.