Takili olmadiği halde öten alarm

sallami

Member
Merhabalar herkese hayırlı seneler.
Geçen gün arabada çocuğu bırakıp kapıları kitleyip, bir dükkana girdim. Araba fabrika çıkışı orjinal yeni kasa ceed hiç bir modifiye yok. Sokak inliyor korna sesinden ama ben oralı değilim üstüme alınmıyorum, çünkü alarm yok. Hanım uyardı bizim arabanın dörtlüleri yanıyor ve korna çalıyor diye. Bizim arabalarda alarm var mı? Varsa nasıl çalışıyor?:confused:

vlknylmz

New member
Geçenlerde bana da öyle oldu. Arabanın içinde birini bekliyordum, kapıları kapattım. Arabayı anahtarla kitledim. Aradan 15-20 dk geçti kapıya bi dokundum. DAAT DAAT DAAT ötmeye başladı şaşırdım

rayen

Super Moderator
Ynt: Takili olmadiği halde öten alarm

Araçda pasif alarm var. Araç kilitli iken araç içindeki kişi aracın kapısını açmaya kalkarsa çalar. Asıl görevi dışardan camı kırıp, kapıyı açma girişimini engellemektir.

Ben gönderdim.

Serkan OĞUZ

New member
Geçen gün bir değişik durumu ben yaşadım.Aracı kilitlemiştim ve bagajı açıp içeriden fotoğraf makinemi almaya çalıştığım esnada alarm devreye girdi,yanımda ki araçtan mı geliyor diye bakarken benim araçtan geldiğini ve dörtlülerin yandığını farkettim alarmı hoşuma gitti:) Ama ilginç olan kısım arabanın sonuçta anahtarı yanımda kapılar kilitli bile olsa bagajı açtığımda çalması biraz ters mantık geldi sonuçta yetkisiz kişi girişi söz konusu değildi .Vardır muhakkak bir mantığı.

sallami

Member
Bakalım arabanın daha bilmediğimiz neleri çıkacak. Bide geri vitese taktığımızda sağ ayna tekerleğe doğru inse.

Snaan

New member
yani bizim arabalara alarm takmak gerekiyor mu gerekmiyor mu?

rayen

Super Moderator
Dışarıdan bir müdahaleyi önlemek istiyorsan çarpma, vurma, kapıyı açma vs. gibi harici bir alarm taktırmak zorundasın. Yok camı kırsınlar ve kapıyı içerden açmaya kalktıklarında alarm devreye girsin istiyorsan taktırmana gerek yok çünkü araçda bu pasif alarm mevcut.