sunroof hakkında Destek

Moncici35

New member
sunroof tam kullanmayı cozemedim yada arızalı :( acınca yarıda durdurup daha sonra kapatma yapın 1 ıleri gidip sonra sonuna kadar acılıyor aca sunroof arızalı mı bakım mı lazım nedir bu bilen var mı ?

AtaDMR

New member
Cam açıp kapamada da olan bir sorun. Tam emin olmamakla beraber büyük ihtimal arızalıdır ve sunroof motorunun değişmesine kadar gidebilir ustaya göstermenizde yarar var.

direnti

New member
Aynı sorun benim aracımda da vardı. Sunroof açılırken çok rahat açılıyor ama kapanırken yavaş ve zorlanarak kapanıyor ve biraz sonra tekrar açma yönüne gidiyordu. Bu sunrooflar tıpkı kapı camları gibi. Yani kapanma yönünde bir zorlanma görünce tekrar açmaya giderler. Sunroof'un kılavuz yatakları dış ortama bakıyor. Dolayısıyla yağmura ve toza maruz kalarak yataklar direnç oluşturan bir hal alıyor. Ben sprey şeklinde yağ püskürttüm. Bende WD-40 vardı. Sonuç harika. Belli aralıklarla da bu işlemi tekrarlamakta fayda var...

Moncici35

New member
arkadaşlar bende kendim araştırarak ve bir kaç sunroof tamirici ile konuşarak durum ciddi oldugunu ögrendim tamirciye göre 350-500 arası masraf acar ayaklar değişecek dişli kırık vs. salladılar bende bir tane wd 40 bir tane würht hss2000 sebasto sprey ile temizleme yaptım wd 40 sıkıp önce kızakları yağladım arkasından ince temiz bezle yağ sildim arkasından hss 2000 ile tekrar gres ve yağlama yaptım sonuç mükemmel ses yok hızlı açılıyor kapanıyor ileri geri arızası ortadan kaltı masraf 30 tl spreyler elimde duruyor sık sık yaparım artık :)

ErbekOtomotiv

New member
Merhabalar geç kalmış bulundum fakat bilmeyenler için bilgi vermiş olayım.
Sunroof kendi kendine geri gittiğinde ve kapanmadığında, el yardımı ile kapatmanız ve yağlatmanız gerekmektedir. Eğer yağlandıktan sonra duzelmezse (ki genellikle düzeliyor) servise başvurmanız gerekir bilgilerinize.

Bdokuz

New member
Hocam foto atabilirmisin yağların, çok makbule geçer iyi bayramlar herkese buarada

barahirr

New member
Merhabalar, bu sunrooflarda yağmurlu havada yukarı kaldırarak kullanımda içeriye su alıyor mu acaba?