sürücü koltuğu

bilgin

New member
Aracı aldığımdan beri ilk kalkışta gaza basınca yani aracın ilk hareketinde kotuğun içinden bişey geriye hareket ediyor gibi koltukta bir hareket yok ama sırtın içinden bir şey gaza basınca geriye gidiyor ne olduğunu bilen veya yaşayan varmı? Ani olarak duruyorum ve tekrar kaldırıyorum aracı yine aynı normal kullanımda olmuyor sadece ilk kalkışta gaza yüklenince oluyor.Anlamadım gitti

c@n

Super Moderator
Bir serviste ustaya dinlet derim.. ilk defa duyuyorum belki icerde sikilmamis ve dusen bir vida ya da ona benzer birsey vardir...

TeamPASAOGLU

bilgin

New member
Yok ya can öyle gevşeyen vida gibi bişey değil sırtını koltuğa yasladığın için hissediyosun ses veya tıkırtı değil burdan başka arkadaşlarda aynı durum yoksa servis yolu görünüyo demek tabi

metin

New member
Sen arabayı değiş artık :))

Çok şey bilmek önemli değil önemli olan doğruları bilmektir

zerogravity

New member
Aktif gergili koltuk basları ;) koltuğun sırt kısmına sert yada yumusacakca baskı uygularsan aktif kafaligin hareket ettigini göreceksin. Sistem arkadan çarpma esnasında sırtın yaptıgı baskı ile kafaligin one gelmesini sağlayarak bas boyun yaralanmalarını midimize ediyor;) oynaması hissedilmesi normal...

Kendini bil…

bilgin

New member
Aktif gergili koltuk basları ;) koltuğun sırt kısmına sert yada yumusacakca baskı uygularsan aktif kafaligin hareket ettigini göreceksin. Sistem arkadan çarpma esnasında sırtın yaptıgı baskı ile kafaligin one gelmesini sağlayarak bas boyun yaralanmalarını midimize ediyor;) oynaması hissedilmesi normal...

Kendini bil…
çok teknik bi açıklama oldu bu da ama acaba gerçekten ondanmı emin değilim neden diğer koltukta yok peki.Sürücü koltuğu elektrikli bence onla alakalı bişeşy olma ihtimali daha yüksek.Ya koltuğun içinde hareket eden bişey var ama ne

zerogravity

New member
Her iki on koltukta da var. Dilerseniz servise gidin...

Kendini bil…

ahmymn

New member
Siz yazdıktan sonra dün de ben denedim ancak öyle bir durum yok benim aracımda ...

Srhn

New member
bu aktif başlıkların çalışması için belimle baya bi bastırmam gerekiyo onun haricinde ne bi ses ne bi hareket hiç bişi görmedim acaba koltugum dik durmuyo yatık kullanıyorm ondan olabilirmi ?

aLi

Yönetim Ekibi
Erdogan abinin dedigi gibi sirt ve boyun destek sisteminden geliyor o ses.Bende bazen sol tarafi sifir yanastirdigimda aracin sag tarafindan inmek icin boyle hafif zorladigimda o sesin geldigini farkettim.Bazende koltukta gerinince filan oluyordu.