sizce ceed crdi otomatik şanzıman pistte kullanım için uygun mu ?

flea_cn

New member
selam arkadaşlar.. izmirde imkanların kolaylığı ile birlikte pistte araç kullanmaktan (time trial) zevk alan biri olarak sizlere bir sorum olacak. 2013 model aracımla (ceed crdi otomatik) piste çıkmak doğru olur mu ? zorlanmaya müsait mi? daha önce bu şekilde aracını kullanan birileri var mı ? yorumlarınızı bekliyorum..

c@n

Super Moderator
Cikabilirsiniz bir sorun olmaz.. sadece iki tur hot lap yaptiktan sonra bir tur araci sogutun..

TeamPASAOGLU

rayen

Super Moderator
Hot'u anladık da, lap nedir? Yahu!.. :D

Berkan

New member
ülkü pistinden bahsediyosundur diye düşünüyorm izmirde :)

arkadasım istanbul parka fiorinoyla cıktı. mis gibi çıkarsın çatır çatırda gazlarsın triptronikde kullanaırsan dahada iyi olur tabiki. zaten kısa pist hiç çıkmadıgnı var sayarsak maksimum 1(+/-) dakikada atarsın turunu. 5 er turdan 3er kere cıksan (körfezde böyle ülkü'de boyle diye düsündügümden) ilk piste cıkıtıgn turu normal sekilde, zaman turuna baslamadan onceki son virajdan başlayıp ,damalı bayragı gorene kadar keyfini cıkar.damalıyı goruncede pisti donup pite girecegin için sahil modunda yavas yavas aracı soguta soguta gelmen gerekir hemen stop etmemen kısmını geciyorm zaten. :)

tabi bu keyfini cıkarma durumun frenlerin ve lastiklerinlede alakalı. ikisinede cok yük binecek cunku istedigin performansı alamassan fren ısınınca daha sakin git yada erken fren :) . son demlerine yaklasıyosan balatanın muhtemelen bitirirsin :) asfalttan ötürüde lastiklerin daha fazla asınıcak günlük asfalta göre buda aklında olsun.

ben cıktımmı cıkmadım ozamanlar aracımda yoktu ama cok arkadasım cıktı/cıkıyor misafirligim oldu sag koltukta :) istanbul park enfes . onlardan gordügüm sahit oldugum durumları yazdım.

ilerde piste cıkarmıyım.cok istiyorm aslında bence chip+yay olmadan asla anlamsız olur. artı diger düsündüren konu Allah korusun bir kaza bela durumunda kaskonuz en fullundende olsa pistte gecersiz(cok büyük bir torpile sahip degilseniz tabi) bunuda unutmayın. ters bir kontra yada anlık hatada kotu sonuclar dogurablir

berkan1981

New member
Rahatlikla çıkabilirsin dostum yay olsa mükemmel olur bende yay yoktu virajlarda temkinli olmak zorundaydim zevkli ama yayla dahada zevkli olur diye düşünüyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akrepkral86

New member
Bence hiç deneme arkadaşım arabayı yıpratırsın ama diyorsan çok param var önemli değil o başka tabii

c@n

Super Moderator
Bu arada son tur araci yavas kullanin frenleri sogutun yoksa frenleri yakabilirsiniz...

Hot'u anladık da, lap nedir? Yahu!.. :D
Tur abi...:D o an Turkce'si aklima gelmedi...:D yani iki tur araci sikip 1 tur araci dinlendirmek gerekir...:D

TeamPASAOGLU

rayen

Super Moderator
Ynt: sizce ceed crdi otomatik şanzıman pistte kullanım için uygun mu ?

Cahilliğin gözü kör olsun. :D

flea_cn

New member
Cevap: Ynt: sizce ceed crdi otomatik şanzıman pistte kullanım için uygun mu ?

verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim ;)