Ses problemi ve fren anında titreme..

mhmtcn

New member
Herkese keyifli günler dilerim.

2013 model 61bin kmde Premium paket aracımı alalı 3 gün oluyor. ilk aldığımda gün İzmit - Eskişehir arası ses sorununu fark etsem de pek sorun etmedim ama her gün kullandıkça ses kafa şişirmeye başladı. Belkide ses sorunu abartılacak kadar olmaya da bilir ama daha önce hiç kia araçlarını kullanmadığım için ses olarak standartı nedir bilemiyorum. daha gidip ustaya göstermemekle beraber ceed ailesi olarak sizlere danışmak istedim.

Forumda eski konular dahil hepsini incelemeye çalıştım. Genellikle yalıtım yapılabilir ama yararlı da olmayabilir gibi yorumlar yapılmış..

Titreme sorunu ise 100 - 110 km/h ile giderken frenleyerek yavaşlamaya başladıktan ve hız 80'e düştüğünde titreme başlıyor ve 60'a kadar titreme devam ediyor. frene basılı iken.

Aracın üstünde ki lastik Velox Sport Pt 711. Ayrıca kaliper kapakları da mevcut.

Görüşleriniz bu yolda bana ışık olabilir. :)

Son düzenleme:

hakan26

Member
Mehmet bey Eskişehir sanayi sitesinde eski adı ile Ankaralılar lastik yeni adı ile Lastik park oldu; Sadık usta var benim selamım ile gidin kendisine size yardımcı olacaktır..

mhmtcn

New member
Hakan bey teşekkürler. Görüşmekte konuşmakta fayda görüyorum. yardımcı olacaktır şüphesiz.

hakan26

Member
Hakan bey teşekkürler. Görüşmekte konuşmakta fayda görüyorum. yardımcı olacaktır şüphesiz.
Mehmet bey Sadık ustam Hases mercedes servisinde çalışmış işinde uzman bir ustadır,muhtemelen sorununuzu çözecektir.

Berkan

New member
biraz geç gördüm ama disklerinizi değiştirin bitmemiş olsa bile frende titremeyi yapan odur