Ses almak için ne yapabilirim Yardım

KadiogluSamet

New member
Aracımdan az da olsa ses almak için susturucu iptali yapıp 60 lık boru çektim sağ sol olmak üzere 4 çıkış bağlattım fakat hiçbir devirde ses alamıyorum aracımın arkasından ufak bi rüzgar sesi cıkarıyormuş fakat ben hiç ses alamıyorum katalitiği iptal etmeden dizel den başka ne şekilde ses alabilirim.

rayen

Super Moderator
Tam olarak bilmemekle beraber bunun için özel egzoslar var. Bu tür modifiye yapan bir yere uğrayıp araştırma yapmanızda fayda var.

ErkanKASIM

New member
Orta susturucuyu iptal ettinmi, iyi ses almak için kat iptali şart , ayrıca kat iptali güç artışıda sağlayacaktır, ses için sadece son susturucuyu iptal ettiyseniz ve ses alamadıysanız , orta susturucuyuda iptal ettirin , yanlız şöyle bişe söylicem dizel arabadan egzosdan iyi ses alamazsın, orta iptalinide beğenmezsen kat iptali yap:) ne varsa sök işte

KadiogluSamet

New member
Araçta zaten tek susturucu ve kat var susturucuyu söktüm kat performans düşürür diyorlar

BerkayKRC

Moderator
çare belli satıp adam gibi bir benzinli araba almak :)

MuSTaNG

New member
Bi diğer alternatifte bostancı sanayii kaan egsoz süreyya usta bi danış derim ama kat'ı iptal etmeden ses alman biraz zor sanki

Berkan

New member
katı boşalttıgında yada söktürdügünde ortalıga siyah duman bırakcan bagajın katran kaplancak :) işine yararmı biraz hissiyatı artıcak ama ses için okadar bişey fark etmicek . üstüne muayneden direk kalmanda var yada sök tak yaptırman sürekli.

buarada 60lık boru baştan sonamı son kısımdamı. yanlıs bilgilendirmiyim ama ölcü bana biraz fazla geldi sanki tabi birde sag sol bölmeninde etkisi var tek herzaman daha etkili olurdu

ErkanKASIM

New member
Erol cumartesi gelionmu , bi fırsat olmadı tanışmaya

yalcin

New member
[MENTION=2027]KadiogluSamet[/MENTION] neyaptın bir netice aldın mı ? yada son yaptığın egzoz detayları hakkında bilgi verirmisin ?

atilyo

New member
dizel araçta ses almak istiyorsan son susturucuyu çıkarıcaksın orta susturucu sadece eksoz emisyonu içindir, ses alamazsın.

bana sorarsan kat iptali yap seste değişme olacaktır.Tok ses alacaksın.

yalcin

New member
bizim araçlarda zaten tek susturucu varmış oda son susturucu, bir dönem susturucu iptali buluşması yapılmış ama net bilgi alamadım. kat iptali ile yazılımda yaptırmak lazım ayrıca muayene vs. uğraşılmaz gibi geliyor!.. şu susturucular susturmak işimizi görürse belki dokunabilirim.

atilyo

New member
susturuca söktürsen muayede sıkıntı çıkıyor yalçın :)

detaylı bilgiyi gelecek ay alabiliriz bizzat kendim yaptırcam kat ve son iptali bakalım nasıl birsey olacak

yalcin

New member
susturucuyu susturunca sorun olmuyormuş diye duydum ama net bilgi değil!, iyi bakalım önceki ve sonraki ses görüntülerini bekliyoruz ozaman, yazılım varmıydı araçta ?

atilyo

New member
yazılım yok araçta stok ses, hepimizde aynıdır ses yok gibi birşey zaten :) kat tan sonra ses alırımda susturucudan sonra 60 lık boruda cekilirse sesten durulmaz gibi geliyor bana ama bakalım ne çıkacak ortaya

yalcin

New member
nekadar ve nasıl ses istediğine bağlı tabi ama ses süper olur büyük ihtimalle. fakat kat iptalinden sonra yazılım yapmalısın???

yalcin

New member
[MENTION=1741]atilyo[/MENTION] proje cazip geliyor kat iptali...heran kanabilirim : )))

yalcin

New member
konu sahibine sesleniş; neyaptınız, kat iptaline karar vermiştiniz, bir gelişme varmı? merak içerisindeyiz...