Servis paşaoğlu kalite ve güvencesi ile yazilim

• Konbuyu başlatan Josefsalvatini
  • Başlangıç tarihi

MuSTaNG

New member
Beyin sökülüp yazılıma müdehale için birşey yapıyorlar ama ne olduğunu bilmiyorum. Dışarıdan soket ile izin vermiyor. Benimkinide Ecufast yazılımdan Alper bey yapmıştı.
Ecufast aslında biraz benzinli araçlarda uzmandır eski kasa ceed'lerde beyin açılmasına gerek yok ki hatta yeni kasalardada beyin açmadan yapıyolar diye biliyorum

MuSTaNG

New member
Seninle deniyelim bi ara erol

özgün kaç kuruş aldı işleme

şu an dp varmı sende
Dp'yi arabayı aldığım gibi yaptırdım ben ama bugün söktüm özgün yazılımı tahminimce 700 800 civarına yapıyo ama yazılım yaptırmadığım için fiyatını da sormadım açıkçası çünkü 5 bin dolarda istese ya onda yaptırırım ya da hiç yaptırmam :eek: istediğiniz zamanda deneyebiliriz

slhyldz

New member
Bilmiyorum. Güvendim ve gittim. Banada Dr. ecu benzinde uzman Alper dizelde uzman diye söylemişlerdi.

Ecufast aslında biraz benzinli araçlarda uzmandır eski kasa ceed'lerde beyin açılmasına gerek yok ki hatta yeni kasalardada beyin açmadan yapıyolar diye biliyorum

ErkanKASIM

New member
Dp'yi arabayı aldığım gibi yaptırdım ben ama bugün söktüm özgün yazılımı tahminimce 700 800 civarına yapıyo ama yazılım yaptırmadığım için fiyatını da sormadım açıkçası çünkü 5 bin dolarda istese ya onda yaptırırım ya da hiç yaptırmam :eek: istediğiniz zamanda deneyebiliriz
Dpyi niye söktürdün

MuSTaNG

New member
Yok tanıdıklar gelicek arabayı ucuza vericem sanıyolar bakıp geri gidicekler :) Dp'yi daha öncede söktüm bişey yok onda..

Serkan OĞUZ

New member
Anladım ecufast zaten iyi bi firma sıkıntı çıkacağını sanmıyorum sadece acaba beyni neden söktü o konuda kafam karıştı :)
Onu bende anlamadım açıkçası.Bazen şu şekilde olabiliyor canlı şahit oldum.Aynı kasa araç bile olsa üretim tarihleri farklı olan araçların ( mesela 2012-2013-2014) üzerinde gelen yazılımları değişik olabiliyor.Mesela Opel Astra son kasa için bazı modellerine Obd aracılığı ile sorunsuz yazılım atılırken bazılarına yapılamadığını gördüm. Sanırım bu durumlarda kullanıcı yinede yazılım istiyorsa beyin açılıyor.Yeni kasa dizellerde hiç beyin açıldığını görmedim.

slhyldz

New member
Birde benim araç o kasanın son üretimi. Beyin 128 Hp lerle aynıymış. Araç 128 Hp olarak görülüyor demişti.
Onu bende anlamadım açıkçası.Bazen şu şekilde olabiliyor canlı şahit oldum.Aynı kasa araç bile olsa üretim tarihleri farklı olan araçların ( mesela 2012-2013-2014) üzerinde gelen yazılımları değişik olabiliyor.Mesela Opel Astra son kasa için bazı modellerine Obd aracılığı ile sorunsuz yazılım atılırken bazılarına yapılamadığını gördüm. Sanırım bu durumlarda kullanıcı yinede yazılım istiyorsa beyin açılıyor.Yeni kasa dizellerde hiç beyin açıldığını görmedim.

amorusso

New member
Birtane seride Çelik motor ithalat beyannamesinde hata yaptı, tüm araçlar 115 bg olarak beyan edildi, fakat hepsinin fabrika çıkışı 128 bg di

ErkanKASIM

New member
Yok tanıdıklar gelicek arabayı ucuza vericem sanıyolar bakıp geri gidicekler :) Dp'yi daha öncede söktüm bişey yok onda..
Erol :) ne istiyon sen bu dp den söktürüp söktürüp taktırıyon :) bir sorun var bir yer dikişmi tutmadı açık açık :) konuş

slhyldz

New member
Yani benim araç 128 Hp mi? 115 likle motoru farklımı? (sadece yazılım demeyin başka farklarda var çünki)
Birtane seride Çelik motor ithalat beyannamesinde hata yaptı, tüm araçlar 115 bg olarak beyan edildi, fakat hepsinin fabrika çıkışı 128 bg di

amorusso

New member
Yani benim araç 128 Hp mi? 115 likle motoru farklımı? (sadece yazılım demeyin başka farklarda var çünki)
Tapatalktan imzadaki aracinizi goremiyorum , fakat bazi ceed hb concept paketleri 115 bg beyan etmislerdi, ama original fabrika cikisi 128 bg di :)

amorusso

New member
O zaman seni ecufastcilar yemis :) ha soyle zaten arac dynoda 115 ten fazla cikiyor , ama o ayri mesele 128lik Ecu var demek baska bir sey :)))

amorusso

New member
Bende daha once 115 ps motion mt vardi , yazilim Sonrasi 160 bg 360 nm oldu , madem seninki 128 lik o zaman niye dusuk yazdilar :)

slhyldz

New member
Nereden bileyim. Safızya ne diyorlarsa inanıyoruz işte. Daha araç kaç hp oldu onu bile bilmiyoruz :D