Seramik Kaplama içib tavsiye ???

Yasin

New member
Arkadaşlar Merhaba,

Benim aracında rengi malum siyah :( bu yaz boya koruma yapıcam fakat seramik kaplama düşünüyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar yada yaptıranlar tecrubelerını paylasabılır mı? Birde bu seramik kaplama ürününü bulamadım bunu nereden temin edebiliriz? Dışarıda uygulama yapan yerler var fakat ben ürünü temin edip arkdaşım ile uygulama yapmayı düşünüyorum.

slhyldz

New member
Bizim ofiste bir arkadaş Toyota dumankayada sıfır aldığı aracına yaptırdı. Pişman oldu. Becerememişler. Yaptıracağın yeri iyi seç. Yaptırmadan önce aracının temiz olması şart. Altında leke kalıyor.

pepe

Active member
teoride muazzam,pratikte sınıfta kalması yüksek muhtemel bir uygulama...Ben de ciddi ciddi yaptırmayı düşünüyordum ama

Yıkama sırasında oluşan fırça izini boyalı-vernikli zeminden çok daha fazla gösterdiği iddiası
İşçiliğin iyi çıkarılmadığı uygulamalarda kenarlarda atmalar
Zemin temizliğinin iyi yapılmadığı durumlarda homojen ve pürüzsüz olmayan görüntü
Zamanlar kaplama materyalinin sararması (aracım siyah demişsin çok belli olmaz)
Çiziklere karşı güzel bir koruma sağlıyor ama biraz derin ve sert darbelere etkisi yok üstüne ekstra masraf açar o bölgeyi yeniden kaplatmak gibi
Çok pahalı bir uygulama olması (en son 1000-1200 tl gibi birşeydi)

beni bu uygulamadan vazgeçirmeye yetmişti...İlla yaptırıcam diyorsan Williams var

Yasin

New member
Bizim ofiste bir arkadaş Toyota dumankayada sıfır aldığı aracına yaptırdı. Pişman oldu. Becerememişler. Yaptıracağın yeri iyi seç. Yaptırmadan önce aracının temiz olması şart. Altında leke kalıyor.
Salih Bende araştırdım boya temizlime uygulaması doğru düzgün yapılmazsa uygulama daha kötü sonuçlar çıkarıyor o yüzden dışarıda yaptırmak yerine ürünleri bulup Davut' a yaptırıcam sende Davut' u tanıyorsun bu konuda ancak ona güvenebilirim :) ayrıca dışarıda fiyatlar resmen uçmuş ben ürünü bulabilsem bana yetecek

Yasin

New member
teoride muazzam,pratikte sınıfta kalması yüksek muhtemel bir uygulama...Ben de ciddi ciddi yaptırmayı düşünüyordum ama

Yıkama sırasında oluşan fırça izini boyalı-vernikli zeminden çok daha fazla gösterdiği iddiası
İşçiliğin iyi çıkarılmadığı uygulamalarda kenarlarda atmalar
Zemin temizliğinin iyi yapılmadığı durumlarda homojen ve pürüzsüz olmayan görüntü
Zamanlar kaplama materyalinin sararması (aracım siyah demişsin çok belli olmaz)
Çiziklere karşı güzel bir koruma sağlıyor ama biraz derin ve sert darbelere etkisi yok üstüne ekstra masraf açar o bölgeyi yeniden kaplatmak gibi
Çok pahalı bir uygulama olması (en son 1000-1200 tl gibi birşeydi)

beni bu uygulamadan vazgeçirmeye yetmişti...İlla yaptırıcam diyorsan Williams var
Barış Merhaba,

Zemin - boya temizleme doğru yapılmazsa yazdıklarında son derece haklısın bu yüzden dışarıya güvenemiyorum bu işi yapan bir yakınım var sürekli ona gidiyorum ve çok memnunum fakat onda seramik kaplama ürünleri yok ben ürünleri bulup boya temizleme ve uygulama işlemlerini ona yaptırmayı düşünüyorum. Ayrıca bu uygulama en çok siyah renkte kendini gösteriyor çünkü en çok çiziği siyah renk belli ediyor :) Senin bahsettiğin Williams ürünü nereden bulabilirim, bilgin var mı?

Batum

New member
Bildiğim sıfır aracına alıp yaptıranlar var güzel parlak duruyor haliyle, fakat uzun süreli kullananlar varsa onlardan bilgi almak lazım.

Bocek06

New member
Ben babamın Toyota'sına yaptırmıştım yaklaşık 6 ay önce sıfır alınır alınmaz. Seramik kaplamayıda ALJ Toyota yapmıştı Ankara'da. İşçilikleri gayet güzeldi. 6 aydır hiçbir problem ile karşılaşmadım . Taş izleri konusunda başarılı olduğunu söyleyebilirim. Verdiği parlaklık da cabası.

Berkan

New member
seramik yada herne ise adı yaptırmak yerine gidin onun yerine nano yaptırın böyle parlama, kir tutmama, kirin aractan zahmetsizce sadece suyla bile akıp gitmesi, yagmur esnasında silecek gerektirmeyecek sekilde su kaydırıcılıgı efsane kıvamda

ornek olarak kendiminkini koyiyim prof. uygulama görmedi ama nano ürünlerle yıkıyorum sadece. ögleden sonrada güneşte güncel halinide cekerim isterseniz.

bunu baya önce cekmiştim :) beylikdüzü migros tarafı yansıyan kısım

buda arkadasımın aracı kendime yaptıgımın aynısı yapıldı. yine prof bir uygulama yok gayet amatör uygulama beyaz olmasına ragmen parlaklıgı :)

aracım siyah demişşin buda diger arkadasım :D

Son düzenleme:

ErkanKASIM

New member
Arkadaşlar Merhaba,

Benim aracında rengi malum siyah :( bu yaz boya koruma yapıcam fakat seramik kaplama düşünüyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar yada yaptıranlar tecrubelerını paylasabılır mı? Birde bu seramik kaplama ürününü bulamadım bunu nereden temin edebiliriz? Dışarıda uygulama yapan yerler var fakat ben ürünü temin edip arkdaşım ile uygulama yapmayı düşünüyorum.
Türkiye genelinde en iyilerden biri bizim burda üsküdar çengelköy yolu üzerinde yapan bir firma var

unalks

New member
[MENTION=1547]Berkan[/MENTION] bende isterim :D

pepe

Active member
ille de yaptırıcam diyorsanız size şöyle bir opsiyon sunayım...

Aracın bence tamamını kaplatmak gereksiz...hem de külfetli...

Önce gidin Meguiar's a 250 tl ye boya korumanızı yaptırın...
Sonra yine Meguiar's da (300-400tl) yada başka bir kaplamacıda (200-300 tl) kaputunuzu komple şeffaf kaplatın...

Gönül rahatlığıyla gezin tozun 700 tl cebinizde kalsın

akrepkral86

New member
Berkan bende seramik veya nano koruma yaptırmak istiyorum sen nanoyu tavsiye etmişsin ayrıca uygulamasınıda kendin yapmışsın nasıl yaptın mümkünse bana özelden yazıp anlatırsan sevinirim.:)

Berkan

New member
Berkan bende seramik veya nano koruma yaptırmak istiyorum sen nanoyu tavsiye etmişsin ayrıca uygulamasınıda kendin yapmışsın nasıl yaptın mümkünse bana özelden yazıp anlatırsan sevinirim.:)
benimki nanonun amatörü olarak kalıyor prof. uygulama aynen biraz pahalı (1000-1500 TL) ama uygulanan işlem hakkaten meşakatli çok uzun ve ciddi koruyucu.

sıralama söyle yapılması lazım yapılmazsa yukarda arkadasların yazdıgı gibi araba carsamba pazarına döner

1-araç üstteki demir tozlarından arındırmak sonrasında yıkama
2-komple kil
3-komple ciziklerin giderilmesi için pasta + boya koruma
4-son adım seramik malzemin araca clia atar gibi ufak pedle sürülüp silinmesi ve kürleşmesi için 10 12 saat kadar beklemek

bu sırada kullanılan tüm bez, polisaj keçeleri, padler ve kil çöpe gidiyor

bu işleri yapan arkadasım oldugu için gözlemlediğim adımlar :). seramiği senin benim yapmam zor illaki prof ve savsaklamayacak birine yaptırmak şart , amatör kullanıcı içinse diğer benim yaptıgım kısım parlaklık ve kir tutmama acısından gayet kolay tabi ama asla bir seramik değil.

akrepkral86

New member
Abi ben en iyisi hiç bulaşmayayım bu işe prof. yardım alayım senin arkadas bu işi kaça yapıyor uygun olursa(1000 tl civarı) 1 ay içinde ben seramik koruma yaptırmak istiyorum yardımcı olursan sevinirim:cool:

Berkan

New member
Abi ben en iyisi hiç bulaşmayayım bu işe prof. yardım alayım senin arkadas bu işi kaça yapıyor uygun olursa(1000 tl civarı) 1 ay içinde ben seramik koruma yaptırmak istiyorum yardımcı olursan sevinirim:cool:
Özel mesaj yazdım alakalı. fiyatta benim bilgim yok ama ögreniriz :cool:

akrepkral86

New member
Tşk ederim ilgilendiğin için ben bir düşüneyim bu aralar yoğunum zaten fırsatını bulunca tekrar konuşuruz bu konuyu