Samsung'un Yeni Amiral Gemisi....

Ynt: Samsung'un Yeni Amiral Gemisi....

hayırlı olsun ömür...

c@n

Super Moderator
Re: Ynt: Re: Samsung'un Yeni Amiral Gemisi....

[quote author=omurkadir link=topic=1321.msg1#msg1 date=1339289329]
eyw sagolun abiler androidi tanidim sevdim samsung tabletcikten devam edeyim dedim yine galaxy serisinden :)
[/quote]

Omur biraz kullaninca bana performans hakkinda bilgi verir misin...??

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

omurkadir

New member
Sagolun yusuf bulent abiler.
Can abim tabiki daha bugun kullanmaya basladim pek birseyine bakamadim ama ekran ve kamera bile deger dedirtti su an cok sevdim tipi inceligi de cok hos geldi.
Pek adamakilli uygulama yuklemedim henuz performans bise diemiorum.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

gejder

New member

Iphone5 i bekliyorum istedigim gibi bisey cikmazsa galaxy III banko

HTC Sensation XL with Beats Audio X315e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

omurkadir

New member
Re: Ynt: Samsung'un Yeni Amiral Gemisi....

[quote author=gejder link=topic=1321.msg1#msg1 date=1339362796]
Iphone5 i bekliyorum istedigim gibi bisey cikmazsa galaxy III banko

[/quote]
Valla iphone5 cikinca kardesime alcam soz verdim beni bu goturur bir sure :)
Bu arada iyi ki note veya ip4s almamisim diyorum...
Ama senin xl da guzel deger mi tartisilir..

zerogravity

New member
Omur hayırlı olsun , HD aktarım için araya 100tl (min.) sıkışmış haberin olsun , s3 de yeni bir port kullandığından eski port uyum sağlamıyor ne yazık ki ve bu HD kabloda ayrı satılıyor ...

c@n

Super Moderator

Kim cep telefonundan aktarım yapıyor ki...??

akenatons

New member

Arkadaşlar benim gibi zırt pırt telefonu düşürme kapasitesine sahip biriyseniz SIII ü tavsiye etmem. İnternette 4S ve SIII ün düşme testleri ile ilgili videolarını incelerseniz (youtube da mevcut) SIII ün İpone ye kıyasla çok narin bir smart telefon olduğunu göreceksiniz.

SIII ü bir arkadaşım aldı bende test etme imkanı buldum. Arayüz olarak hâla ios daha kolay. Menüler arasında geçişte ufak takılmalar söz konusu ve dokunmatik yüzeyin hassasiyeti anlamında kesinlikle iphone nin gerisinde kalıyor.

Ayrıca o büyüklükte ekrana sahip telefon almaktansa tablet pc alın daha iyi derim. Gerçekten ekran büyüklüğü gereksiz büyük olmuş.

gejder

New member
Ynt: Ynt: Samsung'un Yeni Amiral Gemisi....

[quote author=akenatons link=topic=1321.msg1#msg1 date=1339483004]
Arkadaşlar benim gibi zırt pırt telefonu düşürme kapasitesine sahip biriyseniz SIII ü tavsiye etmem. İnternette 4S ve SIII ün düşme testleri ile ilgili videolarını incelerseniz (youtube da mevcut) SIII ün İpone ye kıyasla çok narin bir smart telefon olduğunu göreceksiniz.

SIII ü bir arkadaşım aldı bende test etme imkanı buldum. Arayüz olarak hâla ios daha kolay. Menüler arasında geçişte ufak takılmalar söz konusu ve dokunmatik yüzeyin hassasiyeti anlamında kesinlikle iphone nin gerisinde kalıyor.

Ayrıca o büyüklükte ekrana sahip telefon almaktansa tablet pc alın daha iyi derim. Gerçekten ekran büyüklüğü gereksiz büyük olmuş.
[/quote]
Android 4.0.3 yazilimli htc xl ios5 ten daha hizli arayuz ve islem ozell.. sahip hatirlatmak isterim takilmalar tum cihazlarda olabilen seyler zaten

J

Josefsalvatini

Guest
Susma vakti geldi neden mı iOS 6 aciklandi digerleri bos :)

omurkadir

New member
Ekran boyutu bence harika 5inch tab kullaniyordum daha once bu ekran ve incelik tasarim bence cok basarili zaten en az 4.3ekran istiyordum hatta note u bile dusunuyordum.goz tarama ozl vs hosuma gitti takilmayla hic karsilasmadim gayet stabil simdilik cok memnunum kisacasi.

akenatons

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=1321.msg40089#msg40089 date=1339492118]
Susma vakti geldi neden mı iOS 6 aciklandi digerleri bos :)
[/quote]

İphone malesef yenilik sunma konusunda Samsung'un gerisinde kalıyor. Geleceğin nokia sı olmaz umarım. İOS 6 ya BOS 6 desek yeridir. Yenilik diye sunulan şeylerin büyük çoğunluğu mevcut uygulamaların geliştirilmiş versiyonu. Iphone 5 in bu platformda şekilleneceğini varsayarsak, S 3 ü tercih edecek kullanıcılarının sayısı ciddi anlamda artabilir.

Ancak benim temelde smartphone teknoloijisine duruşum farklı.

İphone ilk çıktığında resmen çağının ilerisinde bir telefondu. Telefonu ilk gördüğümde ya Iphone alırım ya da alana kadar dandik bir telefon kullanırım diyordum ve de öyle yaptım. Finans sektöründe çalışmam sebebiyle şu anda kullandığım Iphone 4 elim ayağım gibi oldu. Maillerim, ajandam, kartvizitlerim, hesaplayıcılarım pekçok faydalı uygulama v.s. olunca adeta yanınızda maaş vermediğiniz bir yardımcı var gibi geliyor size.

Ama işin bir de tüketim boyutu var ki ben işin bu tarafında ciddi anlamda endişeliyim. 2.000 TL ye yakın para verip telefon alıyorsunuz ama o telefondan mesaj bile atmayı bilmiyorsunuz, Iphone 4 s almışsınız 1 hafta önce, onu satıp S3 alıyorsunuz. Etrafımda bu özelliklere sahip pekçok insan var.

Akıllı telefon kullanımında ihtiyacı olmayan ve o telefonun yeteneklerinin %95'ini kullanmayan insanların bu telefonlara binlerce TL vermesi bana son derece anlamsız geliyor.

İşin diğer tarafı da, bizim gibi kullanıcılarla ilgili. Yani teknolojiyi hakkını vererek kullanan kişileri. Şimdi ben Iphone 4 ya da Galaxy S2 kullanıcısı olsam bu telefonda yapamadığım, ama Iphone 5 ya da S3 de yapacağım ne var diye bakarım olaya. Ancak açıkça görüyorum ki şu anki telefonumun sadece işlemcisi ve ram i daha iyi diye yeni telefon almak bana mantıklı gelmiyor. Çünkü yeni smartphone lar mevcutlardan çok da fazla özellik sunamıyorlar size.

Bunlar benim şahsi görüşlerim. Herkesiz düşüncesine saygım var. Ancak bizler avrupalılardan daha kısa sürede telefon değiştirecek kadar zengin değiliz diye düşünüyorum.

inimicus

New member

@akenatos +1500 Görüşlerimi aynen yansıtan bir mesaj olmuş. Elinize sağlık.

J

Josefsalvatini

Guest
Sık telefon değiştirmek istemiyorsak İphone almalıyız :) saka bir yana
Android ve kullanan firmalar ardı ardına yeni cihaz çıkarıyor tüketim odaklı ben İphone 4 U tr de çıktığı gun almıştım 5 e kadar değiştirmem dıyordum
Ama 4s i cok mantıklı bir fiyata bulunca değiştirdim para olarak kaybım sıfır o yuzden değiştirdim
Android kendi açıklarını sürekli kapattığı icin yenilik gibi geliyor
Ben tr de resmi cikan bütün İphone lari kullandım hepsi jb li idi bu jb de olan özellikler bir sonraki iOS a adapte edildi
Eğer İphone da jb yok ise ben zaten asla kullanmam çünkü cihaz kısıtlanmış durumda

akenatons

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=1321.msg40094#msg40094 date=1339497275]
Sık telefon değiştirmek istemiyorsak İphone almalıyız :) saka bir yana
Android ve kullanan firmalar ardı ardına yeni cihaz çıkarıyor tüketim odaklı ben İphone 4 U tr de çıktığı gun almıştım 5 e kadar değiştirmem dıyordum
Ama 4s i cok mantıklı bir fiyata bulunca değiştirdim para olarak kaybım sıfır o yuzden değiştirdim
Android kendi açıklarını sürekli kapattığı icin yenilik gibi geliyor
Ben tr de resmi cikan bütün İphone lari kullandım hepsi jb li idi bu jb de olan özellikler bir sonraki iOS a adapte edildi
Eğer İphone da jb yok ise ben zaten asla kullanmam çünkü cihaz kısıtlanmış durumda
[/quote]

Zaten Ceed kullanıcısı olan biri, benim için tüketim mantığı olarak kafadan 1 adım öndedir.
Herşeye fiyat/performans olarak bakmasaydık 63.000 TL ye yürüyen taka Fluence alırdık :)

ceronimo1978

New member

Selamlar,
Epey uzun zamandır iphone 2-3-4 kullandım. Menüsü uygulamaları derken değişikliğin zamanı geldi dedim. Yeni telefon arayışları sürerken haftasonu S3'e döndüm. Şu ana kadar bir sıkıntı gözlemlemedim. Herşey çok güzel. Özellikle görüntü kalitesi ve hızı inanılmaz keyifli. Henüz cihazı keşfediyorum. Olumsuz bişeylerle karşılaşırsam iletirim.

Selamlar...

zerogravity

New member
3GS kullanicisiyim :) telefon 5.0 dan sonra ciddi kasilmaya başladı :( açılmıyor , tutuluyor, uygulamalar kapanıyor vs vs , halen şiddetle 5 bekliyorum. Ekran 4.2 altı olursa s3 alırım ancak suan değiştirmem keseye zarar:))

J

Josefsalvatini

Guest
5 beklentilerimi karşılamazsa 4s in yanına one x düşünüyorum :)