sag taraf kelebk camın oradaki tikirti sesi ve Çözümü

Kadir KURT

New member
Arkadaslar % 80 herkesin sorunu olan sag ön kelebek caminin oradan gelen ozellikle hava sicakligi belli derecedeyken baslayan tikirtinin nedeni on sag direk baglantisinin altinda bulunan iki sacin bir birine degmesidir.

Cozumu sag on lastik ve davlumbaz sokulup o ikimetalin arasina cekomasik sikilip birine yapismasi.
Bundan sonra kesinlikle o sesi duymazsiniz.
Bu sorun bendede vardi ve sorun cozuldu. Icerilerde silecek cevresinde doseme altlarinda bosuna aramayin.

Admin yonetici kardesim konu basliginda ki imla hatalarini duzeltirsen sevinirim cep telden yazdigim icin yazim hatasini fark edemedim

fikri mumcu

New member
Cevap: sag taraf kelebk camjn oradaki tikirti sesi ve Çözümü

Selam,bilgi için teşekkürler.
Ne zaman ortaya çıkıyor bu sesler?

Kadir KURT

New member

Merhaba hava sıcaklığı 5 ila 15 derece de bozuk stablize veya parke yollarinda 20 ila 40 km arasinda torpidonun sag kelebek cami yanindan geliyor. Anlasilan daha siz duymadiniz eger duyup rahatsiz olursaniz servisinize aynen bir onceki mesajimdakini soyleyin o ses gider

fikri mumcu

New member

Anladım,takip edeceğim.
Teşekkürler

Tesla

New member

Bilgi için teşekkürler. Henüz ses yok aracımda ama olursa uğraşılmaya gerek kalmaması iyi oldu.

berkan1981

New member
Ynt: sag taraf kelebk camjn oradaki tikirti sesi ve Çözümü

Merhaba hava sıcaklığı 5 ila 15 derece de bozuk stablize veya parke yollarinda 20 ila 40 km arasinda torpidonun sag kelebek cami yanindan geliyor. Anlasilan daha siz duymadiniz eger duyup rahatsiz olursaniz servisinize aynen bir onceki mesajimdakini soyleyin o ses gider
Kadir ne yaptin o sesi sen bendede var

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kadir KURT

New member
Cevap: Ynt: sag taraf kelebk camjn oradaki tikirti sesi ve Çözümü

Biliyom seninkini de ben demistim :) ben demesem sen duymuyon yaw :)
Cozumu yukarida anlattim tekkarda yaptirirsin. Bu arada benim sol on far geldi aradilar bi ara gelip degisecegim kapi kolu da gelsin onhnla beraber degismeye gelirim o gune sende randevu al senin aracida yaparlar okey

babıesrar

New member

Kadir hocam çok sağolun. Önemli bi paylaşım. Yanlız bu dediğinizi servise söylesem beni dinleyip direk orayı açarlar mı ? İlla biz kendimiz bi bakalım çekerler şimdi:(

Kadir KURT

New member

Kadir hocam çok sağolun. Önemli bi paylaşım. Yanlız bu dediğinizi servise söylesem beni dinleyip direk orayı açarlar mı ? İlla biz kendimiz bi bakalım çekerler şimdi:(
Nedenini biliyorum oranin kontrolmedilmesininistiyorum dersiniz olur biter. Zaten daha onca o ses yuzunden giden ve sorunu cozulen bir musterisi varise mudahale ederler yoksa siz diyin ilk once oraya baksinlar. Bosubosuna aracin baska bir yerini sokturup kobay olarak kullandirmayin.

By_Cesar

Active member
sag taraf kelebk camjn oradaki tikirti sesi ve Çözümü

Valla bende bu sesten kafayı yiyecektim ekim ayında aldım arabayı hava sıcaklıkları düşünce bu ses ortaya çıktı.. Geçenlerde servise götürdüm bana sağ direğin kaplamasının sesi yapabıleceği söylendi o parçanın sökülmesi halinde sesin artabileceğini belirttiler bende söktürmenkten vazgeçtim. Yaşadığım yerin yolları bozuk kaplama soğuk asflat oldugundan ses yapmaması imkansız arabanın bir yrde ama aynı sorunu yaşamış birinin olması ve çözümünü bulmuş olması benim için sevindirici.. En kısa zamanda servise gidip bu işlemi yaptıracağım. Çok teşekkürler?✌?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kadir KURT

New member

Evet sorun o aynen anlatin ve yaptirin

zeg

New member
kadir hocam çok teşekkür ederizz
sunroftan tan ses geliyordu kelebek işini de senin sayende halledeceğiz.servise söyledim bülten isteyecekler servise çağıracaklar

Kadir KURT

New member
kadir hocam çok teşekkür ederizz
sunroftan tan ses geliyordu kelebek işini de senin sayende halledeceğiz.servise söyledim bülten isteyecekler servise çağıracaklar
Sizin sanrufdan gelen sag orta tarafta stabil yollarda tikirtimi cikariyor

zeg

New member
evet kadir hocam servise bırakmıştım sprey sıktılar ses baya baya azaldı ama hala arada yapıyor bir daha götürdüm tamamen sökmemiz lazım dediler ben yanaşmadım

Kadir KURT

New member
evet kadir hocam servise bırakmıştım sprey sıktılar ses baya baya azaldı ama hala arada yapıyor bir daha götürdüm tamamen sökmemiz lazım dediler ben yanaşmadım
Eger sorun sag taraf daki orta diregin oragan geliyorsa sanrufun tikirti sesi oradaki kablolari izole ediyorlar sanrufu asla sokturmeyin spreylede olmaz oradan kablo geciyor ve o kablo tikirri yapiyor onun icin diregin oradaki yeri iceriden acip kabloyu izole ediyorlar o sorun bende de vardi ve ses gitti.
Saniyorum sizin servis bu konularda pek bilgisi yok dedigim gibi sakin sunrofu soktuemeyin

zeg

New member
Hocam tavandaki dosemeyi sokup izole yapacaklar galiba sizin dediğiniz gibi sunroofu sokturmem varsın ses gelsin ama kelebek
cami kesinlikle soyluyecegim çok iyi oldu hocam birde 110 km den sonra sürücü tarafından ıslık sesi gibi ses duyuyorum sizde varmı bu ses cam filmi yaptırdım ondan olmuş olabilirmi

Snaan

New member
aynı ses bende de vardı Kadir bey. bu konu burada daha önce konuşulduğunda istişare sonucu sağ ön koltuk diye karar vermiştik ama demek ki oradan gelmiyor ses :)

Kadir KURT

New member
aynı ses bende de vardı Kadir bey. bu konu burada daha önce konuşulduğunda istişare sonucu sağ ön koltuk diye karar vermiştik ama demek ki oradan gelmiyor ses :)
Koltuk basliklari vs konusuldu evet oradaki ses baska oradakini deneye bilirsiniz anlik denediginizde ses gider ama bu olay tam sag kelebek camin dibinden gelen tikirti ve cozumude o malesef.

110 km ile giderken duyulan islik sesinin nedeni kapi fitili ve sol kapi ayarsizligindan olabilir film cekmeyle alakali olacagini sanmam

jurgen

New member
benim aracım henüz 5000 de.mayıs ayında almıştım.bahsettiğin yerden gelen ses yüzünden kafayı yiyecektim.nereden geldiği belli olmayan tıkırdı:( daha servis zamanı gelmedi ama biran önce o tarafa baktıracağım.kesin dediğiniz gibi.sağolun paylaşım için.

dante

New member
Harika paylaşım...

Bu konuyu incelediğim çok iyi oldu komple torbidoyu indirtmeyi asla düşünmüyordum ama bu uygulama kesinlikle zararsız...

hava sicakligi belli derecedeyken baslayan tikirtinin nedeni on sag direk baglantisinin altinda bulunan iki sacin bir birine degmesidir.

Cozumu sag on lastik ve davlumbaz sokulup o ikimetalin arasina cekomasik sikilip birine yapismasi.
Bundan sonra kesinlikle o sesi duymazsiniz.
Bu sorun bendede vardi ve sorun cozuldu. Icerilerde silecek cevresinde doseme altlarinda bosuna aramayin.

Admin yonetici kardesim konu basliginda ki imla hatalarini duzeltirsen sevinirim cep telden yazdigim icin yazim hatasini fark edemedim[/QUOTE]