Sabahları Zincir Sesi

xanadu73

New member
Herkese Merhabalar;

Aracım 2012 model Pro Cee'd ve fazla kullanmıyorum 18 bin kilometrede. Bir zamandır aracımı sabahleyin çalıştırdığım vakit sürücü tarafından bir şıkırtı sesi geliyor ve eğer arabayı akşam çalıştırmışsam 1-2 dakika sonra, uzun zaman yatırmışsam 7-8 dakika sonra kayboluyor. Özel servise gittim bana burada zincir olduğunu, buraya yağ ulaşmasından önce normal olduğunu, 15 saniye sonra felan kesmesi gerektiğini, söylediğim sürenin uzun olduğunu söyleyerek palet-gergi türünde bir şeylerden bahsettiler.

Ben de aracı Oğuşlara bıraktım öğlen vakitlerinde. Yarın sabaha kadar çalıştırmayacaklar ve sabah çalıştırıp bakacaklar. WV forumlarında burada mevcut "Kasnak" diye bir şeyden bahsettiklerini ve bunun zincir uzamasına sebep olduğunu yazmışlar. Konuyu ve bizim araçlar için geçerli olup olmadığını bilmiyorum elbette.

Gelişmelerden haberdar ederim sizleri, bakalım ne çıkacak. Olmazsa bir de Tekkar'a götürürüm artık.

Srhn

New member
Oğuşlara götürmeseydin keşke inş sorunun çözülür.

ErbekOtomotiv

New member
Herkese Merhabalar;

Aracım 2012 model Pro Cee'd ve fazla kullanmıyorum 18 bin kilometrede. Bir zamandır aracımı sabahleyin çalıştırdığım vakit sürücü tarafından bir şıkırtı sesi geliyor ve eğer arabayı akşam çalıştırmışsam 1-2 dakika sonra, uzun zaman yatırmışsam 7-8 dakika sonra kayboluyor. Özel servise gittim bana burada zincir olduğunu, buraya yağ ulaşmasından önce normal olduğunu, 15 saniye sonra felan kesmesi gerektiğini, söylediğim sürenin uzun olduğunu söyleyerek palet-gergi türünde bir şeylerden bahsettiler.

Ben de aracı Oğuşlara bıraktım öğlen vakitlerinde. Yarın sabaha kadar çalıştırmayacaklar ve sabah çalıştırıp bakacaklar. WV forumlarında burada mevcut "Kasnak" diye bir şeyden bahsettiklerini ve bunun zincir uzamasına sebep olduğunu yazmışlar. Konuyu ve bizim araçlar için geçerli olup olmadığını bilmiyorum elbette.

Gelişmelerden haberdar ederim sizleri, bakalım ne çıkacak. Olmazsa bir de Tekkar'a götürürüm artık.
Çözemezseniz bizde bekleriz. Geçmiş olsun.

xanadu73

New member
Özür dilerim yazmayı unutmuşum. Ertesi gün aldım aracı, zincirde gevşeklik olduğunu, sıktıklarını ve müteakiben silikon sprey sıktıklarını söylediler. Şimdi iyi gibi. Para almadılar.

Çözemezseniz bizde bekleriz. Geçmiş olsun.
Teşekkürler ilginiz için, elbette neden olmasın?

Son düzenleme:

turkeril

New member
Zincir uzamasi tsi a ozgu bi durum.

xanadu73

New member
Arkadaşlar Merhaba;

Sorun çözüldü :) Sorun meğersem kayıştaymış, sürücü tarafında dışarıda olan, deforme olmuş. Ustaya götürdüm bıraktık akşam ertesi gün aradı dedi kayış. Neyse gittim, çalıştırdık arabayı araç bağırmaya devam :) Şimdi sıkı durun, usta ne yaptı ve bağırma kesildi dersiniz? Sadece su döktü:) 70 TL'ye orjinalini bulduk taktık. Başka bir özel serviste yağının bozulduğunu söylemişti. Ne kadar basit bir şeymiş halbuki, kaç yere gösterdim hayret bir olay.

PS: Oraya bakım amaçlı sıkabileceğim sprey vesaire var mı diye sordum, yokmuş. Zamanla ortam koşullarından dolayı deforme oluyormuş. Bunu sıfır taktık bayağı bir gider dedi.

Son düzenleme:

Berkan

New member
kayışa geniş geniş pudra dökebilirsin sesi keser :)

xanadu73

New member
Anlamadığım olay, bu kadar basit şeyle niye ilgilenmiyor bu herifler? Herhalde pahalı işlem yaptırmak lazım kaale almaları için, ya da teşhisi biz yapacağız onlar işlem yapacaklar. Artık müşteri teşhisi kendisi doğru yapmayıp servise giderse orada işlem yapılmıyor, bu da yeni çıktı :D