Proceed Yazılım :)

Bora

New member
Downpipe'den sonra bir sonraki aşamaya geçtim dün gece oturdum sabaha kadar yazılımla uzun uraşlar sonucu bir verim aldım çokta güzel oldu :) Tahminimce suanda 160-170hp aralarında bir verimde daha fazlası için biraz daha bakim dedim enjektorler izin vermedi ama şuandada deli gibi bir gidiş oldu araçta hafta sonu syno yapıp sonucu sizinle paylaşıcam :)

yalcin

New member
Bora bey downpipe dan sonraki elde ettiğiniz veriler bence düşük, keza paşaoğlu stage 1 de ben şuan 156 bg kullanıyorum stage 2 ye kat iptali ile geçtiğimizdeki veriler 170+ veriliyor. ama belki siz çok kasmak istemediniz bilemiyorum benim merakım şuan aracın egzoz sesi, video bekliyoruz:)))

Bora

New member
Valla dedim gibi şuanda hissetigimi söyledim bir dyno verim yok berkide daha fazladir berkide daha azdir :) dynoya çikalim bir ölçelim olmadi istanbuldaysaniz bi gece çikar deneriz muhabbet sohbet edip tanişmis oluruz :)

Bora

New member
Serkan ben kendim yapiyorum tüm araçlarada yapabiliyorum yaklaşik 4 senedir :) italyan firmasi dimsport cihazlariyla merdiven alti yapmiyorum yani :)

MuSTaNG

New member
Bora bey downpipe dan sonraki elde ettiğiniz veriler bence düşük, keza paşaoğlu stage 1 de ben şuan 156 bg kullanıyorum stage 2 ye kat iptali ile geçtiğimizdeki veriler 170+ veriliyor. ama belki siz çok kasmak istemediniz bilemiyorum benim merakım şuan aracın egzoz sesi, video bekliyoruz:)))
170+ ceed'ler hikaye, yaparsın ama sorunsuz ne kadar kullanabilirsin muallak bi ara paşaoğlu 200+ ceed yaptı dediler denemeye çıktılar ceed'i elek ettiler o yüzden 150'li beygirler iyidir sorunsuzdur daha üstü sıkıntı yaratır ileriki aşamalarda..

Bora

New member
Serkan istedigin zaman buyur gel kapim her zaman acik aracimida sürebilirsin :)

Azimi açmim diyorum bilmişlik yapmim diyorum ama dayanamiyorum çok güzel konuşmuşmussun MUSTANG :) Ben ne 200+ hpler gördüm 160lar parcaladi onlari :) Proceed vardi zamaninda firma ismi vermim X bir firma yapti denildi 200hp hatta plakasinida verebilirim 'RMR' , pal buyuk corsamla dyno verisi 148hp yanimda 1 vites tutunabildi :) yani lafin kisacasi 115'lik bir pro sadece bir yazilimla 190-200hpler imkansiz bisi bikere ben dunden beri uraşiyorum enjektör yetmiyor bir yerden sonra sen stockla nasil aliosun? enjektor var bisi var dese eyw alinir ama ne kadar saglikli? :) şunu bilir sunu söylerim dynodynomix olmiyan bir dynoda her araba istedi rakamda çikar ;))

Bora

New member
Dedim olay 3sene önce falandi hala ayni sahibimi acaba :) Anadolu yakasinda dolaşiyordu araba.

yalcin

New member
stage2 yazılımdan bahsettim zaten!

170+ ceed'ler hikaye, yaparsın ama sorunsuz ne kadar kullanabilirsin muallak bi ara paşaoğlu 200+ ceed yaptı dediler denemeye çıktılar ceed'i elek ettiler o yüzden 150'li beygirler iyidir sorunsuzdur daha üstü sıkıntı yaratır ileriki aşamalarda..

MuSTaNG

New member
Serkan istedigin zaman buyur gel kapim her zaman acik aracimida sürebilirsin :)

Azimi açmim diyorum bilmişlik yapmim diyorum ama dayanamiyorum çok güzel konuşmuşmussun MUSTANG :) Ben ne 200+ hpler gördüm 160lar parcaladi onlari :) Proceed vardi zamaninda firma ismi vermim X bir firma yapti denildi 200hp hatta plakasinida verebilirim 'RMR' , pal buyuk corsamla dyno verisi 148hp yanimda 1 vites tutunabildi :) yani lafin kisacasi 115'lik bir pro sadece bir yazilimla 190-200hpler imkansiz bisi bikere ben dunden beri uraşiyorum enjektör yetmiyor bir yerden sonra sen stockla nasil aliosun? enjektor var bisi var dese eyw alinir ama ne kadar saglikli? :) şunu bilir sunu söylerim dynodynomix olmiyan bir dynoda her araba istedi rakamda çikar ;))
Bende bazen susiyim diyorum ama efsane olmuş bizim ceed'ler paşaya gidiyosun 140'lık arabayı dyno'da 170 diyo sonra salıyo piyasaya :D RMR bizim okuldaydı ama o aracın hiç 200'lere çıktığını hatırlamıyorum 170 civarı diyolardı ama sadece diyolardı işte aynı araçtan bendede vardı, paşaoğlu sadece yazılım egsozla 200 yapıyodu ama araba kesiyodu yani asla sağlıklı bi 200'lük ceed göremedim zaten öyle bi araba olsa malum sitelerde bi sürü konusu videosu olur :)
stage2 yazılımdan bahsettim zaten!
Biliyorum yanlış anlama stage 2'de olsa 170 olmaz demek istiyorum hadi olsun ne kadar sağlıklı olur şüpheli orası.. Paşa'nın bizim ceed'lerde turbo patlatması çok ünlüdür 170'de yaptık der 200'de yaptık der araba elinde kaldıktan sonra 500 yapsa nolur :)

alperky5054

New member
:) 194 ps 59zz369 yenı ceed dı duydugum kadarıyla :) ozgur abının arabasydı ve dımpıpe duz boru ıvır zıvır vardı 194 ps ıdı srccolarla oynuyodu :)

Bora

New member
Dedim gibi enjektorsuz oo 190-200hp almak çok zor. Allah izin verirse yazdan sonra big turbo,moshimoto big cooler,enjektör,bronz baskiyla başlicam yapmaya yavaştan başladim parçalari toparlamaya :)

Alper yanliş hatirlamiyorsam çorlu'nun arabasi airli olandan bahsediyorsun bayimiz tarafindan yazilimi yapildi.

yalcin

New member
[MENTION=2227]Bora[/MENTION] bu bahsettiklerini yaparsan 170+ değilde 250+ olur gibi geliyor, maliyeti nedir turbo büyütmenin acaba? bende yapabilirim..

Bora

New member
250+ demiyelimde 200+ diyelim ona sağlikli bir sekilde.
Fiyata gelince yaklaşik 4-5bin tl'yi buluyor sonuç paha biçilemez bir zevk :) tek sorun araçin çok agir olmasi :(

ErkanKASIM

New member
250+ demiyelimde 200+ diyelim ona sağlikli bir sekilde.
Fiyata gelince yaklaşik 4-5bin tl'yi buluyor sonuç paha biçilemez bir zevk :) tek sorun araçin çok agir olmasi :(
4-5 bin tl arabanın yakıt deposu :) Bu paralara O beygirleri alıyorsan helal olsun.

atilyo

New member
Bora hoş geldin =) yap yap big turboyu güzel sonuclar gelsin