plakayı direk tampona yapıştırma

unalks

New member
malum olan servislerin reklamını içeren plakalığı çıkarıp tampona yapıştıran var mı acaba ? tamponda eğim falan varmı rahat yapışıyormu çift taraflı bantla yapıştırılıyormuş daha şık duruyor açıkcası gördüğüm araçlarda yapan veya fikri olan varmı ?

yalcin

New member
çift taraflı bant ve silikon ile yapıştırıyorlar ikisi beraber yani, ben böyle kullanıyorum şuanda.

unalks

New member
olaki çıkarmak gerektiğinde silikonu sökmektense tamponu sökün diyorlar :) çift taraflı bantla kendim yapacağım ama yeni ceedlerin ön tampan biraz eğimli gibi geldi bana güvenemedim açıkcası kendime yapışmaz düşer vs bi dünya iş

pepe

Active member
malum olan servislerin reklamını içeren plakalığı çıkarıp tampona yapıştıran var mı acaba ? tamponda eğim falan varmı rahat yapışıyormu çift taraflı bantla yapıştırılıyormuş daha şık duruyor açıkcası gördüğüm araçlarda yapan veya fikri olan varmı ?
Ben de plakalıksız kullanıyorum...Şehir dışından aldığım için aracı plaka değiştirirken öyle taktırmıştım. Arkada eğim yok ama ön tarafa silikon ile yapıştırırken plakayı eğim açısı kadar eğmiştik biz öyle tutturduk :cool:

yalcin

New member
niye çıkartmak gereksin ? çıkartsanda yine plaka takılacak aynı yere silikon temizlenir tekrar yapıştırılır bir problem olmaz. yalnızca çift taraflı bant kullanırsan düşme riski yüksek, bilgin olsun.

unalks

New member
ön taraftaki eğim için bende acaba servistemi yaptırsam diye düşündüm işte [MENTION=1764]pepe[/MENTION] bakıma az kaldı zaten :D [MENTION=10]yalcin[/MENTION] bilmiyorum inan yapıp yazanların yalancsıyım misinayla uğraşmışlar çıksın diye çok iyi tuttuğu kesin silikonun :eek:

pepe

Active member
ön taraftaki eğim için bende acaba servistemi yaptırsam diye düşündüm işte @pepe bakıma az kaldı zaten :D @yalcin bilmiyorum inan yapıp yazanların yalancsıyım misinayla uğraşmışlar çıksın diye çok iyi tuttuğu kesin silikonun :eek:
Yahu servise fln gerek yok sen bile yapabilirsin varsa silikon elinde...Plakayı ortasından hafifçe eğmen yeterli olacaktır.

Ayrıca silikon iz yapar sökmesi zor fln diye düşünme plakanın altında boya bile sökülse oraya illa ki yine plaka çakılacak:D Dert etme bu kadar ;)

unalks

New member
silikon yok çift taraflı bant var ama alırım sıkıntı yok kendim uğraşmayı daha çok seviyorum ah bir kapalı garajım olsa :D

yalcin

New member
haftasonu beylikdüzüne geçerim diyorsan gel iki dakkada halledelim bende mastik var..

unalks

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] istanbulun bir ucunda ben bir ucunda sen yinede teşekkür ediyorum trafik çilesi olmasa basar gelirdim :cool:

aLi

Yönetim Ekibi
Bende silikon ve cift tarafli bantla yapistirmistim.

Egim kismini plakayi diziniz uzerine koyarak biraz kavis vermeniz gerekebilir. Ama tatli tatli bükerek yapmaya calisin.Fazlasi zarar :)

unalks

New member
[MENTION=3]aLi[/MENTION] deneyeceğim bu ara plakalığa taktım özelliklede aldığım bayiden soğuduğum için :D
o kırmızı şeritten bende aldımda ön tarafa kıvrım işini beceremedim bir taraftan attı sonra tamamen çıkardım umarı plakalıkta ona benzemez :D

pepe

Active member
[MENTION=1992]unalks[/MENTION] kırmızı şeriti nereye çekmeye çalıştın?

unalks

New member
[MENTION=1764]pepe[/MENTION] panjur kısmına

pepe

Active member
oraya şerit değil de krom çerçeveye folyo kaplat ;)

unalks

New member
şerit nereye çekiyorsunuz başka iç mekana mı :D folyo dediğin şu bildiğimiz mutfaktakilerden mi sen yaptın mı :cool:

Berkan

New member
@unalks plakalıktan cıkarında plaka dümdüz kalıyor onu dizin üst kısmına (baldırın ön tarafında :D) tam ortala yani harf kısmı tam bacaga gelsin ve en sagından, en solundan azcık bastır ki kavis alsın biraz fazla güc verme azıcık bastırsan hemen sekil alıyor zaten "(" aynı bu parantezin sekli gibi olsun yani. yoksa yapıstırınca sagı solu oturmaz zamanla atar.

1- kavisi ver
2- sonra yapıstırıcagın yeri bezle güzelce temizleki pislik falan kalmasın cünkü plakalıgı cıkarınca arkada birton psilk cıkacak.
3-ben cift taraflı kullanmıyorm komple "sista" seffaf silikonu basıyorum elime bitane plastik bıcak yada heba edebilecegin bişeyle tüm plakanın arkasına sıvıyorum kenar pay bırakarakki oturunca sagından solundan fışkırmasın silikon. (silikonun tarihine iyi bak yanlız yeni olsun bozulmussa yada eskimisse sarı sarı akıyor yıkamada falan.)
4-kagıt bantla bide saglamlastırıyorm her tarafını 1 gece bırakıyorm öyle kagıt bantla.

uzun uzun anlattım :D buda uygulamalı resmi :D

buda biraz sinekli bocekli uzun yol sonucunda eserimi cekmiştimde onudak koyim :D

Son düzenleme:

pepe

Active member
şerit nereye çekiyorsunuz başka iç mekana mı :D folyo dediğin şu bildiğimiz mutfaktakilerden mi sen yaptın mı :cool:
Şeriti ben iç mekana çektim ama aracın önüne alt panjura da düz bir tane çekeceğim çakma GT gibi :) Folyo mutfak folyosu değil tabi ki...Ben ayna kapaklarını ön panjuru ve alt tamponu kaplattım resimleri paylaşıyorum fikir vermesi açısından ;)

Ekli dosyayı görüntüle 2733Ekli dosyayı görüntüle 2733Ekli dosyayı görüntüle 2734Ekli dosyayı görüntüle 2735

pepe

Active member
Şeriti ben iç mekana çektim ama aracın önüne alt panjura da düz bir tane çekeceğim çakma GT gibi :) Folyo mutfak folyosu değil tabi ki...Ben ayna kapaklarını ön panjuru ve alt tamponu kaplattım resimleri paylaşıyorum fikir vermesi açısından ;)

Ekli dosyayı görüntüle 2733Ekli dosyayı görüntüle 2736Ekli dosyayı görüntüle 2734Ekli dosyayı görüntüle 2735