Ön Konsol Havalandırma

ahmymn

New member
Merhabalar
Uzun bir aradan sonra ilk defa uzun yolda kullandım aracımı. Bugüne kadar pek dikkatimi çekmeyen ve dün beni rahatsız eden konuyu paylaşayım istedim sizlerle. Ön konsolda yer alan ve üzerinde herhangi bir kontrol etmeyi sağlayacak düğme bulunmayan havalandırma kanallarından sürekli hava geldiğini, ki bu tüm havalandırma sistemi kapalı iken, fark ettim ve bunu tamamen kapatamamak beni rahatsız etti.
Sürat arttıkça da bunun bir nebze daha arttığını söylemem yanlış olmayacaktır. Havalandırma sistemini açıp kapattığımda ise bunun azaldığını gözlemledim. Bunu tamamen iptal etmek şu haliyle mümkün müdür? Ya da sizlerin aracında da aynı durum var mı?

aLi

Yönetim Ekibi
Bizim araclarda hava akisi surekli olarak saglaniyor.Kapatmak icin dugmesi mevcut.Ama yanılmıyorsam japon araclarinsa surekli kapali istersen dugmeye basip temiz hava akisi sagliyorsun.Bizim araclarin tam tersi sekilde.

ahmymn

New member
Bu araçtaki en çok eleştiri alan özellikle araba dergileri vs. konulardan birisi buydu. Havalandırma konsolunda kısma, açma veya kapamaya yönelik bir basit düzeneğin olmamasıydı. Havalandırma kapalıyken ve benim kontrol edemediğim bir durumun olması rahatsız etti beni. Daha önce yaptığım uzun yolda havalandırma hep açık olduğundan fark etmemiştim ama dün kapalıydı ve bariz fark ediliyordu...

bir.mann

New member
Geçen hafta İzmir'e gidip gelen biri olarak beni çok rahatsız etti bu durum. Havalandırma sistemi gerçekten sıkıntılı. Öncelikle digital klimayı ayarlamak bir dert. 27 dereceye getiriyorsun buz gibi hava veriyor, 28'in üstünde ise resmen yakıyor. Klima kapalıyken çok pis bir koku geliyor. Havalandırma tamamen kapalı bile olsa dışarıdan hava ve dolayısıyla pis koku gelmeye devam ediyor. Çözüm olarak hava sirkülasyonunu açıp kapatan tuşu açık duruma getiriyorum. Dışarıdan gelen havayı kestiği için içeride buğu yapıyor. Cidden sinir bozucu bir durum.

shark

New member
Geçen hafta İzmir'e gidip gelen biri olarak beni çok rahatsız etti bu durum. Havalandırma sistemi gerçekten sıkıntılı. Öncelikle digital klimayı ayarlamak bir dert. 27 dereceye getiriyorsun buz gibi hava veriyor, 28'in üstünde ise resmen yakıyor. Klima kapalıyken çok pis bir koku geliyor. Havalandırma tamamen kapalı bile olsa dışarıdan hava ve dolayısıyla pis koku gelmeye devam ediyor. Çözüm olarak hava sirkülasyonunu açıp kapatan tuşu açık duruma getiriyorum. Dışarıdan gelen havayı kestiği için içeride buğu yapıyor. Cidden sinir bozucu bir durum.

28in üzerinde yakması normal ama 27 de buz gibi hava vermesi pek normal gelmedi bana. Ben bütün kış 23-24 ün üzerine çıkarmadım.

Kötü kokuda polen filtresinin kirli olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Ben 4-5 bin km de bir değiştiriyorum, hiç kötü koku gelmiyor.

Ama kapalı olduğu zaman bile hava gelme sorunu bende de var, bazen sıcak hava veriyor :)

bir.mann

New member
28in üzerinde yakması normal ama 27 de buz gibi hava vermesi pek normal gelmedi bana. Ben bütün kış 23-24 ün üzerine çıkarmadım.

Kötü kokuda polen filtresinin kirli olmasından kaynaklanıyor olabilir mi? Ben 4-5 bin km de bir değiştiriyorum, hiç kötü koku gelmiyor.

Ama kapalı olduğu zaman bile hava gelme sorunu bende de var, bazen sıcak hava veriyor :)
Filtreden olabilir, aynı koku Corsa'dan da geliyordu. Dışarıdan gelen havayı sirkülasyonu kapatarak çözebiliyoruz. Tek sıkıntım şu dereceyi ayarlama olayı kaldı. :D

Sam

New member
Ynt: Ön Konsol Havalandırma

Eski ceedlerde klimanin altindaki tusa basinca hava uflemiyo( ic silkulasyon tusu) yeni ceeddede %99 oyledir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi