Megan 2 mazot filtresi uyarısı

babıesrar

New member
Herkese iyi pazarlar. Bi arkadaşımın megan 2, 2007 model 172.000'de dizel aracı var. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyor, bu sürede 24.000 km yol yaptı. Bu eleman bu süre zarfında yakıtını hep OPET'ten alıyordu. Geçenlerde benim araçla elazığa giderken indirim kartıyla 4.2 tl'den Türkiye Petrollerinden mazot aldığımı görünce biz OPETe 4.5 veriyoruz falan dedi. Ben de TP'den epey memnun olduğumu önceden OPET'ten aldığımı ama OPET'in hem performansta hem de tüketimde çok önde olmadığını falan dedim. Bu da dün akşam TP'den ilk kez yakıt almış. Akşam eve dönerken araç MAZOT FİLTRESİNİ DEĞİŞİN uyarısı vermiş. Bu da hemen sanayideki ustasını aramış. Usta HOCAM MAZOTA SU KATMIŞLARDIR demiş. 1 yıldır hiç sorun yaşamadım TP mazotunda. Bu usta sallamış gibi geliyor. Zira arkadaşım aldığından beri mazot filtresini hiç değişmediğini söyledi bana. Bunu bilen ustanın direk yakıta .ok atması garip gedi bana.

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. TP babamın markası değil ama arkadaşa söyleyen ben oldum. Mahçup olduk herife:(

dellobaltino

New member
abi adam yakıtı aldıktan sonra araç uyarı verdiyse yakıtta var demekki bi sıkıntı. pislik falan vardır. ben de gidip farklı bir yerden yakıt alıp da arabam böyle bir uyarı veriyorsa şüpheleneceğim şey yakıttır.

babıesrar

New member
Üstad tamam da adam aracı 24 bindir kulanıyor ve öncesinde mazot filtresinin ne zaman değiştiğini falan bilmiyor. Belki de araç bu aralar o uyarıyı verecekti zaten:confused: