Makyajlı Ceed yalıtım seviyesi

atoprak

New member
Arkadaşlar,

Çok kısa vadede dizel otomatik araç alma arefesindeyim.
Aklımdaki modellerden biride Ceed. Özellikle 2015 sonrası makyajlı olan dct şanzımanlı modeller ile ilgileniyorum.

Sorum Ceed in yalıtımı ile ilgili. Benim için oldukça önemli bir konu bu.

Malum makyaj çalışmasında yalıtım ile ilgili de iyileştirmeler yapılmış ve KIA tarafından da bu konunun altı çizilmiş. Makyaj öncesinde aracın genel izolasyonunda sorun olduguna dair kullanıcı şikayetleri okumuştum. Araç hakkında yapılan testler genelde makyaj öncesi modeli için oldugundan özellikle karşılaştırma yapıp iyileşme derecesini anlayamıyorum.

geçtiğimiz hafta bir test sürüşü yaptım. Süspansiyon olarak tatmin olsamda, yol sesi sanki halen önemli ölçüde geliyormuş gibi geldi. Rüzgar sesini anlayamadım lakin mahalle aralarında bir testti ve en fazla 60 a çıkabildim.

Siz her iki modelide test edip farkları anlayabildiniz mi ? Bu konuda makyajlı Ceed örneğin VW Golf ün ne kadar uzağında sizce?

akrepkral86

New member
Merhaba arkadaşım öncelikle ceed alacaksan ben kullandım memnun kaldım tavsiye ederim fakat ceratoyuda test etmeni ve ikisinide değerlendirmeni isterim ben forumda ikisinin karşılaştırması diye bir konu açtım oradanda bakabilirsin ama benim görüşüm ikisinide kullanmış biri olarak ceratonun hem motor sesi hemde yol sesi yalıtımı konusunda ceedden daha başarılı olduğunu düşünüyorum fakat ceed malzeme kalitesi konusunda ceratodan bir tık önde vw golf'e gelecek olursak onuda kullanmış biri olarak vw golf yalıtım konusunda kialar'dan bir tık önde bu benim görüşüm dediğim gibi hepsini bir test edip değerlendirmeni isterim.:cool:

Son düzenleme:

keremtr34

New member
Aydın bey selamlar ekim 2015 den beri ceed premium kullanıcısıyım. Ceed çok gürültülü motora sahip olan bir araç değil motor sesi konusunda çok sıkıntınız olmasın . yüksek devirlere çıktığınızda kabin içine sadece o devrin verdiği spor bir ses oluyor fakat rahatsız edecek kadar değil. yol sesini düzgün asfaltta fazla duymuyorsunuz fakat mıcırlı asfalta girdiğiniz an kabin içi yol sesinde bayağı bir artış oluyor. Rüzgar sesi 120 130 km hızlarda gelmiyor daha fazla km lerde hafiften bir rüzgarın sürtünmesine benzer sesler duyuyorsunuz.
Anlayacağınız Aydın bey çok çok rahatsız eden sesler yok araçlarımızda. Türkiyemizin yol şartlarında ufak tefek seslerin gelmesini nacizane olarak ben önemsemiyorum. Sizde ceed ailesine katılırsınız inşallah. Hayırlı günler dilerim.

turkeril

New member
Yalıtım olarak makyajsız araca sahipken makyajlıyı test ettim. İlk 2 testte pek fark yok gibi gelmişti, çünkü araçlar 17 jantlı idi. 3. testi ise comfort araç ile yaptım, o kadar fark vardı ki, Golf seviyesine gelmiş diyebilirim.

Şunu belirtmekte fayda var, golf alt yalıtımda ve motor yalıtımında iyi fakat rüzgar yalıtımında makyajsız Ceed'i yakalayamaz. Motor sesi olarak da tdi daha bi gırıltı gibi rahatsız edici ama daha iyi yalıtılmış gibi düşünün. Crdi'nin sesi kimseyi rahatsız etmez genelde, hatta özlüyorum :)

Makyajlıyı alıp iyi bir lastikle iyi sonuç alabilirsiniz sonuç olarak.

sirreals

New member
2015 kia ceed kullanıyorum .
bence lastik sesini içeri çok alıyor.
motor sesi yok.
rüzgar 120,130 dan sonra alıyor fitiller sağlam ama teker yuvarlama sesi biraz can sıkıyor.
şuan continel wintercontac ts 860a geçtim baya kesildi. belki 17'' 225/45 lastikten yapıyordur