Lastik tavsiyesi

akrepkral86

New member
Tabii sana zahmet olmazsa michelin primacy 3 225/45 17'lik olucak şimdiden alakan için tşk

Tsunami Dream

New member
Arkadaşlar, Michelin Energy Saver 185 65 15 lastiklerimi değiştirme vakti geldi. Uzun süre kullandım. Yaz-kış kullandım. Çok memnun kaldım. Özellikle frenleme olayında, arabam yere kedi gibi yapışıyor. Dayanıklılık konusunda da memnunum. Sadece son dönemlerde içeri ses alışı arttı. Arabam 75000 de ve 4.5 yıldır kullanıyorum. Lastikler hala arabamı ilk aldığım zaman üzerinde verilen lastikler. :D . Arabamı agresif kullanmam. Dolayısıyla çok çok memnun kaldım. Artık değiştirme vakti geldi. 2-3 gün araştırdım. O sınıfta bir lastik baktım ve dün Nokian H model lastiklerimi sipariş verdim. Çok merak ediyorum. Fiyat olarak Michelin Energy Saver la arasında çok fark göremedim. Umarım memnun kalırım. Abime göre hata yaptım. Keşke Michelin den devam etseydin diyor. Ama değişiklikleri seviyorum ve riski göze alıyorum. :D . En kısa zamanda sizinle ilk izlenimlerimi paylaşacağım..

Tsunami Dream

New member
Evet. Bu cumartesi yeni lastiklerimi aracıma taktırdım. Nokian H, 185 65 15 ebatlarındaki lastikler. Şimdilik çok memnunum. Bir kaç fren denemesi yaptım. Radyoyu teybi kapatıp uzun uzun yolun sesini dinledim. Daha önce kullandığım Michelin Energy Saver ile karşılaştırdığımda; yol sesi michelin e göre yüzde 20 daha sessiz. Yol tutuşu yüzde 5 daha kötü. Tabi bunlar benim kendi aracımda yapığım, profesyonel olmayan, tamamen kendi duyularımla yaptığım testler. :D . Bende ki ilk izlenimleri bu oldu lastiğin. Nokian artık benim için tercih edilebilir bir lastiktir. Çünkü bana güven verdi. Bir de bu özelliklerini uzun süre korursa değme keyfine..

yalcin

New member
abi benim anlamadığım iki mesajın arasında nasıl 1 hafta geçti : )))

Tsunami Dream

New member
NOT: Bu paylaşımımı geçen hafta Lastik Tecrüberi bölümünde paylaşmıştım. Ama güncel bir link olmadığını anladığım için burada da yayınlama ihtiyacı duydum.

Tsunami Dream

New member
ahahaha haklısın abi mesajı düzenleyemedim.. yeni mesaj oluşturdum..

yalcin

New member
[MENTION=1091]akrepkral86[/MENTION] Çağatay 225/45/17 Michelin Primacy 3 ücreti bu sabah aldım; nakit 275 kart 285, bilgin olsun, selamlar! fakat şu anda belki olmayabilir dedi fabrikada üretim durmuş sanırım...

akrepkral86

New member
Önümüzdeki hafta alacam inş kar muhalefeti nedeniyle bu hafta arabayı bile doğru dürüst çıkaramadım

akrepkral86

New member
Sonunda bugün aracıma michelin ps3 taktırdım şu an memnunum gürültü seviyesi hissedilir şekilde azaldı tavsiye eden herkese özellikle Yalçın beye yardımlarından dolayı tşk ederim:cool:

yalcin

New member
kaça aldınız, hayırlı olsun buarada! ps3 ise pişman olmazsın gayet konforlu ve agrasif

akrepkral86

New member
Tşk ederim tanesi 275'e geldi bana inş memnun kalırım.