Lastik tavsiyesi

akrepkral86

New member
Arkadaşlar lastikleri değiştiricem hangi lastiği önerirsiniz şu an aracımda üzerinde gelen hankook marka lastikler var ben yumuşak hamurlu yol tutuşu iyi bir lastik istiyorum tavsiyeniz nedir bu arada aracımda 17'lik jantlar var

yalcin

New member
lastik ebat değiştirdiğim için epeyce araştırmıştım geçen haftalarda, ben goodyear eagla f1, continental sport contact 5 ve michelin pilot sport 3 arasında gittim gittim geldim ama en son michelin pilot sport 3 ü aldım dedim sonuçta hepsi gürültü yapacak en azından diğerlerine göre oldukça yumuşak bir lastik kötünün iyisi diyerek michelin pilot sport 3 aldım, ben şuan çok memnunum. gürültü seviyesi bence diğerlerine oranla daha düşük.

michelin pilot sport 3 öneririm dilersen karar verirsen, uygun fiyat teklifide alırım!

sercan

New member
Benzer konular açılmıştı. 2 Hafta önce goodyear efficient grip performans taktırdım. Şu an oldukça memnunum tavsiye ederim

akrepkral86

New member
Ben alacağım lastiğin olabildiğince sessiz olmasını istiyorum performans olması önemli değil ona göre tavsiyede bulunursanız sevinirim

sercan

New member
Bahsettigim lastik performans lastigi degildir. Michelin primacy 3 esdegerinde bir lastiktir. 69 db ses ve A sinifi islak performansiyla muhtemelen sinifinin en iyi lastigi olabilir. Bu sekilde tekrar dusunebilirsiniz

akrepkral86

New member
Tavsiyeni dikkate alıcam birde Pirelli cintuaro diye bir lastik var modelini yanlış yazmış olabilirim oda çok sessizmiş hatta en sessiz lastik seçilmiş ve çok iyi notlar almış ıslak-kuru performans vs. onuda düşünüyorum bakalım kısmet

yalcin

New member
tamam anladığım kadarıyla en sessizi almayı planlıyorsun marka-model önem arzetmiyor ama aklınızda bulunsun michelin markası seçerseniz en uygun fiyat teklifini için yardımcı olurum. (biryerin reklamını yapmıyorum yanlış anlaşılmasın zaten isim vermedim buyüzden sadece fiyat konusunda yardımcı olmak isterim)

akrepkral86

New member
İyice bir araştırma yaptıktan sonra Goodyear efficient grip perf. ve Michelin primacy 3 arasında kaldım ikisininde birbirine göre artı eksi yönleri var fakat bir forumda michelinde zamanla yarılma ve çatlamalar olduğunu okudum tabii bu kullanmayana bağlı ama bu biraz goodyear tarafına kaymama sebep oldu bakalım neye karar vericem önümüzdeki hafta lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum kısmetse birde ek olarak dunlop sportmaxx rt diye bir lastik var sessizlik olarak michelin ve goodyear'a göre daha sessiz 67 db öbürlerinin 69 db fiyatıda daha uygun 290-300 civarı bunuda düşünücem

yalcin

New member
stock kullandığım michelin energy saver ların 67 db olması lazım gürültü seviyesi benim kullandığım pilot sport 3 71 db. ama pratikte nasıl dersen birbirine çok yakın yani sessiz denilebilir neden çünkü lastik kesiti arttı 205>225 ve yanaklar ise 55>40 olmasından dolayı özellikle sokak aralarında daha gürültülü ama şehiriçi kullanımda oldukça sessiz ve konforlu.
ben tanesini nakit 300 TL. ye aldım.

slhyldz

New member
Bende araştırarak ve kampanyadan goodyear almıştım. Yalnız michelindeki yorumuna katılmıyorum. Zira bugune kadar 60,000 km üstü yol yapmış birçok michelin gördüm. İki çiftide benim arka jantlarda takılı. 2012 üretimli ve 70,000 km de ve hala pırıl pırıl.
Goodyearları öne almıştım. Ayrıca goodyearlar çok iyi ama uzun km. yapan hiç görmedim ben . Bakalım uzun vadede aynı ses ve kalitesini koruyabilecekmi?

İyice bir araştırma yaptıktan sonra Goodyear efficient grip perf. ve Michelin primacy 3 arasında kaldım ikisininde birbirine göre artı eksi yönleri var fakat bir forumda michelinde zamanla yarılma ve çatlamalar olduğunu okudum tabii bu kullanmayana bağlı ama bu biraz goodyear tarafına kaymama sebep oldu bakalım neye karar vericem önümüzdeki hafta lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum kısmetse birde ek olarak dunlop sportmaxx rt diye bir lastik var sessizlik olarak michelin ve goodyear'a göre daha sessiz 67 db öbürlerinin 69 db fiyatıda daha uygun 290-300 civarı bunuda düşünücem

akrepkral86

New member
Yalçın ben michelin primacy 3 veya goodyear efficentgrip perf. ikisinden birini alıcam bakalım kısmet

sercan

New member
Bende araştırarak ve kampanyadan goodyear almıştım. Yalnız michelindeki yorumuna katılmıyorum. Zira bugune kadar 60,000 km üstü yol yapmış birçok michelin gördüm. İki çiftide benim arka jantlarda takılı. 2012 üretimli ve 70,000 km de ve hala pırıl pırıl.
Goodyearları öne almıştım. Ayrıca goodyearlar çok iyi ama uzun km. yapan hiç görmedim ben . Bakalım uzun vadede aynı ses ve kalitesini koruyabilecekmi?
2 ay bende primacy 3 ile efficentgrip per. arasında gittim geldim. goodyeara karar verdim. Memnunum ama uzun ömür ( 45000 - 50000 km) konusunda michelin kadar iyimidir bilmiyorum. bekleyip görücez. Kaldıki; 60 000 km deki (4 senelik) michelinlerim ( energy saver ) diş derinliği gayet normal olmasına rağmen, son zamanlarda yol tutuş ve ıslak performansı kaygı vericiydi. Yani çok uzun km yıpranmadı tamam ama özelliğini de kaybetti.

akrepkral86

New member
Birde bu dunlop sportmaxx rt hk. ne düşünüyorsunuz kendisi veya tanıdığı kullanan var mı bu lastiğin michelin primacy 3 ve goodyear efficientgrip perf. karşı hem ses seviyesi düşük(67 db diğerlerinin 69 db) hemde fiyatı uygun lastik karşılaştırma sitelerinde aldığı puanlarda michelin ve goodyear'a yakın ama dayanıklılığı konusunda birşey diyemicem bu lastiğide açıkçası alternatif olarak düşünüyorum

sercan

New member
dunlop kullanan tanıdığım yok maalesef. Bizim arabalar sağolsun tıkır tıkırı, gacur gucuru bitmez :) lastiktede çok fazla sese takılmamak lazım aslında :)

sadri80

New member
2 ay bende primacy 3 ile efficentgrip per. arasında gittim geldim. goodyeara karar verdim. Memnunum ama uzun ömür ( 45000 - 50000 km) konusunda michelin kadar iyimidir bilmiyorum. bekleyip görücez. Kaldıki; 60 000 km deki (4 senelik) michelinlerim ( energy saver ) diş derinliği gayet normal olmasına rağmen, son zamanlarda yol tutuş ve ıslak performansı kaygı vericiydi. Yani çok uzun km yıpranmadı tamam ama özelliğini de kaybetti.
Ben Dunlop Sport max kullanıyorum.fiyat performans gayet iyi.Yol tutuş,ıslak zemin ve karda oldukça iyi.karda dahi bazen zorladım ama bi kaydırma yapmadı;bi yere kadar tabii..

akrepkral86

New member
Dunlop sportmaxx rt modeli 67 db ses alıyormuş yani ses yok gibi ama dediğim gibi benim için dayanıklılıkta önemli

yalcin

New member
abi sen o yazan db verilerine bakma gürültü oranı zaten doğadaki gürültü 60 db civarlarında sessiz biryerde bile olsan 60 db seviyelerinde ben sismik ölçü alıyorum(dum) ortam dinlemesi yaptım bir vakit sessiz biryer bile 60 db civarlarında oyüzden lastiklerde yazanlar fabrika verileri ve 5-10db arasını ayırt etmek çok zor! konfor ve sessizlik istiyorsan yumuşak lastik tercih edeceksin piyasadaki diğerlerine göre yumuşak olan michelin markası dayanıklılığa gelince tercih senin???