Lastik Seçimi

Sailor

New member
arkadaşlar herkese selam.6 ay kadar önce ceed premium 2013 aldım.ilk arabam.arabalar hakkında genel olarak bilgim az.şuan üzerinde orjinal hankooklar var ventus prime2 225/45/17 .3 yıllık lastik üzerinde cesitli yırtıklar var.bir kısmına bozuk zeminden dolayı ben sebep oldum.araba 30binde.şimdi lastik arayışı içindeyim.Öncelikle;

-Yeni lastiğe gerek varmıdır?
-Biraz araştırma yaptım şuan hankook ventus s1 evo2 modeli çıkmış baya güzel yorumlar var bilgisi olan varmıdır?

daha bir çok sorum var ama lastikten başladım ,umarım yanlıs yere konu açmamışımdır.şimdiden teşekkürler.

Berkan

New member
ventus prime fena lastik değil benimde yaptıgım yol bakımın dan 30 35 gibi oldu ve attım bu sene artık iyice memnun etmemeye başlamıştı kış bitip normal lastiklere gecicegim zaman şunların kendi ölcüme uygun olanını alıcam daha kullanıp kötü diyen arkadaş eş dosta rastlamadım Falken ZE914 225/45R17 94W - KolayOto

arkadaşlar herkese selam.6 ay kadar önce ceed premium 2013 aldım.ilk arabam.arabalar hakkında genel olarak bilgim az.şuan üzerinde orjinal hankooklar var ventus prime2 225/45/17 .3 yıllık lastik üzerinde cesitli yırtıklar var.bir kısmına bozuk zeminden dolayı ben sebep oldum.araba 30binde.şimdi lastik arayışı içindeyim.

Öncelikle
-Yeni lastiğe gerek varmıdır?
-Biraz araştırma yaptım şuan hankook ventus s1 evo2 modeli çıkmış baya güzel yorumlar var bilgisi olan varmıdır?

daha bir çok sorum var ama lastikten başladım ,umarım yanlıs yere konu açmamışımdır.şimdiden teşekkürler.

Sailor

New member
hocam ismini gördügümde bildirimde kendi kendime bildirimmi attım dedim bir anlık.:) tamamdır bende devam ediyorum araştırmaya lastik güzel görünüyor fiyatta çok iyi.ben birşey daha sorayım sana bu 45 i 50 yada 55 almak istiyorum.hankooklar içeri biraz fazla ses alıyor gibiydi çnkü.bi sıkıntı olmaz degilmi.tutuşta vs de?

Berkan

New member
hocam ismini gördügümde bildirimde kendi kendime bildirimmi attım dedim bir anlık.:) tamamdır bende devam ediyorum araştırmaya lastik güzel görünüyor fiyatta çok iyi.ben birşey daha sorayım sana bu 45 i 50 yada 55 almak istiyorum.hankooklar içeri biraz fazla ses alıyor gibiydi çnkü.bi sıkıntı olmaz degilmi.tutuşta vs de?
Bende şimdi fark ettim isimlerin aynı olduğnu :D bilgiğim ben dahil 3. berkan oldu demekki bu forumda :D

225 / 55 / 17 olmaz yani olurda değişim ölçüşü(taban yanak oranı) çok arttıgından saçmalama riski olabilir yanağı kalınlaştırmak için tabanıda biraz inceltmek gerekir 215 / 55 / 17 olması daha mantıklı olur hatta 205 / 55 / 17 çok daha iyi olur ama çokta gerek yok derim.

şurdan deneyip görebilirisiniz : Lastik Ölçüsü Hesaplama

Bestgti80

New member
225 . 50 . r17 takan var mı ? sürtme oluyor mu ?

anemon

New member
Conti cs5 aldım uzun araştırmalar sonucu, yaklaşık 9 ay oldu memnunum.

Sailor

New member
ben 225 50 r17 alıcaktım ama sanırım yükselikligi artırınca taban yüzeyini düşürmek gerekiyormus berkan arkadasımız daha bilgili bu konuda.