Lastik Basınç Sensörü Sorunu

bilgin

New member
Zaten lastik basınç sensörü isimli konu vardı fakat o konu üzerine yorumlar yeterince yapıldı o yüzden yeniden kou açma gereği duydum.

Gelelim sorunuma: 2012 aralık ayında aldığım yeni ceed aracımın bugün ilk defa lastik havasının indiğini gördüm lastikçiye gittim lastik basınç sensörü yokmuş benim aracımda bugün öğrendim ( Aracım premium olduğu halde yokmuş )
Her neyse lastikçi istersen bende var takabilirim aracına sadece sibop değişecek dedi bende servise sormadan takmak istemedim fiyatta uygundu aslında bmw nin sensörünü takacaktı.Servisi aradım taktırmak istiyorum dedim takamazsınız dedi altyapısıda yok çünkü dedi ama ben salladığını düşünüyorum sonuçta bu araçlar ithal hepsine altyapı koydularda bizimkileremi koymadılar bence kesin türkiyeye girerken sökülmüştür.Bu konuda bilgisi olan varmı acaba.

Ardylm

New member
Benim arac Concept plus 2012 lastik basınç sensörü bulunuyor hatta kış lastiklerini farklı janlarda kullanmıştım bütün bir kış sensör ışığı yandı..

babıesrar

New member
Benim arac Concept plus 2012 lastik basınç sensörü bulunuyor hatta kış lastiklerini farklı janlarda kullanmıştım bütün bir kış sensör ışığı yandı..
Yani sensör ışığının yanmasının bi zararı olmuyor değil mi? Benim aracı servise götürdüm. Tüm lastikler 32ye alınmasına rağmen 2 saat sonra sensör yine yandı..anlamadtım gitti. Bu arada basın sensörünün premide olmaması akıl alır değil ya..

Ardylm

New member
Yani sensör ışığının yanmasının bi zararı olmuyor değil mi? Benim aracı servise götürdüm. Tüm lastikler 32ye alınmasına rağmen 2 saat sonra sensör yine yandı..anlamadtım gitti. Bu arada basın sensörünün premide olmaması akıl alır değil ya..
Sensör 32 havada yanıyorken acaba orj jant mı üstündeydi aracın ?

babıesrar

New member
Aracın kendi jantı ya. hiç değişmedim aldığımdan bu yana

Ardylm

New member
Aracın kendi jantı ya. hiç değişmedim aldığımdan bu yana
Nasıl olur cok enteresan lastikci gördümü acaba arac lastik basınc sensörleri sibobun altında bulunuyor bir darbe veya bir zarara uğramış olmasın ?

babıesrar

New member
pcye bağladı servisteki eleman. işık 2 saat yoktu sonra tekrar çıktı. anlamadım gitti

babıesrar

New member
Bana da öyle geliyo..Bilgin kusura bakma ya konu bana yöneldi :D

bilgin

New member
konu açtım ama tamamen farklı şeyler yazıldı aradığım cevabı bulamadım kısaca sağlık olsun

c@n

Super Moderator
İlk gelen concept plus jantlı premiumlarda sensör yok.. ancak yeni jantlılarda sensör var...

sinan1

New member
Can Arkadaş selamlar,

Özel mesaj sisteminde sorun var galiba mesaj ulaşmıyor sanırım.
Sana mesaj göndermiştim okunmamış gibi görünüyor.

c@n

Super Moderator
Can arkadas...??? Sana...??? Baskasiyla karistirdin galiba....

TeamPASAOGLU

sinan1

New member
Yok karıştırmadım size yani c@n nikli üyeye gönderdim. Fakat belli ki mesaj gitmiyor.

bilgin

New member
İlk gelen concept plus jantlı premiumlarda sensör yok.. ancak yeni jantlılarda sensör var...
işte benim araç o ilk gelen araçlardan demekki sensör yok tamam ama altyapısı varmı onu merak ediyorum çünkü ben sensör buldum alıcam ama elimde patlamasın beyini ve tesisatı varmı acaba? lastiğin içinde sensör yok o belli oldu :)