Koltuk Deri Kaplama

dellobaltino

New member
Arkadaşlar ceed 2013 aracımın koltuk kılıflarını hiç beğenmiyorum. Geçen bir arkadaşımın aldığı 2009 Audi a3 2000 diesel aracına bindim. Koltukları kenarlar deri orta kısmı alcantara kumaştı. Çok şıktı beğendim. Ceedimde o koltukları hayal ediyorum eminim çok yakışacaktır. İnternette biraz gezindim. Deri kaplamanın almanı var italyanı var sunisi var falanı var filanı var. Ayrıca üzerindeki kumaş sökülüp de mi yapılıyor nasıl oluyor. Sağlıklı mı sonradan bi sıkıntı yaratacak bi durum olur mu bu konularda bi bilgim yok. Koltuk kaplama konusunda bilgisi olan varsa yorumlarını beklerim. Orijinal deri gördüğüm kadarıyla oldukça masraflı suni deri uzun ömürlü mü. Bu işi yapmaya değer mi.

Berkan

New member
ben ceedlerdeki koltukta olan ufacık deriyle baş edemiyorum sürekli kirleniyor kottan vs.dolayı

orjinal deri bakımı zor çatlar eder ugrastırır kısaca sürekli bakım lazım

suni deri tam tersi çatlama patlama riski az sil geç modunda ömrü uzun gayet

ikisindede eğer komple deriyse koltuk ısıtma yoksa kışın popon donar yazınsa yanar :) öyle bir niyetin varsa ısıtmayıda düşün derim

bmw deki Mpaket mercedes amg paket audide sline olanlardaki gibi ortası alcantra yada kumaş olursa hoş duruyorvalla bende beğeniyorum

komple sokulup bastan yapılıyor evet

yer olarak ise işini en titizlikle düzgünlükle kaliteli malla yapan hakkını veren ve bu ozelliklerin karsılıgında diğerlerinden birazda tuzlu olan ART CAR

Art Car Oto Deri Dseme ve Aksesuarlari

serkanedirne

New member
bende derinin görünümünü çok seviyorum ama bi önceki aracım olan bmw e46 da koltukalrım komple bej deri dösemeydi ve yazın sırtım terden su gibi oluyodu, tabi afedersiniz popo da:) kısın ise soguktan oturamıyosun. bakımı meşekkatli, kremi, cilası vs vs. teraziye koy bu durumları, kararını ver.

dellobaltino

New member
kışın ve yazın sıcak soğuk problemi olacağından komple deri ben de düşünmüyorum. benim gördüğüm de audi sline koltuktu sanırım. ortası alcantara kumaş. hem komple deriden daha şık ve kullanışlı. ama özel bi kumaş türü sanırım ki çok pahalı

Berkan

New member
öyle çok özel bulunmaz bir kumaş değil biraz pahalı onun yerine popo kumaş+yanlar deri cok daha güzel duruyor bence

buarada bundanmıydı gördüğün

1-

2-
Audi A3 1.4 TFSI Sportback Ambition 2010 Model 55.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 168467931

---

ayrıca oldum ola kıç ve sırt kısmını açık renk bence düsünmeyin üstüne ne gelirse hemen leke direk kotun boyası falan koltukta oluyor. arkadaşımda volvo nun r-design koltukları vardı ortası beyaz yanlar koyu lacivert illahallah ettirmişti

dellobaltino

New member
öyle çok özel bulunmaz bir kumaş değil biraz pahalı onun yerine popo kumaş+yanlar deri cok daha güzel duruyor bence

buarada bundanmıydı gördüğün

1-

2-
Audi A3 1.4 TFSI Sportback Ambition 2010 Model 55.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 168467931

---

ayrıca oldum ola kıç ve sırt kısmını açık renk bence düsünmeyin üstüne ne gelirse hemen leke direk kotun boyası falan koltukta oluyor. arkadaşımda volvo nun r-design koltukları vardı ortası beyaz yanlar koyu lacivert illahallah ettirmişti
evet aynen buydu gördüğüm ve kafamdaki tam olarak bu. güncel fiyat araştırıyorum şuan

Serkan OĞUZ

New member
Bir arkadaşım yeni kasa passat aracına yaptırdı.Kaliteli bir deri ürüne 3 milyar üzerinde bir para verdi ve muhteşem bir sonuç alındı.Araç rengi beyaz ancak iç deri döşeme rengi koyu taba.Direksiyonun yarısı taba diğer yarısı farklı renk,direksiyon dikişleri farklı renkte bir iplik ile tekrar dikildi,airbag etiketlerine kadar kusursuz bir işçilik sonucu çok güzel bir sonuç alındı.Yapan kişi ile samimiyetim yok hiçbir alışverişim olmadı ancak İzmirde araç döşemesi deyince ilk akla gelen isim Ercü oluyor.Mercedes,Audi ve Bmw servislerine iş yapıyor.Pahalı ancak sonuç kesinlikle memnuniyet.Daha önceden birkaç deri döşemesi aracımız oldu ve arkadaşların dediği gibi koltuk ısıtma ve soğutma olmadıkça bana ızdırap geliyor açıkcası.Sıcak havada yapışıp sırılsıklam yapması soğuk havada içinize işleyen soğuk bir yana bakımı ayrı bir maliyet olan ceremesi fazla ama bir o kadarda şık bir aksesuar.

Önbilgi olması açısından incelemenizi tavsiye ederim.

http://ercuotoderidoseme.com

dellobaltino

New member
valla 2,5- 3 milyar fiyat alıyorum. benim hayal suya dustu o kadar para veremem şahsen

Serkan OĞUZ

New member
valla 2,5- 3 milyar fiyat alıyorum. benim hayal suya dustu o kadar para veremem şahsen
Açıkcası benide fiyatlar genel ortalaması bu işten vazgeçirmişti ama dedigim gibi asıl düşündüğüm kısmı sıcak ve soğuk havalarda yaşadığım tecrübe ve bakımlarının itinalı ve kulak arkası edilmeden yapılmak zorunda olması idi.Fiyatta bu şekilde olunca şimdilik vazgeçmek çok daha kolay oldu:)

dellobaltino

New member
ya niye bukadar pahalı dedim. alcantara kumaşın metresi 95 euroymuş. oha

MuSTaNG

New member
İlla alcantra olmak zorunda mı peki? Mesela 2010 benzinli pro ceed'lerin koltukları çok güzel yarı deri ve kumaş yaklaşık 2 senedir kullanıyoruz yaz kış bi sorun olmuyor bostancı'da bi ara sormuştum yapılabilir mi diye daha güzelini bile yaparız demişlerdi.. Son euro zamlarından sonra fiyatlar ne civardadır bilemem ama 1500 2000 tl arasına yapılır diye düşünüyorum şahin deri döşeme bostancı sanayii gayet güzel yapıyor bi görüşün derim..