Çözüldü Klima sorun

mtn1905

New member
Ekli dosyayı görüntüle 1426

Fotoğrafta görünen klima gazının dolaştığı boru üzerinde klima çalışırken nemlenme oluyor.bazen şakır şakır damliyor bu normal midir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berkan

New member
normal ev işyerinde klima nası su bırakıyorsa aracında aynı, özellikle durdugu yerde ne anlasır altından biyerinden damlatır ki o boru soguk dısarısı sıcak terleme yapıp damlaması normaldir bence

Tesla

New member
Normal. Kullandığım her araçta uzun süre klima kullanımı sonrası aracı park edince arabanın altında su birikirdi. 308'de bu nemlenme suyu için tahliye hortumu bile var.

reallaz81

New member
Arkadaşlar benim Aracın da kalorifer motorundan (torpido gözünün altinda) fan son seviyede iken 120 yi geçince kus sesine benzer sesler geliyo 1 yada 2. Kademeye getirince sesi kesiyor sebebi nedir bilen varmi ??

reallaz81

New member
Konu kalabalığı Olmasın diye açmadım

rayen

Super Moderator
Ynt: Klima sorun

Arkadaşlar benim Aracın da kalorifer motorundan (torpido gözünün altinda) fan son seviyede iken 120 yi geçince kus sesine benzer sesler geliyo 1 yada 2. Kademeye getirince sesi kesiyor sebebi nedir bilen varmi ??
Polen filtresini çıkarın bir kontrol edin, çok kirliyse değiştirin, değilse şöyle kaba tozunu attırın belki yaprak filan gelmiştir.

berkan1981

New member
Rasim abi pm attim rica etsem bakarmisiniz

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

hakan078

New member
çıtır çutur bi ses geliyo bendede var o servise gösterdim fan ayakları dönerken geliyo dedi ? anlamadım. ama şu aralar dikkatimi çekmiyo belkide klimayı pek kullanmadığım için bu aralar duymuyo olabilirim ama aracım 3.000 km de geliyodu filitreyle alakalı olduğunu sanmıyorum. tabi dediğiniz ses benim bahsettiğim sesse. şu an aracım 17.000 km de bakımdan yeni çıktı bakalım ses gelcekmi ,kesildimi görcez.

Serkan OĞUZ

New member
Aynı ses bendede var. Fan özellikle son iki kademede kendini iyice belli ediyor. Binen arkadaşlarımın hepsi direk duyuyor. Yakın zamanda bakım geliyor hepsini liste yaptım göstereceğim. Çok can sıkıcı bir ses değil ama yinede hoş olmuyor.

reallaz81

New member
Sesi videoya aldım ama tapatalktan atamıyorum videoyu eke nasıl alabiliyoruz

rayen

Super Moderator
Arkadaşlar polen filtresini söküp deneyin en azından sesin mekanik olup olmadığını anlarsınız.

reallaz81

New member
Dediğiniz gibi polen filtresini soktum onla alakalı sorun degil sunroof la kalorifer motoru Arasında kaldım dikkat ettim gündüz sesi yapmıyor aksam soğuk havada ses yapiyor servise götürecem simdi diyecek sesi duymamız lazım ses gündüz olmuyo nasil sorundur anlamadım

rayen

Super Moderator
Yazında mı aynı sorun oluyor? Hani sıcak soğuk farkından genleşmeyle bir boşluk mu oluşuyor?

reallaz81

New member
Yazın boyle birşey hic yapmadı servisi aradım az önce sunroofa bakmamız lazım diyo ama bu ses gündüz yok aksam var ben fitillerden olduğunu tahmin ediyorum bildiginiz fitilleri yumuşatacak vazelinden başka bi ürün varmi

rayen

Super Moderator
silikon spraylar var. würth yada atas marka var. Silikon spray olarak ararsanız bulursunuz.