Kia ya karşı ön yargı neden bu kadar çok?

icmumcu

New member
Premium çok iyi ama otomatiğe hayır diyorum. Bence kianın yanlış stratejisi. Sahibindende 2013 model ve üstü 36 tane manuel satış ilanı varken otomatik 74 tane. bu bence otomatiklerin yakıt fazlalığı ve performans eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Serkan OĞUZ

New member
Otomatik vites keyif işi,keyif için verilen parada yakıtta bence fazla irdelenmemeli benim fikrim bu yönde.Şu anda net şekilde uzun süredir şehiriçi maksimum 7.5 lt yakıyorum dün İstanbuldan döndüm ve arabada 3 kişi eşya ağızına kadar dolu klima hep açık ve toplam ağırlık 1750kg'ı aşacak şekilde 18 jantlarla tam 5.5 lt ile yolu tamamladım.Şehiriçide bırakın yaksın o kadar:) Performansa gelince iddialı konuşmayı sevmem ama yol boyunca beni hiç mahçup etmedi tabiri ayıp olacak ama köpek gibide gidiyor.

EmreTasan

New member
Bende Serkan'a katılıyorum. GT almadan önce proceed düşünüyordum. Kalite olarak alman ekolünden gelen birçok araba ile kıyaslanamaz bile. Otomatik vites keyif işi ama benim tercihim AT şanzıman olurdu. Bugün CLA200'e baktığında bindiğimiz araçların kalitesine yakın bile değil. Kendin bin test yap ne demek istediğimizi anlayacaksın. Saygılar.

icmumcu

New member
Premium çok iyi ama otomatiğe hayır diyorum. Bence kianın yanlış stratejisi. Sahibindende 2013 model ve üstü 36 tane manuel satış ilanı varken otomatik 74 tane. bu bence otomatiklerin yakıt fazlalığı ve performans eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum.
Serkan bey, bir daha araç alacak olsam kia alırmıyım, kesinlikle evet. Ama premium???? Zaten concept plus düz vites aldım. Bir araştırma yapıp resimledim. Kitapçık verilerine göre değerlendirme yaparsak ceed otomatikler pek de içaçıcı performans sunmuyor benim kanaatimce. Amacım kesinlikle kötülemek değil. sadece kia motors bu tip siteleri inceliyorlarsa şayet, insanlara güzel bir arabayı sunarken biryerlerden ödün vermeden sunmasıdır. audi bile şanzumanı bozuk diye yeni araçlarında multitronik şan. kullanmayacağını duyurdu.
Ekli dosyayı görüntüle 1477

icmumcu

New member
EmreTasan bey, evet cla200ü bende test ettim. O fiyatların kalitesinde bir araç değil. Ama 136bin değilde, 100bin tl olsaydı amg versiyonu (sizi tanımamakla birlikte performansı seviyorsunuz gt aldığınıza göre) bence mercedes alırdınız.

Berkan

New member
listedeki diğerlerine birşey diyemem ama c4 otomatik için konusiyim yakın arkadasımda var 3senedir şu (masaj koltuklu en dolu modeli). özellikle istanbul için cıvıgı cıktı trafigin ve tabi artan benzin/mazot fiyatları. 5.5-5.7lt civarıydı önceleri daha pazar günü baktım 6.8 e cıkmış nası yani bakışı atınca valla aynı kullanıorm biliyosun dedi ki hiç öyle işi olmaz gazlayan eden biri degildir gayet normal kullanır.

EmreTasan

New member
EmreTasan bey, evet cla200ü bende test ettim. O fiyatların kalitesinde bir araç değil. Ama 136bin değilde, 100bin tl olsaydı amg versiyonu (sizi tanımamakla birlikte performansı seviyorsunuz gt aldığınıza göre) bence mercedes alırdınız.
Fiyat konusunda amg olması ve performansının yüksek olması CLA 200 için cezbedici gelebilir ama iç kalite olarak düşündürücü. Performansı seviyorum ama CLA 200 amg yerine Yeni kasa c180 tercih ederdim diye düşünüyorum. Bana göre mercedes, CLA serisini orta segment olarak düşünerek piyasaya sürmüş. Adı var ama Alman ekolünden uzak diye düşünüyorum.

icmumcu

New member
Bende sizin gibi düşünüyorum c180 kesinlikle çok daha kaliteli. Mercedes cla ve c yi halk sınıfı(başka bir kelime bulamadım yanlış anlaşılmasın) için üretmiş ama yine de hakkı olandan daha pahalı. Benim 2009 da sciroccom vardı. O araç bile kesinlikle cla dan daha performanslı, daha sessiz ve daha iyi yol tutuşu vardı.

icmumcu

New member
listedeki diğerlerine birşey diyemem ama c4 otomatik için konusiyim yakın arkadasımda var 3senedir şu (masaj koltuklu en dolu modeli). özellikle istanbul için cıvıgı cıktı trafigin ve tabi artan benzin/mazot fiyatları. 5.5-5.7lt civarıydı önceleri daha pazar günü baktım 6.8 e cıkmış nası yani bakışı atınca valla aynı kullanıorm biliyosun dedi ki hiç öyle işi olmaz gazlayan eden biri degildir gayet normal kullanır.
Babamda yeni c4 picasso var. dizel otomatik. ortalama 5.7lt yi hiç geçmez. Performanslı, sessiz ve güvenli bir araç bence. Ama c4 tam otomatik değil yığılma yapıyor. konfor bakımından ceed daha iyi.

Serkan OĞUZ

New member
Serkan bey, bir daha araç alacak olsam kia alırmıyım, kesinlikle evet. Ama premium???? Zaten concept plus düz vites aldım. Bir araştırma yapıp resimledim. Kitapçık verilerine göre değerlendirme yaparsak ceed otomatikler pek de içaçıcı performans sunmuyor benim kanaatimce. Amacım kesinlikle kötülemek değil. sadece kia motors bu tip siteleri inceliyorlarsa şayet, insanlara güzel bir arabayı sunarken biryerlerden ödün vermeden sunmasıdır. audi bile şanzumanı bozuk diye yeni araçlarında multitronik şan. kullanmayacağını duyurdu.
Ekli dosyayı görüntüle 1477
Tabii ki fikrinize saygı duyuyorum yanlış anlaşılmasın.Ama göz ardı edilmemesi gereken şöyle bir durumda var.Listede yazan birçok aracın güç konusunda eşit olmadığını,birçok 105 hp'lik araçların listede var olduğunu,fiyat performans açısından ve donanım açısından Ceedte çok daha fazlası olduğu halde fiyat konusunda daha mantıklı görünen bir araç diye düşünüyorum.Evet yakıt konusunda paylaştığım ve şehiriçi yaktığım tam değer listede çıkmış o kısım doğru ama 4.4 lt şehiriçi değerini ben arkadaşlarımın arabasında hiç görmedim.Uzun yolda hadi bir nebze tamam olur ama bilemiyorum sırf ismi yüzüne donanımı az olduğu halde 13.000TL fark verip golf almak biraz daha fazla yakan bir Ceed almaktan çok daha büyük risk. Zevk ve tercihler burda başlıyor zaten:)

Herakles

New member
Bu aracı kullanıp beğenmeyien yok benim aracı kullanan arkadaşlarımın resmen dibi düşüyor :) bende A/T şanzuman var araç yazılımlı daha yeni izmire gittim ben dahil 4 kişiyiz araçta hızım 130 Dan aşağıya hiç düşmedi arada Bursa otobanda 200 de bastım :) agresif kullanıyorum genelde izmirde depoyu fulledim tekrar 155 tl ye doldu 540 km yaptım 28 krş civarı şehir içinde ise 6,8-7.5 lt arası geziyorum aracın ısınması çok önemli ısındıkça daha az yakıyor zaten araç manuel de olsa c segmenti bir aracın şehir içi ortalaması 6 lt üzerinde oluyor ne yazıl kitabi değerler hayal oluyor

atalay83

New member
Cevap: Re: Kia ya karşı ön yargı neden bu kadar çok?

Madem konu hortlamış,aklıma takıldı sormak istedim.Direksiyonun hislisi nasıl oluyor? Küçük emrah moduna, yaaapmaa,direksoyunu o tarafa çevirme mi diyor :)
Şaka bi yana, direksyonun hissiz olduğunu düşenen arkadalar neden böyle düşünüyor?

Herakles

New member
Re: Cevap: Re: Kia ya karşı ön yargı neden bu kadar çok?

Madem konu hortlamış,aklıma takıldı sormak istedim.Direksiyonun hislisi nasıl oluyor? Küçük emrah moduna, yaaapmaa,direksoyunu o tarafa çevirme mi diyor :)
Şaka bi yana, direksyonun hissiz olduğunu düşenen arkadalar neden böyle düşünüyor?
Evet bende merak ettim şimdi :)

c@n

Super Moderator
Direksiyon size yolu tam olarak hissettimiyor... Tepkileri yavas kaliyor.. bu elektrik destekli tum direksiyon sistemlerinde mevcut bir durumdur...

Eger go kart kullandiysaniz hic ne demek istedigimi daha rahat anlarsiniz..

TeamPASAOGLU

atalay83

New member
Direksiyon size yolu tam olarak hissettimiyor... Tepkileri yavas kaliyor.. bu elektrik destekli tum direksiyon sistemlerinde mevcut bir durumdur...

Eger go kart kullandiysaniz hic ne demek istedigimi daha rahat anlarsiniz..

TeamPASAOGLU
Tamam ama go kart direksiyonu kara düzen diye tabir edilen direksiyon değil mi? Eğer böyleyse 9-10 HP'lik motoru kontrl ettğimiz bir direksiyon ile nasıl 128'lik 1500 kg bir aracı kontrol edeceğiz? :)
Bana bu his olayı biraz fantastik geliyor,anladığım kadarıyla daha agresif ,spor bir sürüş için isteniyor.Ve sport mode bunu tam olarak yansıtamıyor,zaten eleştirilerde aslında mod'lar ile alakalı değil mi? Yani 3 mod var ama tek mod hissi veriyor.

c@n

Super Moderator
Tamam ama go kart direksiyonu kara düzen diye tabir edilen direksiyon değil mi? Eğer böyleyse 9-10 HP'lik motoru kontrl ettğimiz bir direksiyon ile nasıl 128'lik 1500 kg bir aracı kontrol edeceğiz? :)
Bana bu his olayı biraz fantastik geliyor,anladığım kadarıyla daha agresif ,spor bir sürüş için isteniyor.Ve sport mode bunu tam olarak yansıtamıyor,zaten eleştirilerde aslında mod'lar ile alakalı değil mi? Yani 3 mod var ama tek mod hissi veriyor.
Sadece hissin ne oldugu anlamaniz icin go kart ornegini verdim....

TeamPASAOGLU

ceronimo1978

New member
2 gun once bacanagin mercedes a180 amg sini kullandim. Inanin bizim ceedler her yonden ustun. Sadece koltuklar albenili digeri bos

bir.mann

New member
Yorumunuza katılmıyorum. Bence otomatiğin çok daha fazla satılıyor olmasından kaynaklı. Zira Premiumlarda ve ilk parti Concept Pluslarda düz vites yok. He ben tekrar alacak olsam düz vitesini isterdim. Çünkü gerçekten otomatik çok yakıyor bir dizele göre.

bir.mann

New member
2 gun once bacanagin mercedes a180 amg sini kullandim. Inanin bizim ceedler her yonden ustun. Sadece koltuklar albenili digeri bos
Cee'd Premium kullanmamış olsam bu yorumunuza okkalı bir küfür ederdim içimden ama gerçekten de öyle. Hatta biraz daha abartayım. 2010 model C serisine bindim. İnanın "Vay be, adamlar yapmış" demedim. Tabi ki fark var ama inanın at ile deve değil derler ya, aynen öyle.