Kia Fren ve Far problemleri sebebiyle ABD'de 1,9 milyon aracı geri çağırdı.

ahmymn

New member
Çünkü Türkiyeye özel!!! üretilen araçlar olduğundan kusursuzluk ilkesi ile üretim yapılıyor da ondan :eek: Toyota hariç;)

c@n

Super Moderator
Turkiye deki kurallar Amerika kadar kati olmadigi icin olmuyor.. birqz katilastirsinlar bakin nasil hepsi tipis tipis geri cagiriyor...

TeamPASAOGLU

Kadir KURT

New member
Farlar için örnek buyurun. İçeriden oluşan çatlaklar araç 4500 km de suan bu oluşumlar 1000 km olmadan başladı.

Bilginize.

Tesla

New member
Bu farları garantiden değiştirmiyorlar mı? Araç alımında 5 yıl garanti büyük bir pozitif etken.

Kadir KURT

New member
5 yil garantimi yok be kardesim garantilik bir isun olsun bakalim o 5 yil nerede

c@n

Super Moderator
Servislere gosterdiniz mi..?? Valla be garantiden bir cok isimi hallettirdim... bunlarda halolur, tabi siz bir islem yaptirmadiysaniz.. mesela xenon...

TeamPASAOGLU

alp2er

New member
garanti mi? o da ne? :)

eski anahtarımın dış kabı kırılmak hatt aparçalanmak üzereydi ki bazı arkadaşlar yedek anahtar konumu da okumuştur. yedek anahtarı bu kadar çabuk yaptırma sebebplerimden biride mevcut anahtarın parçalanmak üzere oluşuydu .... neyse, servis kumanda kabını garantiden değiştirecek güya nerdeyse 1 ay oldu bekliyoruz. celik motoru da aradım, dedim bı kumanda kabı için 1 ay bekliyorsak ciddi bir parça olsa napacaksınız?.... cevap bıle veremedı, size gerı donus yapılcak dendı. aradılar da ama bıraz daha bekleyın gonderıcez dedıler... hala beklıyoruz :D

Tesla

New member
Haydaaa, tam tamam artık Kia Ceed alıyorum derken bu sefer de garantisiyle ilgili şikayetler duyuyorum. Hyundai i30'a mı dönsem?

ceed61

New member
Farlarda sıkıntı yok bütün ceedlerde öyledir ileride sararmada yaparsa kötü görünebilir bakalım ne olcak.

akenatons

New member
Haydaaa, tam tamam artık Kia Ceed alıyorum derken bu sefer de garantisiyle ilgili şikayetler duyuyorum. Hyundai i30'a mı dönsem?
Sitenin içinde arka camı kırılan Nissan Juke aracı olan arkadaşıma aracını 15 gün sonra verdiler. Türkiye'de yetkili satıcı dahil hiçbir yerde arabanın arka camı yoktu. Bence garanti olayındaki sıkıntı tüm markalara mahsus.

c@n

Super Moderator
Sanki daha iyi yaparsiniz... hyundai forumunu da takip ediyor musunuz..??

TeamPASAOGLU

Tesla

New member
Cevap: Re: Kia Fren ve Far problemleri sebebiyle ABD'de 1,9 milyon aracı geri çağırdı

Ne yalan söyliim, takip etmiyorum. Aslında Audi A8 forumunu da takip etsem eminim orda da birsürü şikayet vardır. Mükemmel araç yok ne de olsa. Pazartesi toyota auris ve C4 deneme sürüşüne çıkıp fren denemesi yapıcam. sonra gidip kaporayı verip Ceed Concept'i bağlıcam inşallah.

Kadir KURT

New member
Abi resimde tam anlamadım . nerde var tam olarak o çatlaklar?
Resimlerde de goruldugu gibi iki farin icinde catlaklar olustu mercek farin onu cok isi aliyor kullanilan parca kalitesiz xeneon felanda aracta yok ve hic takılma di

araclariniza dikkatli bakin ben bur arkadasinkindede gordum

Tesla

New member
Arkadaşlar, başka başılkta da yazdım, burda da belirteyim. Bugün toyota Auris test ettim ve sürekli ABS'yi denedim. Özellikle 50 km/sa ve altındaki her hızda ani ve sert panik freni uyguladım. ABS devreye girdi ve araç kızakladı ve ardından titreyerek frenledi. ABS hangi araçta hangi hızda giderseniz gidin panik frende devreye giriyor. Ceed'lerde bir sorn yok bu konuda. Tek sorun belki sert hamurlu, kuru zeminde kayma eğilimli Hankook lastiklerde.

babıesrar

New member
Arkadaşlar, başka başılkta da yazdım, burda da belirteyim. Bugün toyota Auris test ettim ve sürekli ABS'yi denedim. Özellikle 50 km/sa ve altındaki her hızda ani ve sert panik freni uyguladım. ABS devreye girdi ve araç kızakladı ve ardından titreyerek frenledi. ABS hangi araçta hangi hızda giderseniz gidin panik frende devreye giriyor. Ceed'lerde bir sorn yok bu konuda. Tek sorun belki sert hamurlu, kuru zeminde kayma eğilimli Hankook lastiklerde.
Vay anasını :confused:

berkan1981

New member
Resimlerde de goruldugu gibi iki farin icinde catlaklar olustu mercek farin onu cok isi aliyor kullanilan parca kalitesiz xeneon felanda aracta yok ve hic takılma di

araclariniza dikkatli bakin ben bur arkadasinkindede gordum
Kadir ben araci aldigim gunun aksaminda farlari Yakınca içinde leke oldugunu fark ettim ertesi gun servise gittim hemen degistiler garantiden bir tonda kaydim orda bole aracmi teslim edilir diye anliycagin degisiyorlar garantiden

erginy

New member
Farlar için örnek buyurun. İçeriden oluşan çatlaklar araç 4500 km de suan bu oluşumlar 1000 km olmadan başladı.

Bilginize.
Benimde farlarım bu resimdeki gibi. Daha 0 aldığımdan beri böyle. Farlar yanmadığı zaman hiç bir iz falan göremiyorsunuz ama farlar yanınca tam ışığın çıktığı far camının yüzeyi bu şekle bürünüyor. Normal mi bilmiyorum.
.
Bu arada ben biraz karıştırdım ve internetteki makalelerde geri çağırımın sebebi için farla ilgili bir durum göremedim. Geri çağırmanın sebebi frenler de değil, stop lambalarının bazen yanmaması. Örneğin aşağıdaki kia kanada sitesinde kia kullanıcılarını servise çağırıp ilgili müşürün değiştirilmesini talep edin diyorlar. Neyseki bizim ceed modeliyle alakası da yok.

Bizim araçlarımızla ilgili internette birşeyler bulanlar lütfen paylaşsın. Zaman kaybetmeden hakkımızı arayalım. Ama şimdilik bizlik bir durum yok gibi.

Kia Vehicle Recalls | Kia Canada