kia ceed sw !!

dervisali

New member
Sayın Kia forum üyeleri,

Sizden objektif bir yorum alabileceğim umudu ile bu siteye üye oldum.

Sorumu başka forumlarda da sordum fakat en doğru adımı atabilmek için araştırma şart :

Compact Station Wagon türü bir araç almak istiyorum. Ama bir çok modelden hangisini seçebileceğim konusunda yardıma ihtiyacım var. Bütçem çok fazla değil ama aslında bütçem çok fazla olsa bile büyük sınıf bir araç düşünmüyorum.

Uzun lafın kısası size sorum şudur : Dizel yakıt ekenomisi (Manuel), yerden yükseklik (Türkiye nin arazi ve yol şartlarına uygunluk), bagaj hacmi, teknik servis kalitesi ve yedek parça fiyatları açısından aşağıdaki araçları değerlendirebilmeniz mümkünmüdür?

1. Renault Clio Grand Tour
2. Skoda Fabia Combi Scout
3. Kia Ceed Sporty Wagon
4. Seat Ibiza Sport Tourer
5. Citroen c3 Picasso
6. Nissan Note

Önerebileceğiniz başka bir model var ise öğrenmek inanın beni mutlu edecektir. Parasal gücü yüksek insanlar olmadığımız için araba konusunda (aslında her alım satımda) çok düşünmemiz gerekiyor.

Yardımlarınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar.

zerogravity

New member
[quote author=dervisali link=topic=422.msg12058#msg12058 date=1310742046]
Sayın Kia forum üyeleri,

Sizden objektif bir yorum alabileceğim umudu ile bu siteye üye oldum.

Sorumu başka forumlarda da sordum fakat en doğru adımı atabilmek için araştırma şart :

Compact Station Wagon türü bir araç almak istiyorum. Ama bir çok modelden hangisini seçebileceğim konusunda yardıma ihtiyacım var. Bütçem çok fazla değil ama aslında bütçem çok fazla olsa bile büyük sınıf bir araç düşünmüyorum.

Uzun lafın kısası size sorum şudur : Dizel yakıt ekenomisi (Manuel), yerden yükseklik (Türkiye nin arazi ve yol şartlarına uygunluk), bagaj hacmi, teknik servis kalitesi ve yedek parça fiyatları açısından aşağıdaki araçları değerlendirebilmeniz mümkünmüdür?

1. Renault Clio Grand Tour
2. Skoda Fabia Combi Scout
3. Kia Ceed Sporty Wagon
4. Seat Ibiza Sport Tourer
5. Citroen c3 Picasso
6. Nissan Note

Önerebileceğiniz başka bir model var ise öğrenmek inanın beni mutlu edecektir. Parasal gücü yüksek insanlar olmadığımız için araba konusunda (aslında her alım satımda) çok düşünmemiz gerekiyor.

Yardımlarınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar.
[/quote]clio, citroen ve note listeden hemen elenir;)
Fabia tarzim degil ticari gorunumlu arac...
Ceed sw ve ibiza st;
Ibizaya o kadar para verilir mi?ben vermem disi sam ici sishane , dsg icin alinir diyecegim siz duz istiyorsunuz.
Ceed sw herkes memnun servisleri ucuz parca sikintisi yok 2. Eli guclu , 128 ps , cekisi coj guzel, bagaj kaps harika , sinifinin en kalin saci kullaniliyor, sici 6.5lttuketiyor.
Dusunmeden ceedsw alinir.

Burasi ceed forum olabilir ama tavsiyeler gercekcidir, aile gibiyiz kimseye birseyleri dikte etmek haddimiz degildir. Tercih sizin aman ilk uce dokunmayinda gerisi keyfinize kalmis;)

J

Josefsalvatini

Guest
Yazdığınız 6 model den sadece Kia üst segment digerleri bir alt sınıfta
Sadece segment farkı bile Kia tercihiniz olabilir

c@n

Super Moderator
Yazmis oldugunuz 6 modelin 5 i b sinifi, sadece kia c sinifi...

B sinifi 5 model de donanim olarak kianin altinda, tabi burda alacaginiz ceed modelide onemli..... Duz vites olacaksa herhalde motion alacaksiniz.... Bu durumda donanim ve motor ozellikleri one cikiyor, ayrica genislikte var....

Ben bu altili arasinda kia tercih ederdim... Sebebi ise, motor ve genisliginden dolayi....

Ama listede megane sport tourier olsaydi onuda seklinden dolayi dusunebilirdim...

Zaten Turkiye de sw pazari cok dar... O yuzden hangisini alirsaniz alin, ikinci eli sedan ya da hb arac gibi opmayacaktir...

Benim size tavsiyem, hepsini gidip gorun, kullanin ve kalbinizin sesini dinleyin....

Su an Turkiye pazarinda ikinci eli en kuvvetli sw arabalar megane ve ceed.....

Size kolay gelsin...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

dervisali

New member
Ynt: kia ceed sw !!

Yorumlar için teşekkürler.

İki ihtimalim var diğerleri bana göre pahalı :

Cool 90 ps ve Motion 115 ps manuel.

Daha yükseğe maddi olarak çıkabilseydim Megane alırdım.

Bu ikisinden dizel yakıt ekonomisi açısından hangisini önerirsiniz acaba?

J

Josefsalvatini

Guest
90 lik herzaman daha ekonomik

dervisali

New member

Teşekkürler ...

90 ps için bende yeterli olur diye düşünmüştüm. Kullanıcılarından onay almak insanı rahatlatıyor.

J

Josefsalvatini

Guest
90 lik Ceed ile en ekonomik kullanan Omur arkadasımız

Zafer P

New member

imzada model var :)
ekonomi olsun düz vites olsun diyorsan hocam. Benim gibi arabayı Pro ceed gibi kullanmayacaksan
90 lık Cool çok ideal. Fiyat diğerlerine göre kesinlikle çok daha iyi.
bende motion alacaktım. Bulamadım diye mecburen Concept aldım(sanki gırtlağımı sıktılar :) )

Soruya gelince Nisssan ın dizel otomatiği olsa dakika düşünmezdim.
Benim iki kriterim vardı araba alırken dizel ve otomatik olacaktı. Onun için en iyisi Ceed SW di.

Manuel istiyorsanız Nissan Note derim. ben.
Japonlar yapmış...

dervisali

New member

Zafer hocam tekrar merhaba,

Kullanıcılarını bulup yorum almak benim için çok önemli. Onun için buradaki her yoruma değer veriyorum.

"Benim gibi arabayı Pro ceed gibi kullanmayacaksan" demişsiniz bundan ne kast ediyorsanız? Pro ceed i de hiç kullanmadım.

Bu dizel (manuel) arabalarda Yakıt ekonomisi en iyi ne şekilde sağlanabiliyor? Yani nasıl bir kullanım gerekiyor?

Bu soruyu Kia Club formunda da sordum. Alacağım aracın benim için yerden taban yüksekliğinin Türkiye stabilize ve çukurlu yollarına uygunluğu çok önemli. Çünkü ara sıra köy yollarına ve doğa ortamlarına girebiliyorum. Aracın tabanını vururmuyum diye korkuyorum. Örnek olarak benim Fiat Palio ile izlediğim bir güzergahtan Renault esi kasa Megane da geçebiliyordu. Kia ceed sw ile bu tür yollarda sorun yaşarmıyım?

Teşekkürler.

zerogravity

New member
Ceed sw ile megane arasinda 2cm var, bu bir kistassa pna gore degerlendirin, 2cm onemliyse elbette, birde ceed sert amart sahip yani megane gibi yaylanmaz, yatmaz.alt mesafesi stabil kalir.

tsimen

New member

Diğer dediğiniz araçlarda da çok farklı olacağını sanmıyorum ama Ceed in canınızı sıkabilecek tek tarafı sert süspansiyonu. Sizin için en uygun tercih Ceed gibi görünüyor. Uzun yolda ve hafif trafikte gayet ekonomik kullanabilirsiniz. Ancak şehir içi ağır trafikte yüksek ağırlığından ve tam otomatik vitesinden dolayı 8,5 lt 100 km altına pek inmez. Uzun yolculuklardada gideceğiniz sürate ve sakinliğe göre 5 lt ye kadar rahatça tüketimi düşürebilirsiniz.
Araçları almadan önce mutlaka test edip deneyin hangisine içiniz ısınırsa onu alın.

J

Josefsalvatini

Guest
Ben aracımı almadan önce bütün tercihlerimle test sürüsü yaptım fiyat fayda hesabını ve isteklerimi belirleyerek tercihimi Ceed den yana kullandım
Memnunmusunuz derseniz sonuna kadar ;)

teco01

New member
Benim de tuzum olsun istedim ben de sadece karsilastirilacak 2 arac goruyorum burada seat ve kia 3 yil dizel cordoba kullandim tepe tepe hala hayranlik beslerim itiraf edeyi 3 silindirli muhtesem motoruna saygim sonsuz ancaak su anki haliyle bakarsak ben kiayi tercih ederdim ve ettim de zaten soyleki daha araba gibi araba motor kesinlikle daha iyi (inanin 80 hp 3 silindirli eski motor olsa 128 lik kia motoruyla karsilastiracak kadar haddimi asabilirdim hele yakit inanilmazdi 3,8 litre ortalamayla izmir-antalyayi tamamlamistim) ben size kesinlikle kestirmeden bir sonuc soyleyim kesinlikle gidin kia alin aldiktan sonra gerisinin lafi guzaf oldugunu anlayacaksiniz, hangi aeaci alacaksaniz simdiden hayirli ugurlu olsun gule gule kullanin

Zafer P

New member

[quote author=dervisali link=topic=422.msg12124#msg12124 date=1310807032]
Zafer hocam tekrar merhaba,

Kullanıcılarını bulup yorum almak benim için çok önemli. Onun için buradaki her yoruma değer veriyorum.

"Benim gibi arabayı Pro ceed gibi kullanmayacaksan" demişsiniz bundan ne kast ediyorsanız? Pro ceed i de hiç kullanmadım.

Bu dizel (manuel) arabalarda Yakıt ekonomisi en iyi ne şekilde sağlanabiliyor? Yani nasıl bir kullanım gerekiyor?

Bu soruyu Kia Club formunda da sordum. Alacağım aracın benim için yerden taban yüksekliğinin Türkiye stabilize ve çukurlu yollarına uygunluğu çok önemli. Çünkü ara sıra köy yollarına ve doğa ortamlarına girebiliyorum. Aracın tabanını vururmuyum diye korkuyorum. Örnek olarak benim Fiat Palio ile izlediğim bir güzergahtan Renault esi kasa Megane da geçebiliyordu. Kia ceed sw ile bu tür yollarda sorun yaşarmıyım?

Teşekkürler.
[/quote]

Pro gibi giderimn derken Boş bulduğum her alanda dip gaz giderim ve arabada kızım yoksa tabiri caizse it gibi giderim. Sonuna kadar arabadna performans alırım. Altını hızlı gitmediğim sürece vurmuyorum.(tümseği son anda görüyorum) :)

zerogravity

New member
[quote author=Zafer P link=topic=422.msg12174#msg12174 date=1310838762]
Pro gibi giderimn derken Boş bulduğum her alanda dip gaz giderim ve arabada kızım yoksa tabiri caizse it gibi giderim. Sonuna kadar arabadna performans alırım. Altını hızlı gitmediğim sürece vurmuyorum.(tümseği son anda görüyorum) :)
[/quote]hakkini veren kullanici:):);)

dervisali

New member

Palaşılan bütün iyi niyetler ve yorumlar için teşekkür ederim.

Yarın Ceed sw yi görmeye gidiyorum.

Araştırmalarım sonucunda seçeneklerimi Ceed sw, Venga ve Renault Clio sw Grand Tour arasında sınırlandırmış bulunmaktayım.

Kararımı hangi modele ısınırsam onu seçerek vereeğim.

İyi gecelr.

c@n

Super Moderator
Hayirlisi....

Zafer P

New member

Kesin eminim Ceed SW ye bindiğinde inemeyeceksin :)