Kia Ceed 2012 Sağ taraftaki gündüz ledinin pır pır etmesi. (bazıları yanıp, sönüyor)

ozgurnergiz

New member
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere 2012 Ceed imin sağ gündüz ledlerinin bazıları sürekli yanıp sönüyor. Acaba ömrünün sonuna gelmiş mi olabilir yoksa tamir yolu var mı ? Arabamın 45.000 bakımına 500 km kaldı. 2012 model olan aracın bu sorununu garantiden çözdürebilir miyiz? Ayrıca aracı sıfırdan aldığım yer Gül-Al Kia olup sürekli de servis bakımlarını oraya yaptırdım. Görüşmek üzere.

mehmetercan

New member
Zenon far takılırsa yada takıldıysa garanti dışı

reallaz81

New member
Benim aracında sol farin LED'leri aynı sekilde titreme yapıyordu ilk önce yazilim atıyorlar düzelmesi icin düzelmedi geneldede düzelmiyor garantiden değişim yapıldı 3 gün icinde far geldi bugün değişim yaptırdım tamiratı olmuyo bosuna uğraşmayın derim

pepe

Active member
Arkadaşlar benim de 3 haftadır sağ led far bazen sönüyor ama çoğu zaman sorun yok. Söndüğünü nereden anlıyorum derseniz yolda öndeki aracın bagaj kapağına yansımasından görüyorum söndüğünü ve hergün başıma geliyor.

Eşim servise götürdüğünde tamamen bozulduğunda, hiç yanmadığında öyle gelin diyerek baştan savmışlar. Ben aradım biraz da çıkıştım. Siparişini verdiler ve bayramdan sonra takılacak araca...

Servise götürdüğümde servis süresinde led hiç sönmeden sürekli yanarsa adamların kıllık çıkarma oranı nedir??

rayen

Super Moderator
Söndüğü anda hemen dur birkaç foto çek. Her iki farda görünsün. Kıllık yapma oranı sıfıra iner. :)

pepe

Active member
Rasim Hocam aklıma geldi fotoğraflamak ama gel gör ki meret sürekli sürüş halinde sönüyor...Akan trafikte de sağa çekip fotoğraf çekmeye üşendim açıkçası:) En son öyle yapıcam galiba

Berkan

New member
fazlası yeter bile bence amaa ben neleri resimle götürdüm illa bakıcaklar edicekler deneyecekler onuda söyliyim :)

pepe

Active member
fazlası yeter bile bence amaa ben neleri resimle götürdüm illa bakıcaklar edicekler deneyecekler onuda söyliyim :)
Valla telefonda biraz çemkirdim siparişini verdiler bile:) takmama gibi bi şansları yok sanırım artık

babıesrar

New member
Yahu benim araçta bikaç hafta önce bi titreme olmuştu sağ ledde. Akşama düzgün şekilde bi bakayım ya.:confused:

akrepkral86

New member
Herhalde kronik bir sorun oldu bu bizim araçlarda benimde önce sağ sonra sol farda ledlerde titreme olmuştu tabii bu dediğim 1 seneye yakın bir zaman oldu garantiden değiştiriyorlar serviste bir sorun olmuyor yani