kaputun üzerine gelen taş

unalks

New member
uzun yol deneyimimden sonra aracımı güzel bir yıkatıp parlattırayım dedim ama birde ne göreyim nokta kadar bir yerde boya atmış taş vs gibi birşeyden dolayı olduğu bariz belli göçük yok bunun için öneriniz nedir ?

rayen

Super Moderator
Rötuş yapacaksın. İmkan yoksa bir cila ile kapatmak paslanmayı önleyecektir. Tabi cilayı etkisini yitirince tekrarlamak gerekir.

unalks

New member
servis yaparmıki acaba küçük nokta kadar ama bir defa gördüm sürekli gözüme batıyor.

slhyldz

New member
Sizin araçlar metalikmi opakmı? Muhtemelen opaktır.
Opaksa git bir kaportacıya rengine göre boya yapıp veriyorlar. Kürdan veya ince uçlu resim fırçası ile taş gelen yere dokundur gitsin.
En basit renk beyaz çünki. Ben uğraşamam dersen onlar yapar.

akrepkral86

New member
Bence rötuş yap kardeşim serviste rötuş yaparlar

unalks

New member
aynen abi opak beyaz. servisin bu tip durumlardaki umursamaz tavırlarına biraz ayar oluyorum hani satana kadar varlar. 'ondan ne olacak ki ? ' lafını duyunca geriliyorum

slhyldz

New member
Bende 1 tane ufak vardı. Rasim abinin dediği gibi zamanında yaptırmadım ve paslandı orası. Sac gözüküyorsa hemen rötuşla orayı veya cila sür.

unalks

New member
tmm abi önce tekkar'a uğrayayım olayı büyütürlerse sanayide yaptırırım bi damla boyalık işi var zaten ama benim gözüme baya batıyo. ayrıca kaputa film için fikriniz var mı ne dersiniz ?

Srhn

New member
kaput filmi baya koruyo arabayı bende yaptırıcam en kısa zamanda

unalks

New member
[MENTION=757]Srhn[/MENTION] bildiğin yer var mı ? ziebart çok uçuk fiyat veriyo bir kaput için. 3m in amatör kullanım için bir ürünü var baktım satışını bulamadım.

Srhn

New member
bildiğim bi yer var tabi arkadasımın çalıstıgı fiat servisi var kartalda fiat medos asf'nin yanı boya koruma işlermlerimide orda yaptırdım kaput fılmınıde oraya yaptırcam piyasaya gore daha uygun fıyatı

pepe

Active member
@Srhn bildiğin yer var mı ? ziebart çok uçuk fiyat veriyo bir kaput için. 3m in amatör kullanım için bir ürünü var baktım satışını bulamadım.
Ünal Merter meguiars'ı önerebilirim...geçen hafta kaput filmini söktürüp yenisini yaptırmaya gittim...sararıp eskımıştı biraz... Ceed clubtan geldiğini söylersen indirim de var...işçilikleri çok güzel;)

blackbety

New member
ne kadar yapıyorlar kaput fılmını ve ayrıca kac yıl gıttı sızın kaput fılmı ?

unalks

New member
[MENTION=1764]pepe[/MENTION] merter çok uzak kalır anadolu yakasının diğer ucundayım :)
asf de benimde bir arkadaşım vardı ben orayı bir araştırayım iyi fikir tanıdığın olması

pepe

Active member
@pepe merter çok uzak kalır anadolu yakasının diğer ucundayım :)
asf de benimde bir arkadaşım vardı ben orayı bir araştırayım iyi fikir tanıdığın olması
Hayırlısı olsun Ünal...Bence mutlaka yaptır kaput filmi bariz fark ediyor...Ben tamponun üst kısmına yaptırmıştım alttaki lipe doğru olan kısma yaptırmamıştım...Filmli kısım söküldükten sonra zerre taş izi yokken tamponun etek kısmını hiç söylemeyeyim sana:)

pepe

Active member
ne kadar yapıyorlar kaput fılmını ve ayrıca kac yıl gıttı sızın kaput fılmı ?

Dostum fiyat makul sayılır...Mevcut kaputtaki filmi sökmek için para almadılar. Üzerine sadece kaput için pazarlık yapmamıza rağmen ön tamponda da film olduğu için orayı söküp yenilediler ondan da ekstra ücret almadılar...350-450 tl arası birşey maliyeti olur sana

unalks

New member
aslında sıfırken yaptırmak lazımdı kaputa delik açılınca aklım başıma geldi :)