Kaçtık kaçtık sonunda yakalandık

KadiogluSamet

New member
Aylardır tüm kaçtığım çevirmelerden sonra bugun direk önüme atladılar ve hiç acımadan kestiler cezaları bide ön cam filmimdende oldum 2 numara çektiren varmı ön camına görüşü nasıl bilgisi olan varmı?

Ekli dosyalar

Berkan

New member
yanlış anlama ama önüne atlanmayacak gibi değil. özellikle önden bagırıyor aracın beni cevirin diye özelikle siyah ızgarandan sonra. 2 ilede görürsün 3 ilede senin gözüne kalmış ancak olurda ışıksız yola girdiginde basına büyük bela alırsın ben 1 numara filmle zifiri karanlık yolda önüme atlayan kadından nasıl kactım bilmiyorm. 0.5 yeterlidir aracın icini zindan yapmaz silüet halinde belli olursun ışıgıda kırar rahatsızlık vermez

çok sosyal mesaja döndürmiyim ama cevirmeden kacmak biraz riskli arkadan cekip sıkma ihtimali dahil var bunu herzaman düşün

rayen

Super Moderator
Ynt: Kaçtık kaçtık sonunda yakalandık

Şu ön cama film merakını hiç anlayabilmiş değilim. :mad:

KadiogluSamet

New member
Yeni çektiricem ya farklı olsun biraz istiyorum da 1-2 Arasında kararsızım

KadiogluSamet

New member
Cevap: Ynt: Kaçtık kaçtık sonunda yakalandık

Ön cam filmi yağmurlu günlerde ve geceleri falan sıkıntı ama Güneşli Günler'de çok iyi ve dışarıdan da Arabanın görüntüsünü çok değiştiriyor

Berkan

New member
2 mermiye kafa atmak olur. ideali 0.5 yani yarım no. güneşi keser ve rahatsız etmez varla yok arasında . yok karanlık olsun illa dersen 1.

buarada ön filmin koyulaştikca cevrilme oranın artıcak bunuda unutma

ErbekOtomotiv

New member
Bende 1 kullanıyorum ön camda ama 0.5 gibi 1 görüşüm gayet iyi karanlık degil yani hem bende içeriden gözüküyorum poliste çevirmiyo gayet memnunum su anlık ☺

slhyldz

New member
Pazar günü kartal'dada çevirme vardı. Benim arka camlar koyu film olduğundan bu gibi durumlarda iç aydınlatmayı yakıyorum. Birçok aracı durdurdular ama beni durdurmadılar. Tamam zevk meselesi olabilir ama, ön camdan alacağın o hazzı başka birşeyle kapatmayı dene. Bencede ön cama film çektirme, illa çektireceksende Berkan'ın dedği gibi yaptırabilirsin. Sıkıntı çekmeye değmez. Aynı zamanda kışın ciddi kaza yapma riskin varken...

omurkadir

New member
yazın sıkıntı ben de keşke olsa diyorum güneş vurdukça önden.
ama kışın sonbaharda vs. hiç gerek yok ve geceleri görüşü çok düşürüyor.

Berkan

New member
Bende 1 kullanıyorum ön camda ama 0.5 gibi 1 görüşüm gayet iyi karanlık degil yani hem bende içeriden gözüküyorum poliste çevirmiyo gayet memnunum su anlık ☺
bayan olma avantıjanda büyük cevrilmemede :cool:

ama dediğin gibi en mantıklısı tercih edilebilir olanı 0.5

-----

1,5 sene aşagıdaki gibi i30 umukullandım kendi aracımı ön cam dahil her yer 1 numara filmliydi. temmuz agustos gibi yaptırmıştım resimde ozamandan öglen 2-3 gibi cekmiştim hatta. aracın icinin siyaholmasıda büyük etki saat yaz aksamında 6-7 olsun dışardan iceriyi görme mümkünatı yoktu kışın bu 3-4 e geriliyor saat olarak :D

çok cevirmeyede girdim salihin dediği gibi hep ışıkları acardım kimse birşey demedi. abim 1 kere kullandı akaretlerden geçerken filmden ceza yedi sans işide var:D

bu arkadasımın aracıydı ön 1 yanlar 3 ama aracın içi bej:D

buda 3 sene boyunca 1 kere filmden ceza yedi oda sabiha gökcene girerkendi onun dısında asayiş yada alkol yada kontorl amaclı cevirmeyeden çok geçtik yada yine birşey demediler yada durdurmadılar. burda bmw olmasıda etken olabilir tabi

KadiogluSamet

New member
Görüşleriniz için Sağolun tavana gelincede indim arabadan arabaya bi baktı ceza kesmezsin dimi dedim bu arabaya ceza kesmemem için bi sebep söyle dedi bende kemerden kes dedim tamam dedim plâka yok ön camda bile film var dedi bende filmden keserse hepsini sökmek zorunda Olduğum içim ön cam filmini söktüm çıkardım hemen yani tavana birşey demedi aslında plakayla filme tutuldu

serkanuludag

New member
benim anlamadığım konu arka cam lara ses çıkarılmıyor ... peki sürücü ve yan tarafında ki camlara film yapılması yasak mı ?

yoksa bu yasak sadece ön cam içinmi geçerli?

tavan yasak diye biliyorum ama piyasada yüzlerce araç tavanı folyo kaplı

Berkan

New member
benim anlamadığım konu arka cam lara ses çıkarılmıyor ... peki sürücü ve yan tarafında ki camlara film yapılması yasak mı ?

yoksa bu yasak sadece ön cam içinmi geçerli?

tavan yasak diye biliyorum ama piyasada yüzlerce araç tavanı folyo kaplı
alayı yasak bakarsan Serkan

ama sadece arka camlara yaparsan birşey demezler orjinal sanabilir eger bilmiyorsa. biliyorsa sıkıntı cünkü orjinaleden karartmalı cama sahip aracların camda alt koselerinde yazan yazılarda V ibaresi bulunur( cemberin sol üstünde)

tavanda aynı hikaye bazısı panaromik tavan sanıyor olabilir :)

ama kanuna göre aracın %30'u (oranın bu olması lazm yanlıs hatırlamıyorsam) farklı renkse ruhsata işletmek zorundasın (arkadasın aracı mesela gri-siyah yazmalı ruhsat renk kısmında.) yoksa yine men eder muayneye tespite gönderir falan filan :)

KadiogluSamet

New member
Polise bağlı tamamen benım arabam arkalardan dolayı bağlanmıştı önceden

Serkan OĞUZ

New member
Aynen ön camda ince film kullanıyorum tüm gün polislerin içindeyim hiçbir sorun yaşamadım.Zaten çok koyu değil,sevmiyorumda zaten öyle koyu cam filmini.Zindana çevirmeye gerek yok.Ancak ne görüşümü kısıtladı nede yağmurlu havada sorun yaşadım.Güneş ışığını kesmesi için yaptırmıştım çokta faydasını gördüm.

alperky5054

New member
Samet Kadıoğlu ...
Senin araban etiket simdi
blowoff var.
4 cikis egsoz var :).
Camlar 3 numara film on cam film
On plaka yok
Tavan folyo kapli.
Coil var :)
Daha sayamadigim bisey varmi..
Benmi yiyim sen yemede :)

Benimde komple 2 numara film var on camda yok ama cumartesi 0.5 yapmayi dusunuyorum yada butun filmlerj söküp komple 1 numara on cam dahi yapicam ozaman fazla karanlik olmucak isigi yaktikmi bide devam..
En korkulan yer .. 1.si s viraji 2.si fenerbahce bp nin orasi :) 3.cusude bostanci balikcilarin olduğu maltepe istikametine donus :)
2 cezam var 356 tl = 712 radr buda ayri

serkanuludag

New member
alayı yasak bakarsan Serkan

ama sadece arka camlara yaparsan birşey demezler orjinal sanabilir eger bilmiyorsa. biliyorsa sıkıntı cünkü orjinaleden karartmalı cama sahip aracların camda alt koselerinde yazan yazılarda V ibaresi bulunur( cemberin sol üstünde)

tavanda aynı hikaye bazısı panaromik tavan sanıyor olabilir :)

ama kanuna göre aracın %30'u (oranın bu olması lazm yanlıs hatırlamıyorsam) farklı renkse ruhsata işletmek zorundasın (arkadasın aracı mesela gri-siyah yazmalı ruhsat renk kısmında.) yoksa yine men eder muayneye tespite gönderir falan filan :)

selam

geç oldu biraz çok fazla giremedim
açıklaman için teşekkürler

bende tavan kaplatmayı düşünüyorum yada mat gri komple kaplama yapmak istiyorum ama biraz havaların düzelmesini bekleyeceğim yaza doğru ilk baharda olur o işler