JD Concept Plus sağ kapı aynası

Orkun KnighTR34

New member
Merhaba Arkadaşlar:

Babamda Kia ceed JD Concept Plus araç var. Ve bu aracın sağ kapı aynasını bulmam lazım. Çünkü ben bu aracın sağ dikiz aynasını kırıp babam görmeden yenisini takmak istiyorum.
Nedeni de şu: 2 yıl önce bayramda Ankara'dan dönerken çok kötü bir şey yaşadım. Babam ayva almak için duracaktı ve benden tam o noktada karışan yola bakmamı istedi ama o karışan yol gerçekten çok kötüydü ve tam görünmüyordu, yolun aşağı hizasında kalıyordu. Ben de orada duran arabayı geliyormuş gibi gördüm. Babam da "Ne mal adamsın" diye hakaretler edip bağırmaya başladı ufacık bir hata için. Gören duyan arabayı kaçırıp makas atmaya çalışırken 10 kişi ezip şarampolde 5 takla attığımı sanardı o derece. Bir de benim canımı tehlikeye sokarak çok pis makaslar attı, kazalar atlattık. Tepki veren anneme de laflarıyla dümdüz gitti. Tabi ki uzun bir süre, aylarca ailede huzur kalmadı. Ve ben o yıl YGS, LYS hazırlanıyordum, tabi ki huzur olmayınca derslere de odaklanılamıyor ve boşu boşuna 1 yıl kaybettim. Babam benden 1 yılımı çaldı. Ve kaybolan zaman geri gelmiyor maalesef.

Olay olurken fazla bir tepki göstermedim babana çünkü gerçekten çok tehlikeli kullanıyordu kaza yaptırır diye korktum ama sağ ön camı açıp ayağımı dışarı çıkararak sağ aynayı tüm gücümle tekmelemeyi düşündüm keşke o aynayı kırıp babama haddini bildirseydim. (ertesi sene yine bir huzursuzluk çıkarma girişiminde bulundu hatta, haddini bildirmeme pişmanlığı da üstümde olduğundan feribotta durduğumuzda inerken kapısını tüm gücümle vurarak kapattım, ertesi gün huzurumuz yerine geldi.). Şu an istediğim üniversiteyi kazandım. Ama bazen tamamen babamın ihaneti yüzünden yaşadıklarım ve o kaybolan yılımın geri gelmeyeceği gerçeği aklıma geliyor ve üzülüyorum. Ve o aynayı kırmış, babama haddini bildirmiş olsaydım bunlar olmazdı diye düşünüyorum ve o aynayı kırmak içimde ukte olmuş durumda o aynayı kırmazsam rahatlayamayacağım gibi.

Babam bazen toplantıları olduğu zaman evden bir iş arkadaşı alıyor ve bu toplantılar 22:00'a kadar sürebiliyor. Yani babam evde olmuyor ama araba bütün gün evimizin otoparkında oluyor. Böyle bir günde anahtarı alıp, arabanın sağ ön koltuğuna oturup sağ ön pencereden tekme atarak o aynayı kırmak istiyorum tıpkı o kötü geçen yolculukta yapmak istediğim gibi.

Ama aynayı kırmadan önce yanımda yerine takacağım yenisini hazır bulundurmam lazım. Bunun için bazı sorularım var:

- Google'da arattığımda yeteri konuda sonuca ulaşamadım. Tabelasında "Hyundai-Kia yedek parça" ya da "Japon-Kore yedek parça" yazan herhangi bir dükkandan aynayı temin edebilir miyim?

- Kapı aynaları boyalı olarak mı satılır yoksa aldıktan sonra boyamak gerekir mi?

- İstanbul içinde, tercihen Anadolu yakasında aynayı piyasa ortalamasına göre uygun fiyata temin edebileceğim Kia yedek parça satan bir dükkan veya depo önerebilir misiniz?

- Aynayı ve gerekiyorsa 1 kutu kodlu Kia metalik gri sprey boyayı en uygun kaç ₺ fiyata temin edebilirim. Öğrenci bütçesini yoran bir fiyat çıkar mı? (gerçi kore arabalarının parçaları ucuz olur)

- Bir de yeni aynanın montajı için ne yapmam gerektiğini, bilmem gereken incelikleri, aynayı tutan vidaların yerini falan biliyorsanız yazabilir misiniz? Elim iyi alet tutar, bisikletim var ve bisikletçiye nadiren giderim, çoğu işini kendim yaparım.

- Sahip olduğunuz araçların kapısı çarparak kapamaya dayanıklı, buna emin olabilirsiniz sizin için testini yaptım (yukarıda belirttim zaten)

Son düzenleme: